کد خبر : 2010054 | 02 فروردين 1403 ساعت 04:20 | 41.9K بازدید | 18 دیدگاه

سه بازمانده از آخرین بازی با ترکمنستان

سعید و رامین، چقدر جوان بودید (عکس)

سعید عزت‌اللهی، رامین رضاییان و مهدی ترابی سه ستاره تیم ملی هستند که 8 سال پیش مقابل ترکمنستان فیکس بازی کردند.

سعید و رامین، چقدر جوان بودید (عکس)

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ایران در شرایطی عصر روز پنجشنبه مقابل ترکمنستان به میدان می‌رود که آخرین بار 8 سال پیش ایران و ترکمنستان روبه‌روی هم به میدان رفته بودند.

در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 ایران و ترکمنستان در آبان سال 94 در تهران به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری 3 بر یک شاگردان کارلوس کی‌روش (سرمربی وقت تیم ایران) به پایان رسید.

2003413
عکس تیمی ایران در آبان ماه 1394 مقابل ترکمنستان؛ چهره‌های آشنایی که برخی از آنها از فوتبال خداحافظی کرده‌اند!

این بازی در دورانی برگزار شد که علیرضا حقیقی پیراهن شماره یک تیم ملی را برتن می‌کرد و مسعود شجاعی و اشکان دژاگه کاپیتان‌های ایران بودند. اتفاقا در آن بازی تیم ملی با درخشش اشکان دژاگه که یک گل زد و دو پاس گل داد به برتری مقابل ترکمنستان رسید.

حالا با گذشت حدودا 8 سال تیم ایران در شرایطی مقابل ترکمنستان بازی خواهد کرد که تعدادی از نفرات آن تیم خداحافظی کرده‌اند یا حتی سرمربی و مربی شده‌اند. بازیکنانی مثل مسعود شجاعی، امید ابراهیمی، رضا قوچان‌نژاد و ... دیگر جایی در تیم ملی دارند.

جالب است که در ترکیب اصلی تیم ملی در بازی 8 سال قبل سعید عزت‌اللهی، رامین رضاییان و مهدی ترابی در حالی‌که بسیار جوان‌تر بودند بازی کردند و حالا آنها بازمانده‌های ترکیب اصلی ایران از آن مسابقه تا بازی روز 2 فروردین هستند که شاید در ترکیب اصلی به میدان بروند.

بسیاری از بازیکنان تیم ملی ایران در آن مسابقه دیگر در تیم ملی جایی ندارند و امیر قلعه‌نویی با توجه به جوانگرایی که در فهرست ایران انجام داده، تیمی متفاوت را مقابل ترکمنستان به میدان خواهد فرستاد.

دیدگاه‌ها