کد خبر : 2010270 | 03 فروردين 1403 ساعت 16:49 | 2.4K بازدید | 2 دیدگاه

صعود 4 ملی‌پوش شمشیربازی به 64 نفر جام‌جهانی

چهار ملی‌پوش شمشیربازی ایران با برتری در تمامی دیدارهای خود در مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی مجارستان، برای نخستین بار به صورت مستقیم از این مرحله وارد جدول اصلی مسابقات شدند.

صعود 4 ملی‌پوش شمشیربازی به 64 نفر جام‌جهانی

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از خبرگزای  تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی؛ رقابت‌های جام جهانی مجارستان، امروز (جمعه 3 فروردین) با برگزاری دیدارهای انفرادی در مرحله گروهی مقدماتی در بوداپست آغاز شد.

علی پاکدامن با توجه به در اختیار داشتن رنکینگ 5 جهان بدون انجام بازی در این مرحله وارد جدول 64 نفره اصلی شد، اما محمد رهبری، محمد فتوحی و فرزاد باهرارسباران سه ملی‌پوش دیگر کشورمان برابر رقبای خود قرار گرفتند و بدون باخت رقابت‌های گروهی خود را به پایان رساندند.

در این مرحله محمد رهبری حریفانی از اوکراین، اتریش، رومانی، مکزیک، ترکیه و لهستان را شکست داد و محمد فتوحی در رقابت با شمشیربازان یونان، رومانی، کره جنوبی، مجارستان، ژاپن و  لهستان پیروز شد. همچنین فرزاد باهرارسباران نیز مقابل نمایندگان آفریقای جنوبی، استرالیا، کره جنوبی، شیلی، اوکراین و ژاپن پیروز شد.

بدین ترتیب این سه ملی‌پوش کشورمان بدون باخت مرحله گروهی مقدماتی را به پایان رساند و به صورت مستقیم وارد جدول 64 نفره اصلی شدند. این برای نخستین بار است که شمشیربازان ایران به صورت مستقیم و از مرحله گروهی وارد جدول اصلی و 64 نفره می‌شوند.

دیدارهای این مرحله روز شنبه برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها