کد خبر : 2010849 | 08 فروردين 1403 ساعت 01:19 | 10.9K بازدید | 12 دیدگاه

از دومین شکست متوالی سه‌شیرها جلوگیری شد

انگلیس 2- بلژیک 2: بیلینگام و نجات در دقیقه 90+5!

انگلیس در بازی دوستانه به میزبانی ورزشگاه ومبلی با نتیجه 2-2 مقابل بلژیک به تساوی رسید.

انگلیس 2- بلژیک 2: بیلینگام و نجات در دقیقه 90+5!

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال انگلیس امشب در بازی دوستانه مقابل بلژیک قرار گرفت و در حالی‌که با شکست فاصله کمی داشت با گل جود بلینگام در لحظات پایانی به تساوی 2-2 دست پیدا کرد.

در زمین بارانی ورزشگاه ومبلی دو تیم در حال محک زدن یکدیگر بودند و بازی پایاپای دنبال می‌شد که گرت ساوت‌گیت به تعویض اجباری تن داد. جان استونز در دقیقه 10 پس از احساس مصدومیت نتوانست به بازی ادامه دهد و از زمین خارج شد تا جو گومز به جای او در ترکیب اصلی قرار بگیرد.

ویدئو: 328400

یک دقیقه پس از این تعویض انگلیس روی اشتباه جوردن پیکفورد گل اول را دریافت کرد. این دروازه‌بان پاس به عقب فیل فودن را درحالی‌که هیچ فشاری هم روی او نبود با پاس اشتباه در فاصله نزدیک به محوطه جریمه فرستاد که در اختیار بازیکنان حریف قرار گرفت و به یوری تیلمانس رسید تا او با ضربه زمینی دقیق در دقیقه 11 گل اول این بازی را به ثمر برساند.

2004665

انگلیس برای جبران این گل سراپا حمله شد که روی یک فرار ایوان تونی موفق شد خط دفاعی حریف را با اشتباه مواجه کند. مهاجم برنتفورد موفق شد ضربه پنالتی‌ای که خودش به دست آورده بود را برخلاف شیرجه دروازه‌بان در دقیقه 17 به گل تبدیل کند.

2004664

بازی بین دو تیم در نیمه اول با هیجان زیاد دنبال می‌شد و در دقیقه 20 جرمی دوکو موقعیت مناسبی داشت که ضربه پرقدرت پای راست او را پیکفورد با واکنش به موقع دفع کرد.

انگلیس در دقیقه 27 فرصت خوبی داشت و به گل دوم هم رسید اما ضربه سر جاردو بوون چون در موقعیت آفساید به سمت دروازه فرستاده شده بود، این گل با بررسی VAR مردود اعلام شد. در دقیقه 33 هم آن‌ها امیدوار بودند که به گل برتری برساند اما جود بلینگام موقعیت گل مناسب روی پاس بوون را هدر داد و ضربه او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

موقعیت سوزی‌های انگلیس به بلژیک فرصت داد تا به فکر گل برتری باشد. اشتباه عجیب دانک روی دفع توپ موجب شد تا روملو لوکاکو در نزدیکی محوطه جریمه به توپ برسد و ارسال بیرون پای دیدنی او با ضربه سر دیدنی تیلمانس همراه شد تا در دقیقه 36 گل دوم خود را در این بازی به ثمر برساند.

2004663

انگلیس در نیمه اول اغلب جریان بازی را در دست داشت و پس از گل دوم حریف هم نمایش خوبی در خلق موقعیت داشت اما ضربات پایانی یا از دقت کافی برخوردار نبودند یا قدرت لازم را نداشت تا تغییری در نتیجه بازی داشته باشد.

بلژیک نیمه دوم بازی را بهتر آغاز کرد و جرمی دوکو در دقیقه 48 روی نفوذ از کناره‌ها فرصت خوبی داشت که ضربه او توسط جو گومز مهار شد و راهی به سمت دریافت نیافت.

انگلیس در دقیقه 52 توسط ایوان تونی موقعیت گلزنی داشت اما ضربه او دفع شد و فشار حملات روی دروازه حریف ادامه یافت تا در دقیقه 54 بلینگام یک بار دیگر فرصت گلزنی مسلم را از دست بدهد.

2004662

میزبان این بازی حملات پی در پی روی دروازه بلژیک را ادامه می‌داد و در دقیقه 63 بوون فرصت خوبی پیدا کرد. او پس از دریافت توپ از جو گومز از نزدیکی محوطه جریمه به سمت دروازه ضربه زد اما دروازه‌بان در وسط دروازه ایستاده بود تا ضربه او را به راحتی در آغوش بگیرد.

کوبی ماینو که یکی از بازیکنان قابل توجه انگلیس در این بازی بود در دقیقه 65 روی ارسال فیل فودن شانس خوبی برای گلزنی ایجاد کرد اما ضربه او در نزدیکی گوشه دروازه مهار شد و به بیرون از محوطه فرستاده شد.

بازی با برتری بلژیک دنبال می‌شد و ساوت‌گیت برای تغییر برنامه‌های خط حمله تیمش در دقیقه 80 آنتونی گوردون و اولی واتکینز را به جای بوون و ایوان تونی وارد ترکیب کرد. عملکرد این دو بازیکن بدون هیجان نبود اما تلاش آن‌ها برای تغییر نتیجه بازی راه به جایی نبرد.

پیش از اینکه 4 دقیقه وقت اضافه برای نیمه دوم اعلام شود بیش از 80 هزار نفری که در ورزشگاه حضور داشتند آهسته آهسته ورزشگاه را ترک می‌کردند و امیدی برای تغییر نتیجه بازی نداشتند تا اینکه بلینگام در آخرین فرصت درخشید!

2004661

جیمز مدیسون که از دقیقه 74 به جای ماینو وارد ترکیب شده بود پایه‌گذار گل تساوی انگلیس بود. او در دقیقه 90+5 در محوطه جریمه توپ را به بلینگام رساند تا ضربه او از بین دو مدافع و دور از دستان دروازه‌بان به تور دروازه بچسبد و حساب کار را 2-2 کند.

او در آخرین لحظه که داور تصمیم داشت پس از مشخص شدن سرنوشت آخرین حمله انگلیس سوت بزند، نتیجه بازی را تغییر داد و هیچ فرصتی برای گلزنی مجدد بلژیک باقی نگذاشت تا تیمش را از شکست نجات دهد.

دیدگاه‌ها