کد خبر : 2010469 | 05 فروردين 1403 ساعت 14:27 | 16K بازدید | 8 دیدگاه

تایلندی‌ها با نماد فیل و لباس سون آماده مسابقه؛

بانکوک برای استقبال از کره‌‌جنوبی رکوردشکنی می‌کند

تایلند خود را برای برگزاری بازی حساس خانگی مقابل کره جنوبی پس از تساوی غیرمنتظره مقابل این تیم مهیا می‌کند.

بانکوک برای استقبال از کره‌‌جنوبی رکوردشکنی می‌کند

به گزارش "ورزش‌ سه"، تیم ملی فوتبال کره‌جنوبی عصر روز گذشته وارد بانکوک تایلند شد و حدود 200 هوادار تایلندی برای استقبال از آنها حاضر شدند. تایلند در سومین بازی مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 مقابل کره‌جنوبی که در ورزشگاه جام جهانی سئول در روز بیست و یکم برگزار شد، به تساوی ارزشمند یک بر یک دست پیدا کرد؛ نتیجه‌ای که برای تایلندی‌ها بسیار مطلوب به شمار می‌رود و در سوی مقابل نتیجه‌ای بد برای کره‌جنوبی.

با نتیجه‌ای که در بازی رفت کسب شد، بازی چهارم مقدماتی جام جهانی برای هر دو تیم که برای دو روز دیگر در ورزشگاه ملی راجامانگالا واقع در حومه بانکوک برنامه ریزی شده است نیز بسیار داغ و هیجان انگیز شده و بلیت‌های این ورزشگاه تقریبا 52 هزار نفری خیلی زود به فروش رفته است.

البته این استقبال با توجه به اشتیاقی که نسبت به فوتبال در تایلند وجود دارد، اصلا پدیده عجیبی نیست و در ژانویه سال گذشته، مسابقات قهرمانی مصاف تایلند برابر ویتنام 49306 تماشاگر را به خود اختصاص داد که از زمان شیوع ویروس کرونا این بزرگترین تماشاگر برای یک بازی تیم ملی بود که در تایلند برگزار شد.

2004027

به صورت معمول مسابقات حساس تایلندی‌ها در استادیوم ملی راجامانگالا برگزار می‌شود که می‌تواند تعداد زیادی از افراد را در خود جای دهد و بازی با کره‌جنوبی از آن دسته مسابقاتی است که توجهات را در تایلند حسابی به خود جلب کرده است. مهم‌تر از همه اینکه سون هیونگ مین در تایلند بسیار محبوب است. بیش از نیمی از هوادارانی که به استقبال او در فرودگاه آمده بودند، لباس‌های تاتنهام، لورکوزن و تیم ملی کره‌جنوبی را در دست داشتند و تکان می‌دادند. همچنین شبکه‌های تلویزیونی تایلند برای هر تیم لیگ برتری کانال‌های تخصصی دارند و به طور خاص بازی‌های تاتنهام در تایلند دنبال می‌شود.

این مسابقه برای تایلندی‌ها بسیار حساس شده و آنها پس از تساوی در خانه حریف حالا با نمادهای فیل خود به استقبال بازی برگشت می‌روند و پیروزی مقابل حریف قدرتمند خود را آرزو می‌کنند. یک رسانه تایلندی درباره این مسابقه و احتمال پیروزی در آن نوشته است: «اگر پیروز شویم، می‌تواند یک رویداد تاریخی باشد. آخرین باری که آنها را شکست دادیم، در مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های آسیایی بانکوک بود و این تجربه شکست در مقدماتی جام جهانی وجود ندارد.»

یک ساکن کره‌ای که در بانکوک زندگی می‌کند، درباره این بازی می‌گوید: «انتظار و اشتیاق برای این بازی واقعاً زیاد است. من سعی کرده‌ام بلیت بخرم، اما هنوز موفق نشده‌ام ولی به آشنایان خود در تایلند گفته‌ام که با هم بلیت تهیه کنیم.»

تیم ملی فوتبال کره‌جنوبی با سه جلسه تمرینی خود را برای دیدار برگشت مقابل تایلند آماده می‌کند؛ جایی که باید در دمای 36 درجه به مبارزه با تایلندی‌ها بپردازد.

دیدگاه‌ها