کد خبر : 2010290 | 03 فروردين 1403 ساعت 19:56 | 6K بازدید | 6 دیدگاه

روایت عجیب شیما صفایی از برگزار نشدن مسابقات انتخابی؛

فدراسیون بدون هیچ دلیلی حق ما را ضایع کرد!

شیما صفایی، ملی‌پوش تنیس روی میز ایران، روایت عجیبی در خصوص عدم حضورش در مسابقات انتخابی المپیک پاریس، مطرح کرد.

فدراسیون بدون هیچ دلیلی حق ما را ضایع کرد!

به گزارش ''ورزش سه''، درحالی‌که ورزشکاران رشته‌های مختلف، در تکاپو برای کسب سهمیه المپیک پاریس هستند، شیما صفایی، نفر اول رنکینگ برترین پینگ‌پنگ‌بازهای زن ایران، روایت عجیبی در خصوص انتخابی این رشته برای المپیک پاریس دارد. صفایی در تماس با خبرنگار ''ورزش سه'' می‌گوید: درحالی که اواخر اردیبهشت ماه قرار است مسابقات انتخابی المپیک پاریس در آسیای میانه برگزار شود؛ با وجود اینکه من در سه سال اخیر و در سه انتخابی اخیر تیم ملی رتبه اول را کسب کردم، اما در کمال ناباوری برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک پاریس انتخاب نشده‌ام.

او ادامه داد: من تنها نماینده زنان ایران در رشته پینگ پنگ در مسابقات هانگژو بودم. همچنین در مسابقات جهانی کره جنوبی حضور داشتم اما حالا نمی‌دانم دلیل عدم حضورم در انتخابی المپیک پاریس چیست.

صفایی می‌گوید: هیچ مسابقاتی برای انتخاب نفرات جهت اعزام برگزار نشده است و در آخرین انتخابی هم رتبه اول را کسب کردم. اما حالا دو نفر دیگر را به عنوان نفرات اعزامی در نظر گرفته‌اند. ندا شهسواری و مهشید اشتری که در همان مسابقات انتخابی به ترتیب رتبه دوم و چهارم را داشتند؛ برای حضور در انتخابی المپیک پاریس برگزیده شده‌اند و بنده به عنوان نفر اول و فاطمه به عنوان نفر سوم، کنار گذاشته شدیم.

2003752

شیما صفایی در خصوص علت این انتخاب‌ها گفت: هیچ دلیل منطقی وجود ندارد؛ رئیس فدراسیون، سرمربی تیم ملی زنان و مدیر تیم‌های ملی به همراه بقیه اعضای فدراسیون تنیس روی میز چنین تصمیمی گرفتند و ما هم نمی‌دانیم دلیلش چیست. درحالی که برای بخش آقایان به جز نوشاد عالمیان، برای نفر دوم مسابقات انتخابی برگزار شد.

او می گوید:  این درحالی است که در بخش آقایان همه چیز خیلی سطح بالاتری دارد و نیما و نوشاد در مسابقات آسیایی مقام سوم دوبل را کسب کرده بودند؛ اما حالا برای آن‌ها انتخابی برگزار می‌کنند اما برای دخترها خودشان دو نفر را به دلخواه انتصاب کردند. این را هم بگویم که اگر رنک جهانی را هم بخواهند در نظر بگیرند، الینا رحیمی و فاطمه یاری رنک اول و دوم جهانی را در اختیار دارند که هیچکدام به این مسابقات اعزام نخواهند شد.

دیدگاه‌ها