کد خبر : 2010420 | 05 فروردين 1403 ساعت 01:28 | 142.4K بازدید | 163 دیدگاه

سامبای مانشافت در ورزشگاه لیون

فرانسه 0-2 آلمان: لیونل مسی آینده، همه کار کرد!

آلمان به لطف درخشش فلورین ویرتز ستاره جوان لورکوزن از سد تیم قدرتمند فرانسه گذشت.

فرانسه 0-2 آلمان: لیونل مسی آینده، همه کار کرد!

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال آلمان در دیداری دوستانه مقابل فرانسه با ارائه یک بازی جذاب، دیدنی و تماشایی، موفق شد با دو گل از سد میزبان خود عبور کرده و هواداران تیم ملی این کشور را به آینده امیدوار کند.

آلمان به طرز اعجاب آوری در همان ثانیه ۷ مسابقه توانست گل نخست بازی را به ثمر رسانده و آب سرد زود هنگامی را بر پیکر فرانسوی‌های حاضر در استادیوم المپیک لیون بریزد. به محض آغاز بازی تونی کروس با یک پاس بلند به زمین خروس‌ها، توپ را به فلورین ویرتز رساند و ستاره جوان و ۲۰ ساله بایر لورکوزن از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد که شلیک دیدنی او به گوشه دروازه رفت و گل نخست بازی به ثمر رسید.

ویدئو: 328203

امباپه در دقیقه ۲۲ نخستین موقعیت جدی خود را به روی دروازه حریف خلق کرد. یک سانتر از سمت راست به او رسید که کاپیتان فرانسه یک شلیک محکم را روانه دروازه آلمان کرد که ضربه او از سمت راست ترشتگن به بیرون رفت.

چند دقیقه بعد یک بار دیگر این امباپه بود که با انجام یک حرکت خوب از سمت چپ هدایت حمله فرانسه را بر عهده داشت. او به دنبال باز کردن دروازه ترشتگن بود و وارد محوطه جریمه شد که ضربه چیپ او از زاویه بسته را دروازه‌بان آلمانی به خوبی مهار کرد.

2003977

ویرتز در شب درخشانی که داشت، با یک پاس طلایی از میانه‌های میدان، توپ را در پشت مدافعان فرانسه به جمال موسیالا رساند که این بازیکن نیز پس از کنترل توپ و عبور از دروازه‌بان حریف، در دهانه دروازه، توپ را به کای هاورتس رساند که بازیکن آرسنال نیز توانست با یک شوت تک ضرب بغل پا، گل دوم را به ثمر برساند تا آلمان‌ها اختلاف را افزایش دهند.

دمبله می‌توانست خیلی زود اختلاف را کاهش دهد. او از سمت راست حرکتی را آغاز کرد و پس از اینکه به عرض زد، با یک ضربه پای چپ تماشایی، قصد داشت تا دروازه آلمان را باز کند که شوت دیدنی و کات دار او به شکل بسیار خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

2003976

مانشافت در دقیقه ۷۹ می‌توانست گل سوم را نیز به ثمر برساند. ماکسیمیلان میتشتد مدافع چپ اشتوتگارت که به حمله آلمانی‌ها اضافه شده بود، از سمت چپ وارد محوطه جریمه شد که ضربه محکم و زمینی او با واکنش تماشایی بریس سامبا، دروازه‌بان فرانسه، راهی کرنر شد.

بریس سامبا ظرف چند ثانیه دو واکنش تماشایی را از خود نشان داد. او ابتدا شوت توماس مولر را از فاصله نزدیک دفع کرد که در ادامه توپ مجدداً به بازیکنان آلمان رسید و این بار دنیز اونداو با یک شوت محکم از پشت محوطه جریمه قصد گلزنی داشت که سامبا با یک پرش دیدنی و با کف دست، ضربه مهاجم اشتوتگارت را راهی کرنر کرد.

2003975

در نهایت نیز این بازی با نتیجه دو بر صفر به سود آلمان به پایان رسید تا تیم ملی فرانسه یک مرتبه دیگر و پس از دیدار تدارکاتی شهریور ماه سال قبل مقابل تیم ملی آلمان، مغلوب شود. پس از جام جهانی ۲۰۲۲ تا به امروز، شاگردان دیدیه دشان در ۱۵ دیدار رسمی و دوستانه به میدان رفته‌اند که در دو مسابقه تن به شکست داده‌اند و هر دوی این دیدارها مقابل تیم ملی آلمان بوده است. شاگردان ناگلزمان نیز پس از تساوی برابر مکزیک و دو شکست مقابل ترکیه و اتریش بالاخره موفق به کسب پیروزی شدند.

دیدگاه‌ها