کد خبر : 2010949 | 08 فروردين 1403 ساعت 19:50 | 139.9K بازدید | 130 دیدگاه

فیفا با پرداخت طلب سانتاکلارا، پنجره را باز می‌کند

شوک سال جدید به استقلال زود خنثی شد!

علت بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال مشخص شد. هر چند که مدیران باشگاه نگرانی‌ای از این بابت ندارند و مشکل به وجود آمده به‌زودی حل می‌شود.

شوک سال جدید به استقلال زود خنثی شد!

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که هواداران استقلال بی‌صبرانه منتظر حل مشکلات و موانع موجود بر سر راه واگذاری این باشگاه به ارگانی غیر از وزارت ورزش هستند تا مشکل مالکیت مشترک سرخابی‌ها حل شود و مجوز حرفه‌ای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کنند، ظهر امروز خبری در خصوص پنجره نقل و انتقالاتی آبی‌ها منجر به نگرانی‌های جدیدی در این خصوص شد.

داستان از این قرار است که نام استقلال یک بار دیگر در سایت فیفا درج شده است. سامانه‌ای که هر دوشنبه به‌روزرسانی می‌شود و نام تیم‌هایی که پنجره نقل و انتقالاتی آنها در سرتاسر دنیا بسته شده، ثبت می‌شود. آبی‌ها که چند ماهی را درگیر بدهی خود به دستیاران ریکاردو ساپینتو بودند، حالا یک مرتبه دیگر با مشکل مشابهی مواجه شده‌اند، آن هم در شرایطی که زمان زیادی تا ضرب‌الاجل تعیین شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای پرداخت بدهی‌های باشگاه‌ها باقی نمانده است.

در این سامانه آمده است که پنجره نقل و انتقالاتی استقلال برای سه دوره بسته شده است. موضوعی که البته قابل حدس بود و چندان باعث نگرانی آبی‌ها نخواهد شد، چرا که باشگاه استقلال مدت‌هاست درگیر پرونده مربوط به سانتاکلارای پرتغال بوده و برای پرداخت بدهی خود به این باشگاه، رایزنی‌های لازم را با فیفا و فدراسیون فوتبال ایران انجام داده است.

در جریان انتقال محمد محبی به استقلال و از آنجایی که مدیران وقت آبی‌ها نتوانستند طلب خود به سانتاکلارا را به‌موقع پرداخت کنند، آبی‌ها با شکایت این باشگاه پرتغالی مواجه شدند که در نهایت نیز دادگاه عالی ورزش حکم به محکومیت ۵۰۰ هزار یورویی استقلال داد و این تیم نیز تا یازدهم فروردین برای پرداخت آن زمان دارد تا بتواند مجوز حرفه‌ای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کند.

مدیران استقلال و در صدر آنها علی خطیر، از ماه‌ها قبل در پی پرداخت طلب خود به باشگاه پرتغالی بودند و در این خصوص نیز تمهیدات لازم را اندیشیده‌اند. مدیرعامل آبی‌ها شخصاً راهی سوئیس شده بود تا بتواند فیفا را مجاب کند که 300 هزار یورو از محل مطالبات استقلال نزد فدراسیون جهانی فوتبال را به حساب باشگاه سانتاکلارا پرداخت کند.

1901112

از سوی دیگر نیز استقلال و فدراسیون فوتبال به توافق رسیده‌اند که فیفا ۲۰۰ هزار یورو دیگر از مطالبات فدراسیون را برای تکمیل ۵۰۰ هزار یورو بدهی آبی‌ها به باشگاه پرتغالی پرداخت کند و در سمت مقابل نیز استقلال این مبلغ ۲۰۰ هزار یورو را از مطالبات خود نزد کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون فوتبال ایران برگرداند.

این راهکاری است که علی خطیر و مدیران استقلال برای پرداخت بدهی سانتاکلارا از قبل اندیشیده بودند و گفته می‌شود کارهای مربوط به آن نیز در شرف پایان است تا بدین ترتیب استقلال نگرانی بابت بسته شدن پنجره خود نداشته باشد. در نهایت باید گفت که روال اداری و بانکی پرداخت ۵۰۰ هزار یورو به حساب سانتاکلارا باقی مانده تا علاوه بر باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال، این تیم بدهی قطعی خارجی نیز نداشته باشد تا بدین ترتیب آنها مشکلی در راه کسب مجوز حرفه‌ای نداشته و پس از دو سال غیبت، بتوانند در بالاترین سطح از رقابت‌های باشگاهی قاره شرکت کنند.

دیدگاه‌ها