کد خبر : 2009687 | 28 اسفند 1402 ساعت 12:58 | 87.5K بازدید | 125 دیدگاه

تلاش برای یک ائتلاف گسترده؛

مشتری جدید پرسپولیس پیدا شد!

تلاش‌ها برای خرید سهام باشگاه پرسپولیس آغاز شده است.

مشتری جدید پرسپولیس پیدا شد!

به گزارش "ورزش سه"، یک روز بعد از اعلام نحوه فروش باشگاه پرسپولیس از سوی فرابورس و اعطای امتیاز کارگزاری به بانک ملی ایران، اولین مشتری سرخپوشان برای خرید بخشی از سهام این باشگاه اعلام آمادگی کرده است.

اسپانسر پشت پیراهن سرخپوشان که این فصل با سروصدای زیادی مسئولیت حمایت مالی از قرمزها را برعهده داشته، در جلسه رسمی با رضا درویش تاکید کرده که آنها قصد دارند بخشی از سهام باشگاه پرسپولیس را خریداری کنند.

شرکت طبیعت اعلام کرده که امکان خرید 80 درصد سهام را ندارد اما حاضر است در یک ائتلاف برای خرید سهام پرسپولیس شرکت کند تا به این ترتیب گمانه‌زنی در مورد احتمال خرید چیزی حدود 10 تا 17 درصد از سوی اسپانسر سرخپوشان شکل بگیرد.

2002813

در صورتی که این شرکت موفق به خرید 17 درصد سهام سرخپوشان شود، احتمالا یک صندلی هیئت مدیره را هم خواهد گرفت اما در عین حال باید رقم نسبتا سنگینی را هم پرداخت کند.

از طرف دیگر نکته مهم این است که وزارت ورزش موافقت خود را با خرید سهام پرسپولیس به عنوان کنسرسیوم اعلام کرده و همین موضوع باعث شده تا احتمال شکل‌گیری یک ائتلاف برای تصدی بر مالکیت پرسپولیس بالا برود.

نکته مهم اینکه سهام پرسپولیس احتمالا به یک بانک خصوصی منتقل خواهد شد اما احتمال دارد خریداران دیگری هم پا جلو بگذارند تا بخشی از سهام را در اختیار بگیرند.

دیدگاه‌ها