کد خبر : 2010197 | 03 فروردين 1403 ساعت 05:40 | 32.4K بازدید | 40 دیدگاه

10 گل در 100 بازی ملی

عکس روز: کنعانی رونالدو!

محمدحسین کنعانی‌زادگان خودش را به عنوان یک مدافع گلزن در تیم ملی به فوتبال ایران معرفی کرده است.

عکس روز: کنعانی رونالدو!

به گزارش "ورزش سه" سال‌هاست که خبری از مدافعان گلزن در تیم ملی نیست. هر چند با ورق زدن در تاریخ بازی‌های تیم ملی یاد گل‌های یحیی گل‌محمدی و سهراب بختیاری‌زاده در جام جهان 2006 می‌افتیم، یا قبل از آنها بعضا مدافعانی با شوتزنی یا حضور مستمر در ضربات ایستگاهی و کرنرها بعضا موفق به گلزنی می‌شدند، اما حالا کنعانی می‌تواند یکی از بهترین مدافعان گلزن تاریخ تیم ملی باشد.
در آمار گلزنان تیم ملی هادی عقیلی با ده گل زده بهترین مدافع از حیث گلزنی است که البته بیشتر گل‌هایش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده است.

2003600

اما حالا آمار برای کنعانی می‌تواند امیدوارکننده باشد، هر چند همه چیز به استمرار او و حضورش در ترکیب تا جام جهانی آینده بستگی دارد.
در شب تولد سی سالگی، کنعانی‌زادگان در صدمین بازی ملی در مجموع چهار رده نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان  دهمین گل ملی خود را در ره‌های سنی مختلف به ثمر رساند.

او در 52 بازی ملی بزر گسالان شش گل و در 48 بازی تیم‌های ملی پایه 4 گل به ثمر رسانده است و  با چهار گل دیگر  در تیم ملی به رکورد هادی عقیلی خواهد رسید.

کنعانی متولد سوم فروردین ماه 1373 است و در شب تولد سی سالگی خود با یک بریس تاریخی خیز بلندی برای رسیدن به  رکورد بهترین مدافع گلزنی تیم ملی برداشت.
در دوران سرمربیگری قلعه نویی و اسکوچیچ، کنعانی‌زادگان یکی از ارکان اصلی میانه خط دفاع تیم ملی بوده است و اگر اتفاقات حاشیه‌ای ماه‌های اخیر برای او رخ نمی‌داد، تعداد بازی‌های ملی و شاید تعداد گل‌هایش بیشتر هم می‌شد.
کنعانی همچنین شانس حضور در ترکیب اصلی  تیم ملی برای جام جهانی 2022 قطر را از دست داد وگرنه آمارش بهتر از اینها بود.

دیدگاه‌ها