کد خبر : 2010316 | 04 فروردين 1403 ساعت 08:49 | 2K بازدید | 1 دیدگاه

ستاره بسکتبال زنان: مسئولان اسپانسر پیدا کنند

ستاره بسکتبال زنان: در صورتی که بچه‌ها ببینند تیمی وجود دارد، رغبت و انگیزه‌شان برای حضور در آن تیم افزایش می‌یابد. مسئولان آذربایجان‌شرقی باید پیگیر باشند و اسپانسر پیدا کنند تا بازیکنان بسکتبال بتولنند برای تیم شهر خودشان بازی کنند.

ستاره بسکتبال زنان: مسئولان اسپانسر پیدا کنند

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، «ناهیده اسدی» ستاره بی‌حاشیه تیم‌ملی بسکتبال زنان ایران این فصل در ۲۷ سالگی سوپر لیگ را با پالایش نفت آبادان در مکان سوم به پایان برد و ایام نوروز را در اردوی تیم‌ملی ۳×۳ بسکتبال برای حضور در مسابقات قهرمانی کاپ آسیا سپری می‌کند.

گفت‌وگوی نوروزی ایسنا با اولین ملی‌پوش زن بسکتبال آذربایجان‌شرقی را در ادامه می‌خوانید:

چطور وارد بسکتبال شدید؟

از ۹ سالگی بسکتبال را شروع کردم و مشوقین اصلی‌ام به غیر از مربیانم، پدر و مادرم بودند. خانم محمدپور نیز اولین مربی من بود.

به نظرتان چرا آذربایجان‌شرقی نه در مردان و نه در زنان صاحب تیم بسکتبال نیست؟

تبریز یکی از مهم‌ترین قطب‌های صنعتی کشور است، ولی فکر می‌کنم رسانه‌ها باید در گسترش بسکتبال بیشتر تلاش کنند. افراد باید بیشتر با بسکتبال آشنا شوند و ناشناخته بودن این رشته باعث عدم تیمداری و ورود اسپانسرها می‌شود و بازیکنان مجبوراً به تیم‌های دیگر می‌روند.

این فصل شرایط در پالایش نفت چطور بود؟

خوب بود و سوپر لیگ را در رتبه سوم به پایان رساندیم، الان هم در اردو تیم‌ملی حضور دارم.

پیش‌بینی‌تان راجع به عملکرد تیم ملی در مسابقات قهرمانی کاپ آسیا بسکتبال ۳×۳ در سنگاپور چیست؟

بازی‌ها ۷ تا ۱۱ فروردین برگزار می‌شود و از ۵ فروردین اعزام انجام خواهد شد. با توجه به اینکه مربی برزیلی هدایت تیم‌ملی را بر عهده گرفته پیش‌بینی می‌کنم نسبت به زمان های قبل شاهد بازی‌های باکیفیت‌تری باشیم‌. پیش‌بینی راجع به نتایج زود است، چرا که بازی دیگر تیم‌ها را هم ندیده‌ایم. حضور سرمربی خارجی در تیم‌ملی بسکتبال در مسابقات غرب آسیا ثمر بخش بود و اگر در تیم ۳×۳ هم همین طور باشد؛ نتایج خوبی حاصل می‌شود.

آیا تا به حال به لژیونر شدن فکر کرده‌اید؟

قطعاً به این موضوع فکر کرده‌ام. با توجه به شرایط حجاب، هر تیمی در خارج از کشور این شرایط را قبول نمی‌کند که با حجاب بازی کنم. دو راه پیش پای ماست، یا باید تیم خارجی قبول کند که ما باحجاب بازی کنیم یا ما باید بدون حجاب بازی کنیم که در این صورت دیگر نمی‌توانیم به تیم‌ملی دعوت شویم.

نمره‌ای که به خودتان در سال ۱۴۰۲ می‌دهید و بهترین و غم‌انگیزترین اتفاق این سال برای شما چیست؟

از لحاظ ورزشی از سال ۱۴۰۲ رضایت کامل دارم. با پالایش نفت سوم سوپر لیگ شدیم و در بازی‌های جام ویلیام جونز، قهرمانی کاپ آسیا و سایر مسابقات تجربه‌های خوبی کسب کردم. بهترین اتفاق برای من این بود که با وجود حضور سرمربی خارجی در تیم ملی توانستم جایگاهم را در تیم تثبیت کنم. بدترین اتفاق هم به مصدومیت و آسیب‌دیدگی‌ام در مقطعی از فصل مربوط می‌شود. در سال ۱۴۰۲ نمره ۱۷ از ۲۰ را به خودم اختصاص می‌دهم.

بزرگ‌ترین هدفی که در سال ۱۴۰۳ دنبال می‌کنید چیست؟

پولمان را از باشگاه بگیریم. (با خنده)

فوتبالی هستید؟

نه به فوتبال علاقه ندارم. چون احساس می‌کنم به فوتبالیست‌ها بیشتر از ما اهمیت داده می‌شود.

به نظرتان بسکتبال ایران در سال ۱۴۰۲ در چه زمینه‌هایی پیشرفت یا پسرفت داشته است؟

فکر می‌کنم حضور مربیان خارجی و حضور مربیان مرد در بسکتبال زنان پیشرفت محسوب می‌شود و این اتفاقات باعث شدند در آسیا دوم شویم. اما این فصل با توجه به شرایط اقتصادی حضور اسپانسرها در سوپرلیگ کمرنگ بود. از اول هم معلوم بود، کدام تیم‌ها اول تا سوم می‌شوند و جمع شدن بازیکنان برتر در ۳-۲ تیم، یک ضعف محسوب می‌شود.

یک دروغ سیزده بگویید؟

اصلا یادم نمی‌آید. (با خنده)

پیام نوروزی‌ات برای مردم؟

امیدوارم در سال ۱۴۰۳ همه در رفاه و آرامش کامل باشند.

عید نوروز در یک جمله؟

شاید آغاز گر اتفاقات و برنامه‌ریزی‌های جدید باشد.

مهمترین اتفاق ورزشی در سالی که گذشت؟

متاسفانه در سالی که گذشت درگیر اخبار ورزشی تلخ داخل ایران بودیم. برای مثال عزیزانی مثل ملیکا محمدی بازیکن تیم خاتون بم در لیگ برتر فوتبال بانوان که در اثر تصادف جانش را از دست داد ما را به خود درگیر کرد، اتفاقی که خیلی تلخ و ناراحت کننده بود.

سخن پایانی:

ورزش همگانی است و وقتی جامع سالم داشته باشیم همه چیز درست پیش می‌رود. باید بستری فراهم شود که مردم به ورزش تشویق شوند. در صورتی که بچه‌ها ببینند تیمی وجود دارد، رغبت و انگیزه‌شان برای حضور در آن تیم افزایش می‌یابد. مسئولان آذربایجان‌شرقی باید پیگیر باشند و اسپانسر پیدا کنند تا بازیکنان بسکتبال بتولنند برای تیم شهر خودشان بازی کنند.

دیدگاه‌ها