کد خبر : 2010713 | 07 فروردين 1403 ساعت 12:53 | 9.3K بازدید | 1 دیدگاه

برنامه پلیس انگلیس: سفر هولیگان‌ها به یورو ممنوع

هزاران هوادار تیم ملی انگلیس از سفر به یورو 2024 در آلمان منع شده‌‌اند و دولت انگلیس تلاش می‌کند تا مانع از حضور هولیگان‌های فوتبال در این رقابت‌ها شود.

برنامه پلیس انگلیس: سفر هولیگان‌ها به یورو ممنوع

به گزارش "ورزش سه"، هزاران نفر از هواداران فوتبال به دلیل سرکوب هولیگان‌ها توسط دولت، از حمایت انگلیس در مسابقات یورو 2024 تابستان امسال منع شده‌اند.

بیش از 1600 هوادار انگلیسی، از 4 ژوئن تا فینال یورو 2024 در 14 جولای، مجبور به تسلیم گذرنامه خود به پلیس خواهند شد تا اطمینان حاصل شود که برای شرکت در مسابقات به آلمان سفر نخواهند کرد.

مطابق قانون جدید دولت انگلیس، هر یک از این هواداران که پاسپورت خود را تحویل ندهند یا قصد سفر به آلمان را داشته باشند با جریمه نقدی سنگین یا دستگیری و حداکثر 6 ماه حبس محکوم خواهند شد.

2004423

به دنبال افزایش خشونت‌های مرتبط با فوتبال در سال‌های اخیر، به خصوص در بازی‌های خارج از کشور انگلیس که باشگاه‌ها یا تیم ملی این کشور در کشور دیگری بازی می‌کند، دولت و پلیس تصمیم به این اقدام گرفتند.

پلیس انگلیس تایید کرد که 2264 نفر را در مسابقات فصل گذشته دستگیر کرده و 682 حکم ممنوعیت جدید صادر کرد که بالاترین رقم از سال 2011 است.

این اقدامات تضمین می‌کند که هواداران واقعی فوتبال می‌توانند با خیال راحت به مسابقات سفر کنند و از ارتکاب این جنایات در خارج از انگلیس توسط هولیگان‌ها جلوگیری شود.

مطابق قوانین جدید، احکام ممنوعیت فوتبالی توسط دادگاه‌ها پس از محکومیت برای یک تخلف مرتبط با فوتبال در کشور انگلیس صادر می‌شود. این جرایم می‌تواند شامل خشونت، بی‌نظمی، تهاجم به زمین، استفاده از مواد آتش نشانی و جرایم نفرات‌پراکنی در فضای مجازی باشد.

دیدگاه‌ها