کد خبر : 2010193 | 03 فروردين 1403 ساعت 05:28 | 26.5K بازدید | 20 دیدگاه

به خاطر هواداران ادامه دادم

سون در فکر خداحافظی از تیم ملی کره

سون هیونگ مین ستاره فوتبال کره اعلام کرد که در مقطعی به فکر بازنشستگی از تیم ملی بوده است، اما تصمیم گرفته دوباره به‌خاطر هواداران ادامه دهد.

سون در فکر خداحافظی از تیم ملی کره

به گزارش "ورزش سه"، سون هیونگ مین پس از تساوی ۱-۱ مقابل تایلند در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ و جام ملت‌های آسیا که در ورزشگاه جام جهانی سئول برگزار شد، با خبرنگاران دیدار و در مورد وضعیت خود صحبت کرد.

مهم‌ترین سؤال و جواب در مورد بازنشستگی او بود. سون در پاسخ به این سؤال گفت: «سؤال بسیار سختی است. من هیچ‌وقت موضعم نسبت به تیم ملی را عوض نکرده‌ام و همیشه قدردان حمایت‌ها بوده‌‌ام و افتخار کرده‌ام که عضوی از این تیم هستم. البته در مقطعی فکر می‌کردم که دیگر کافی است.

من واقعاً این احساس را داشتم و با بسیاری از بازیکنان بازنشسته و مربیان صحبت کردم. آن‌ها داستان‌های زیادی را برای من تعریف و به من کمک زیادی کردند.»

2003593

کسانی که سون هیونگ مین از آن‌ها مشاوره خواسته است، پارک جی سونگ، جیونبوک هیوندای، کی سونگ یونگ، و چا دوری بودند.
گفته می‌شود او از پدرش هم برای این موضوع مشورت خواسته است.

سون ادامه داد: «من برای تصمیم نهایی اول به هواداران و قولی که برای سخت‌کوشی برای تیم ملی به آن‌ها داده‌ام، فکر کردم. همان‌طورکه کیم مین جائه گفت، من سرم را پایین می‌اندازم و سخت کار می‌کنم.»

سون اخیراً در تیم ملی دچار مشکلات زیادی شده است. ابتدا انتقادات برای نمایش‌های ضعیف تیم ملی و سپس درگیری با لی کانگ این که منجر به مصدومیت او از ناحیه انگشت شد. او آن‌قدر تحت فشار بود که پس از پایان جام ملت‌های آسیا در مصاحبه با سایت تاتنهام گفت: «سخت‌‌ترین هفته زندگی‌ام بود.»

2003592

حالا که بعد از گذشت چند هفته و حمایت هواداران وضعیت سون هیونگ مین و کانگ این لی و جو تیم ملی کمی بهتر شده، ستاره تاتنهام در مورد فضای تیم در بازی امروز گفت: «مثبت‌ترین بخش بازی امروز این بود که دور هم جمع شدیم و سعی کردیم با هم کاری را انجام بدهیم. ما نیاز داشتیم که هم بازیکنان ثابت بازی کنند و هم بازیکنانی که کمتر بازی کرده‌اند. ما تلاش کردیم تا یکی شویم. بنابراین من از آن‌ها برای نشان‌دادن این موضوع سپاسگزارم.»

او در آخر در مورد کانگ این لی گفت: «کانگ این به‌عنوان بازیکن تعویضی وارد بازی شد و سعی کرد شرایط را تغییر دهد، و فکر می‌کنم در واقع این کار را کرد. بازی با کانگ این لذت‌بخش است؛ زیرا می‌توانم احساس کنم که او قدم به قدم رشد می‌کند و به‌عنوان یک بازیکن تأثیرگذار خود را نشان می‌دهد.»

دیدگاه‌ها