کد خبر : 2010462 | 05 فروردين 1403 ساعت 13:51 | 11.4K بازدید | 13 دیدگاه

کار سخت ایوانکوویچ در تیم بحران زده؛

اشتیاق چینی‌ها برای خروج از فشار با برانکو

تساوی خارج از خانه تیم ملی فوتبال چین مقابل سنگاپور از نظر امتیاز و همچنین روحیه آسیب زیادی به تیم برانکو زده است.

اشتیاق چینی‌ها برای خروج از فشار با برانکو

به گزارش "ورزش‌ سه"، برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق تیم ملی فوتبال عمان زمان زیادی برای تغییر شرایط در چین در اختیار ندارد و این مربی کروات در بازی خانگی مقابل سنگاپور که در ورزشگاه المپیک تیانجین برگزار می‌شود باید تمام تلاش خود را برای پیروزی انجام دهد.

بولت سپاهاندر انتظار پایان دادن به روند ناکامی با برانکو
رسانه‌های چینی نوشته‌اند که اگرچه تساوی در سنگاپور و از دست رفتن پیروزی برای برانکو اصلا رضایت بخش نبوده، اما او در رختکن از بازیکنانش انتقاد نکرده، اما از آنها خواسته تا تمام تلاش‌ و توان‌شان را برای پیروزی در بازی برگشت به کار بگیرند.

 برانکو در نشست خبری پس از پایان بازی خطاب به شاگردانش گفته است: «حیف شد 3 امتیاز به یک امتیاز تبدیل شد، سعی کنید در بازی بعدی برنده برگردید.»

 در حال حاضر تیم ملی فوتبال و تایلند امتیازات یکسانی دارند و احتمال اینکه دو طرف در پایان بر سر تفاضل گل به مصاف هم بروند وجود دارد به همین دلیل ایوان تاکید کرد: نه تنها یک پیروزی است، بلکه من هم امیدوارم گل‌های بیشتری بزنیم."

 به هر ترتیب اما این تساوی تأثیر ملموسی بر روحیه بازیکنان داشته است و حالا آنها در 6 بازی پیاپی بین‌المللی موفق به کسب پیروزی نشده‌اند. آنها آبان ماه سال گذشته مقابل کره جنوبی با نتیجه 0-3 شکست خوردند. در بازی تدارکاتی جام ملت‌های آسیا مقابل عمان 0-2 شکست خوردند. در دو بازی گروهی جام ملت‌های آسیا مقابل تاجیکستان و لبنان به تساوی 0-0 رسیدند. شکست یک بر صفر در مقابل قطر پایان کار چین در جام ملت‌ها با کارنامه‌ای ضعیف بود و حالا آنها در بازی سوم مرحله مقدماتی جام جهانی هم نتیجه‌ای ضعیف مقابل سنگاپور کسب کرده‌اند.

در واقع حالا آخرین پیروزی چین به برد 2-1 خارج از خانه مقابل تایلند برمی‌گردد که حسابی برانکو و شاگردانش را تحت فشار قرار داده است.

ایوانکوویچ در آخرین مصاحبه خود درباره فشار بالایی که روی تیمش وجود دارد، اینطور واکنش نشان داده است: «همیشه فشار وجود دارد و همه از تیم، بازیکنان گرفته تا کادر فنی این فشار را تحمل می کنند.»

بولت سپاهانخداحافظی کاپیتان، واکنش به فشار بالا
 کاپیتان تیم ملی فوتبال چین ژانگ لینپنگ پس از پایان بازی برابر سنگاپور اعلام کرد که از تیم ملی کناره گیری می‌کند و این واکنشی است به فشاری که این تیم با آن مواجه است. پیش از این نیز وو شی بی سر و صدا از تیم ملی فوتبال خداحافظی کرده بود. در واقع با افزایش سن و استفاده بیش از حد تیم ملی از بازیکنان پا به سن گذاشته که این روزها یکی از دغدغه‌های برانکو به شمار می‌رود، بدن ژانگ لینپنگ دیگر نمی‌تواند رقابت‌های بین المللی پرفشار را تحمل کند، اما خروج او در این شرایط روحیه بازیکنان دیگر را به عنوان رهبر تیم کاهش خواهد داد.

یکی از کارشناسان فوتبال در چین در آستانه بازی حساس برابر سنگاپور اینطور اظهار نظر کرده است: «آماده شدن برای بازی در سنگاپور در سطح فنی و تاکتیکی یک چیز است. اینکه چگونه مشکل روحی بازیکن را حل کنیم و به بازیکنان اجازه دهیم بازی را با اطمینان بیشتری به پایان برسانند، چیزی است که ایوانکوویچ در روزهای باقی مانده باید بیشتر درباره راهکار آن فکر کند.»

بولت سپاهانچینی‌ها مشتاقانه در انتظار بازی برگشت
 اگرچه نتیجه بازی گذشته رضایت بخش نبوده، اما به نظر می‌رسد که هواداران همچنان اشتیاق زیادی درباره بازی پیش رو دارند و برنامه فروش بلیت نشان می‌دهد که تمام بلیت‌های این مسابقه به فروش رسیده است.

دیدگاه‌ها