کد خبر : 2011138 | 10 فروردين 1403 ساعت 14:08 | 30.4K بازدید | 21 دیدگاه

پوما و پیشنهاد غیرقابل رد کردن به بارسلونا:

ضربه مهلک برادر خوانده آدیداس به نایکی

آغاز همکاری باشگاه بارسلونا با کمپانی پوما برای آن‌ها بیشتر از نایکی درآمد خواهد داشت.

ضربه مهلک برادر خوانده آدیداس به نایکی

به گزارش "ورزش سه"، تفاوت بین پیشنهاد ارائه شده توسط شرکت آلمانی پوما برای تبدیل شدن به اسپانسر رسمی باشگاه بارسلونا و آنچه که نایکی در حال حاضر ارائه می‌دهد، بسیار زیاد است.

از امروز، به گفته منابع نزدیک به باشگاه بارسلونا، مبلغی که شرکت آمریکایی می‌پردازد، از 52 میلیون به 42 میلیون کاهش می‌یابد، چون در سال‌های اخیر بارسا از کسب یک سری عناوین مهم که روی این قرارداد اثر می‌گذاشت، ناکام مانده است. به این 42 میلیون باید 24 میلیون حق امتیاز دیگر اضافه شود. به گفته منابع نزدیک به باشگاه، در مجموع، بارسا در ازای اینکه نایکی اسپانسر آن‌ها باشد، اکنون 66 میلیون درآمد دارد.

برای 10 فصل

در ضمن، پیشنهاد پوما طبق گفته همین منبع، 100 میلیون پاداش امضا به اضافه 100 میلیون دیگر پرداخت سالانه است که در صورت فروش بیشتر از تعداد مشخص تیشرت‌ها، حتی می‌تواند به 120 میلیون افزایش یابد. پیشنهاد این کمپانی 10 ساله خواهد بود.

دادگاه

در حال حاضر، رابطه بارسا با نایکی به قدری تیره است که عملاً به دادگاه رفته است. خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا، در پادکست بارسا وان فاش کرده بود: "ما به نایکی گفتیم که بر اساس نقض‌هایی که برای ما آشکار بود، قرارداد را فسخ می‌کنیم. 45 روز فرصت داشتند تا غرامت را جبران کنند، این کار را نکردند و ما به آن‌ها اعلام کردیم که قرارداد فسخ شده است که با اقدامات احتیاطی که ما پاسخ داده‌ایم، پاسخ دادند و اکنون شاهد راه حل این اقدامات هستیم."

2005188

باشگاه منتظر تصمیم دادگاه

بسته به آنچه در سطح قضایی حکم می‌شود، این قرارداد که اکنون تا سال 2026 فعال شده و امکان تمدید آن تا سال 2028 وجود دارد، می‌تواند در سال 2025 فسخ شود.

اطلاع قبلی به نایکی

طبق ادعا در بارسا، نایکی با اطمینان از اینکه تولید پیراهن‌های فصل بعدی، 25-2024، قبلاً تولید شده، باشگاه را تحت فشار قرار داده است. با این حال، بارسلونا تضمین کرده که از ژوئن گذشته اخطارهای رسمی وجود داشته که در آن به این شرکت تاکید کردند، لازم نیست لباس‌ تولید کنند. آن‌ها اینطور هشدار داده بودند که قرار نیست با این شرکت ادامه همکاری دهند.

2005189

ضربه آلمانی!

موضوع اسپانسرینگ پیراهن تیم ملی فوتبال آلمان توسط نایکی یکی از جنجالی‌ترین اخبار فوتبال جهان در ابتدای سال جدید شمسی بود و این کمپانی بزرگ آمریکایی از سوی پوما، دیگر شرکت معروف تولید کننده لوازم ورزشی، ضربه سختی را دریافت خواهد کرد.

بارسلونا سالیان طولانی است که به عنوان یکی از اصلی‌ترین شرکای تجاری نایکی شناخته می‌شود و از دست دادن این همکاری با توجه به تنش‌های بین طرفین ضربه‌ای به این کمپانی آمریکایی خواهد بود. جالب اینکه پوما در لیگ برتر انگلیس حامی باشگاه منچسترسیتی است و در اسپانیا، پیراهن رئال را آدیداس تامین می‌کند.

دیدگاه‌ها