کد خبر : 2010582 | 06 فروردين 1403 ساعت 13:42 | 196.7K بازدید | 134 دیدگاه

پایان پروژه گران‌قیمت: حباب لیگ عربستان ترکید

شرایط خاص لیگ عربستان باعث شده است که تردیدهایی درباره ادامه پروژه گران‌قیمت آنها به وجود بیاید.

پایان پروژه گران‌قیمت: حباب لیگ عربستان ترکید

به گزارش "ورزش سه"، لیگ عربستان توانست در پنجره نقل و انتقالات تابستانی بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد و در پنجره زمستانی هم بازیکنانی که نیاز داشت را به خدمت گرفت اما آینده این رقابت‌ها هنوز مشخص نیست. 

درخشش باشگاه‌های حاضر در این لیگ که با جذب بازیکنان بزرگی چون کریستیانو رونالدو، کریم بنزما و نیمار همراه بود، چندان دوام نداشته است و شاید حتی به نظر رویایی برای داستان‌های هزار و یک شب به نظر برسد تا واقعیتی دست یافتنی. 

در حقیقت، برنامه‌های آینده این رقابت‌ها شاید با توقفی قابل توجه در پرداخت هزینه‌های هنگفت و دیوانه‌وار و مدیریتی درست‌تر ادامه پیدا کند. بلومبرگ با انتشار مطلبی در این باره مدعی شده است که باید 800 میلیون یورو هزینه پرداختی از سوی آنها در تابستان گذشته را فراموش کرد، چون خط مشی این لیگ به شکل قابل توجهی تغییر کرده است. 

1976563

کاهش ضررها و ایجاد بنیان یک بازار داخلی قابل اتکا در حال حاضر هدف اصلی عربستان است. مدیر این لیگ در باره گفت: «این احتمال وجود دارد که باشگاه‌ها تصمیم به فروش بازیکنان بگیرند تا بودجه بیشتری برای خرید بازیکنان جدید در اختیار داشته باشند. 

ما می‌خواهیم تجربه خوبی در اختیار تمامی افرادی که به تماشای این دیدارها می‌آیند بگذاریم و کاری کنیم که مسابقات بهتر و بهتر شود. ما در حال ایجاد تغییر در خودمان هستیم اما هیچ چیز یک شبه تغییر نخواهد کرد، خصوصا با توجه به امکاناتی که در حال حاضر در اختیار داریم، مطمئنا زمان می‌برد.»

بنابراین باید منتظر روند جدیدی در لیگ عربستان باشیم. پس از تابستانی جنجالی و پر هیاهو، هزینه صورت گرفته در ژانویه گذشته بسیار کمتر بود و هیچ ستاره‌ای راهی عربستان نشد و حتی بعضی از بازیکنان بزرگ که از حضور در این لیگ پشیمان بودند هم تصمیم به برگشت گرفتند. 

1932583

پروژه مدنظر آنها این بود که استفاده از بازیکنان بزرگ و شناخته شده باعث خواهد شد که توجه رسانه‌های خارجی به این لیگ جلب شود و بسیاری از هواداران به تماشای مسابقات این لیگ خواهند نشست، اما آمار نشان می‌دهد که این لیگ نه تنها در سطح تیم‌های بزرگ قرار نگرفته است، بلکه محبوبیتش در خانه را هم از دست داده است. 

میانگین تماشاگران در این فصل حدود هشت هزار هوادار در هر بازی بوده که به نسبت فصل 23-2022 حدود 10 درصد کاهش داشته است، اتفاقی که تمام پروژه لیگ عربستان را با خطر جدی مواجه می‌کند. 

این که باشگاه‌های عربستانی قرار است در بازار نقل و انتقالات چه حرکتی انجام دهند هنوز مشخص نیست. ادامه به تلاش برای بزرگ‌تر شدن یا کوچک کردن حبابی که دیر یا زود خواهد ترکید؟ فقط باید صبر کرد، اما مطمئنا ارائه پیشنهادهایی مثل پیشنهاد 200 میلیون یورویی به محمد صلاح و لیورپول که چند ماه قبل از سوی الاتحاد ارائه شد، در حال حاضر خاطره‌ای دور است.

دیدگاه‌ها