کد خبر : 2010040 | 01 فروردين 1403 ساعت 22:48 | 132K بازدید | 124 دیدگاه

دفاعیه از ماه‌های کابوس‌وار با گل‌های جادویی؛

مهدی طارمی با عدد و رقم در دادگاه!

ستاره ایرانی پورتو سال درخشانی را پشت سر گذاشت تا پایان فصل یک انتقال مهم را تجربه کند.

مهدی طارمی با عدد و رقم در دادگاه!

به گزارش "ورزش سه"، مهدی طارمی سه ماه است در رقابت‌های باشگاهی موفق به گلزنی نشده و مصدومیت نسبتا سختی هم پس از جام ملت‌های آسیا برای او به وجود آمد که این مسائل دست به دست هم داد تا شرایط سختی در باشگاه پرتغالی برای او به وجود بیاید و از ترکیب و حتی فهرست پورتو فاصله بگیرد و در آخرین بازی اژدها نیز غایب باشد، اما با همه این شرایط او یک سال درخشان را پشت سر گذاشته است.

مهدی طارمی آخرین گل خود را روز یازدهم بهمن‌ماه 1402 برای تیم ملی ایران مقابل سوریه به ثمر رساند، اما پس از بازی مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا نتوانست این کار را انجام بدهد و قبل از آن هم مدت‌ها بود برای پورتو گلزنی نکرده بود و بعد هم در بازی‌های باشگاهی گل نزد و پاس گل هم برای او ثبت نشد.

ستاره ایرانی پورتو در شرایطی دوباره به تهران و اردوی تیم ملی آمده که پس از حضور تعویضی در مسابقه برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل آرسنال، در آخرین بازی باشگاهی در سال 1402 مقابل ویزلا در لیگ برتر پرتغال به دلیل مسائل فنی در فهرست اژدها قرار نگرفت که این اتفاق در تمام دوران فعالیت حرفه‌ای او در فوتبال بی‌سابقه بود ولی این شرایط هم کاری نمی‌کند تا سال درخشان او فراموش شود.

2003155

مهدی طارمی آخرین گل خود در رقابت‌های باشگاهی را دوم دی‌ماه 1402 در هفته سوم مرحله گروهی لیگ‌کاپ پرتغال مقابل تیم دسته دومی لیکسوئس به ثمر رساند، اما با این حال او بهترین مهاجم گلزن ایران در رقابت‌های باشگاهی و ملی در سال اخیر بوده است.

ستاره ایرانی پورتو در فصل 24-2023 توانسته در 16 حضور ثابت یا تعویضی در لیگ برتر پرتغال 3 گل به ثمر رساند و 2 پاس گل بدهد، در جام حذفی یک پاس گل داشته باشد و در دو مسابقه لیگ کاپ هم یک گل بزند، اما در لیگ قهرمانان اروپا نیز آمار خوبی با ثبت 2 گل و 2 پاس گل در 7 بازی داشته است.

اما مهدی طارمی قبل از شروع فصل جاری و در از ابتدای سال 1402 تا پایان فصل 23-2023 نیز آمار فوق‌العاده‌ای داشته که توانست در هشت مسابقه لیگ برتر پرتغال برای پورتو 9 گل به ثمر رساند و با این نمایش خیره کننده به آقای گلی در این رقابت‌ها هم برسد.

1988841

آمار مهدی طارمی در عرصه ملی هم استثنایی بوده و او که بهترین گلزن تیم ایران در دوران سرمربیگری امیر قلعه‌نویی است، در 18 مسابقه توانسته 16 گل به ثمر رساند، سه پاس گل بدهد و یک پنالتی بگیرد.

با این اوصاف مهدی طارمی در مجموع 54 بازی ملی و باشگاهی در سال 1402 که در برخی از آنها هم حضور تعویضی در مسابقات داشته، توانسته آمار درخشان 31 گل زده را ثبت کند و بهترین گلزن در بین همه ایرانی‌ها باشد تا بتوان با وجود دوران تلخ اخیرش در سه ماه گذشته، بازهم او را مرد سال دانست.

دیدگاه‌ها