کد خبر : 2009883 | 29 اسفند 1402 ساعت 18:16 | 23.7K بازدید | 16 دیدگاه

واکنش شدید نساجی به حوادث جنجالی دیروز

ویدیوهایی از وضعیت بازیکنان تیم زیر ۲۰ سال نساجی در حال سرفه شدید و اشک در فضای مجازی دست به دست می‌شود.

واکنش شدید نساجی به حوادث جنجالی دیروز

به گزارش "ورزش سه" ویدیوها و تصاویری به عنوان حمله به بازیکنان تیم نساجی با اسپری فلفل، از شب گذشته در فضای مجازی دست به دست می‌شود.

در این ویدیو بازیکنان زیر ۲۰ سال باشگاه نساجی در رختکن و زمین چمن با حالتی عجیب دیده می‌شوند. جوانان نساجی در حال اشک ریختن، سرفه و فریاد زدن دیده می‌شوند.

به نظر شخصی به این بازیکنان در رختکن و کنار زمین چمن، به وسیله اسپری فلفل آسیب زده و حمله کرده است. در یکی از این ویدیوها هم فردی با پیراهن سفید و لباس شخصی، با اسپری در دست مشغول تهدید بازیکنان و کادر نساجی است.

بولت تراکتورباشگاه نساجی در این خصوص نوشت: 
در هفته پنجم مرحله نهایی لیگ برتر جوانان کشور، نساجی مازندران مهمان تیم ایمان سبز شیراز بود و این دیدار تا پایان ۹۰ دقیقه وقت قانونی با تساوی بدون گل دنبال می‌شد. در دقایق ابتدایی وقت‌های تلف شده داور اعلام ضربه پنالتی به سود تیم میزبان می‌کند و ایمان سبز با این گل، برنده این دیدار می‌شود. بعد از سوت پایان بازیکنان نساجی به سمت داور رفته و به او اعتراض کردند. در ادامه نیروی انتظامی با آرام کردن بازیکنان به غائله خاتمه داد اما در ادامه فردی در ویدیوهای منتشر شده دیده می‌شود بدون لباس خاص، از اسپری فلفل برای حمله به بازیکنان نساجی استفاده می‌کند و در ادامه وضعیت ناراحت کننده و عجیب جوانان مازندرانی با سرفه و اشک بسیار زیاد و حالت تهوع دیده می‌شود.

متاسفانه در سال‌های اخیر حوادث عجیب و مشابه در رده‌های پایه کم اتفاق نیفتاده است. کافیست کلمات درگیری و فوتبال پایه را جستجو کنید تا با تعداد زیادی ویدیو و خبر در این رابطه مواجه شوید. بازیکنان فوتبال پایه در واقع جوانه‌هایی در حال رشد هستند و آینده فوتبال ما هم از بین همین فوتبالیست‌ها ساخته می‌شود. چند موضوع در اینجا قابل توجه است. اول اینکه اعتراض در فوتبال به ویژه بعد از فشار و استرس برای جوانان امری طبیعی است و این موضوع حتی در عالی‌ترین سطح هم با وجود کمک داور ویدیویی، اتفاق می‌افتد. برخورد قهری با این موضوع قابل قبول نیست و اگر از طرف افرادی بدون صلاحیت قانونی صورت گیرد اوضاع به مراتب بغرنج‌تر می‌شود. رده‌های پایه فوتبال ما نیازمند نظارت و حمایت بسیار بیشتری هستند. چه برای مراقبت از حالای این جوانان و چه امنیت آینده آنها. به نظر ورود کمیته‌های مربوطه برای برخورد با خاطیان و پیش‌بینی راهکارهایی برای جلوگیری از اتفاقات مشابه، به شکل ضروری وجود دارد.

بولت سرشاخهباشگاه نساجی مازندران هم با صدور بیانیه‌ای به این اتفاقات واکنش نشان داده و تمامی فعالیت تیم‌های پایه خود را به حالت تعلیق درآورده است. در این بیانیه می‌خوانیم:

تمامی ارکان باشگاه نساجی مازندران به دستور مدیر عامل محترم از لحظات ابتدایی این اتفاقات، در حال رصد و پیگیری حقوقی و انضباطی این ماجرا هستند. فارغ از این حوادث و خطاها و مقصرین، عملکرد ضعیف مقام‌های اجرایی این بازی، قابل چشم‌پوشی نیست‌. آسیب به جوانان با سلاح غیر قانونی و توسط افرادی بدون صلاحیت حقوقی، جز عدم امنیت، معنی دیگری ندارد.

بنا به دستور مالک باشگاه مهندس حدادیان از این به بعد و تا مشخص شدن جزئیات موضوع، تنبیه خاطیان و اطمینان از امنیت اعضای این تیم، باشگاه نساجی، شرکت در تمامی مسابقات کشوری در رده‌های پایه را به حال تعلیق درمی‌آورد. سیاست و چشم‌انداز باشگاه فرهنگی و ورزشی نساجی مازندران در آکادمی، پیش از تولید فوتبالیست، خلق انسان‌هایی با شرایط اخلاقی و فرهنگی برجسته است. از تمامی بخش‌های انضباطی و اخلاقی مربوط تقاضای رسیدگی و پیگیری فوری را داریم.

دیدگاه‌ها