کد خبر : 2010176 | 02 فروردين 1403 ساعت 22:17 | 16.9K بازدید | 8 دیدگاه

نمی‌شود به‌راحتی از این بچه‌ها گذشت

عبدی: تیم جدیدی تشکیل نمی‌دهیم

حسین عبدی به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان فوتبال ایران درباره شرایط جوانگرایی در این ورزش صحبت کرد.

عبدی: تیم جدیدی تشکیل نمی‌دهیم

به گزارش "ورزش سه"، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران امروز در یک گفتگوی تلویزیونی خبر از آغاز فعالیت حسین عبدی به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان داد و از آنجا که این تصمیم پس از نتایج درخشان تیم ملی نوجوانان گرفته شده است، یک اقدام قابل توجه از سمت فدراسیون فوتبال بوده.
حسین عبدی که در دیدار امروز تیم ملی ایران مقابل ترکمنستان از نزدیک شاهد عملکرد بازیکنان تیم ملی بود، در گفتگو با خبرنگاران به این موضوع اشاره کرد و گفت: چند جلسه‌ای داشتیم و بحث این بود، نسلی که دو سال است روی آن سرمایه‌گذاری شده و با آن کار کردیم را به جلو ببریم تا یک پشتوانه برای تیم ملی ایران باشد.

او ادامه داد: بحث ما در نوجوانان، بحث مالی نبود. ما می‌خواستیم یک کار بزرگ برای این مردم انجام دهیم و نتوانستیم در جمع چهار تیم قرار گیریم، اما فکر می‌کنم انتظارات را تا حدودی برای آینده برآورده کنیم. می‌گفتیم که این تیم برای امروز نیست و برای آینده خواهد بود. آینده‌ای که می‌گفتیم همین امروز است. برای همین بحث مالی کمترین چیزی است که باید درباره آن صحبت شود.

سرمربی تیم جوانان فوتبال ایران درباره دعوت شدن آرشا شکوری به تیم ملی گفت: من واقعا برای او خوشحال هستم و این بهترین اتفاقی بود که برای تیم ما افتاد. در هر صورت بچه‌های ما در خارج از کشور قرارداد بستند و این اتفاق خیلی خوبی است. بسیاری از آنها در لیگ مشغول بازی هستند و حتی عسگری برای تیم فولاد خوب بازی کرده است که این اتفاق نشان می‌دهد کار خوبی شروع شده و قرار است ادامه پیدا کند.

ویدئو: 328083

وی با اشاره به جوانگرایی امیر قلعه‌نویی در تیم ملی ایران توضیح داد: من امیدوار هستم این فلسفه ادامه پیدا کند تا راه برای بچه‌های دیگر هم باز شود و هر کسی که بهتر باشد، دعوت خواهد شد.

عبدی همچنین خاطرنشان کرد: ما نمی‌خواهیم تیم جدیدی تشکیل دهیم. تیم ما ۲ سال قبل تشکیل شده و کارهای آن انجام شده است. حالا فقط بازیکنانی به آنها اضافه می‌شوند که یک سال از آنها بزرگتر هستند. ما همه مسابقات را می‌بینیم اما یک نکته هم هست، در باشگاهی و تیم یک نوع بازی می‌کنند اما در بین المللی باید در سطح ملی بازی کنند. ما آنها را می‌آوریم، آموزش می‌دهیم و مطمئنا تیم بهتری خواهد بود. اصل بر این است بتوانیم استعدادها را پیدا کنیم و در این سن آنها را ببینیم.

او ادامه داد: در تیم نوجوانان بحث این بود که استعدادها را در این سن ببینیم و حالا این سن همراه با یک سال بزرگتر از خودش می‌تواند در تیم جوانان باشد. ما یک سال و هشت ماه جلوتر هستیم و نمی‌شود به راحتی از آنها گذشت. ان‌شاءالله هر کاری هست، از جمله احکام و قراردادها سریع‌تر انجام دهیم تا بچه‌ها بیایند و کار را هر چه زودتر شروع کنیم. ما ۳۰ شهریور اولین بازی را داریم. شهریور به برطرف کردن مسائل نهایی می‌گذرد و آن را حساب نکنید و ما فقط ۵ ماه وقت داریم. شاکله کادرفنی همان است و شاید چند نفر را اضافه کنیم. خود من یک پیشنهادی به آقای جلالی دادم تا در کنار این افراد، کاش می‌شد یک یا دو مربی جوان هم داشته باشیم که تجربه کسب کنند و در این زمینه هم فعالیت کنیم. جام جهانی و بازی‌های آسیایی یک فرصت ویژه برای مربیان جوان خواهد بود.

دیدگاه‌ها