کد خبر : 2011212 | 10 فروردين 1403 ساعت 22:26 | 26.7K بازدید | 9 دیدگاه

کار سرمربی سابق تیم ملی به اما و اگر کشید؛

اختصاصی از ریاض: محرمانه‌ترین مسابقه دوستانه بین رقیبان ایران

تیم ملی فوتسال کویت با هدایت سیدمحمد ناظم الشریعه و دستیاران ایرانی‌اش، هر دو دیدار دوستانه برابر عربستان را واگذار کردند تا وضعیت گروه ایران پیچیده‌تر شود.

اختصاصی از ریاض: محرمانه‌ترین مسابقه دوستانه بین رقیبان ایران

به گزارش "ورزش سه"، کمتر از بیست روز دیگر تا آغاز جام ملت‌های آسیا 2024 باقی مانده و تیم‌های قاره کهن در این روزها مشغول به انجام بازی‌های تدارکاتی هستند تا در کنار آشنایی با حریفان‌شان، بازیکنان خود را ارزیابی و تاکتیک‌شان را مرور کنند. تیم ملی فوتسال ایران در چهارجانبه ویتنام شرکت کرده است و روز گذشته متحمل به شکستی باورنکردنی برابر تیم ملی زیر 23 مراکش شد. تیم ملی افغانستان در تورنمنت چهارجانبه کشور تایلند (میزبان جام ملت‌های آسیا) حضور داشت و شاگردان مجید مرتضایی به جایگاه سوم دست یافتند و به عبارتی عملکردی قابل دفاع را از خود نشان ندادند. اگرچه می‌توان گفت که آن‌ها هر چه در چنته داشتن را رو نکردند تا برای ایران و کویت سورپرایزهایی داشته باشند.

اما مهم‌ترین بازی دوستانه در ریاض عربستان و به شکل کاملا محرمانه‌ پشت درب‌های بسته پیگیری شد. تیم‌های ملی عربستان و کویت در شرایطی به مصاف همدیگر رفتند که نتایج هیچ‌کدام از دو مسابقه در رسانه‌های عربی مخابره نشد و حتی تصویری از این بازی‌ها به بیرون درز پیدا نکرد.

2005326

تیم ملی فوتسال عربستان در سالیان اخیر پیشرفت شگرفی داشته است و با سرمربی نامدارشان آندرو پالازا اسپانیایی، مسابقات تدارکاتی بسیار زیادی را با تیم‌های اروپایی و آسیایی داشته‌اند. فدراسیون فوتبال عربستان برای فوتسال این کشور برنامه‌ریزی بلند مدتی ترسیم کرده و تمامی هزینه‌های حریفان خود را هم برعهده گرفته. آن‌ها پیش از دو بازی دوستانه با تیم ناظم الشریعه، برابر تیم‌های ملی تاجیکستان و لهستان به میدان رفتند تا در حال حاضر تنها تیم آسیایی لقب بگیرند که بیشترین بازی را در سال‌های 2023 و 2024 انجام داده است. با شرکت در تورنمنت برزیل و بازی با قدرتمند‌ترین تیم دنیا، خط و نشان این کشور برای مدعیان فوتسال خواهد بود. پلازا و شاگردانش با نتایج 6 بر 4 و 4 بر 1 از سد تیم ملی فوتسال کویت و ناظم الشریعه گذشتند و به علت اینکه هر دو دیدار بدون حضور خبرنگاران برگزار شده، هیچ اطلاعاتی از اسامی گلزنان و اتفاقاتش در رسانه‌های عربی در دسترس نیست.

تیم ملی فوتسال عربستان را برای این دو دیدار دوستانه، محمد عبدالمحسن، حمود الدهان، مهدی الحرقان، معاذ العسیری، فهد الرودینی، نواف العروان، فارس القحطانی، فهد الجهانی، ناصر الحارثی، عبدالله المغربی، عبدالله الدوسری، عبدالاله العتیبی، صالح القرنی و نایف غفیری، ایهاب احمد، عبدالله العقیلی و فرحان الاسماری همراهی کرده‌اند. پلازا و عربستان برای صعود از مرحله گروهی باید با تیم‌های ازبکستان، عراق و استرالیا رقابت کنند.

2005324

در سوی دیگر، تیم ملی فوتسال کویت، حریف ایران در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا که به تازگی دوران بدنسازی را پشت‌سر گذاشته است، با دو شکست به استقبال جام ملت‌های آسیا 2024 خواهد رفت. سیدمحمد ناظم الشریعه و کادر ایرانی‌اش در صورت اینکه با کویتی‌ها جواز حضور در جام جهانی را به‌دست نیاورند، بدون شک از سمت خود برکنار می‌شوند و همین موضوع باعث شده تا آنها با تمامی قوا برای بازی با ایران، افغانستان و بحرین آماده شوند.

دیدگاه‌ها