کد خبر : 2011278 | 11 فروردين 1403 ساعت 12:48 | 117.1K بازدید | 26 دیدگاه

یک پیروزی بی‌دردسر برای شاگردان شمسایی؛

ملی‌پوشان فوتسال به قهرمان اقیانوسیه رحم نکردند

تیم ملی فوتسال ایران در دومین دیدار خود از تورنمنت چهارجانبه ویتنام، با نتیجه پنج بر یک برابر نیوزیلند، قهرمان قاره اقیانوسیه به برتری رسید.

ملی‌پوشان فوتسال به قهرمان اقیانوسیه رحم نکردند

به گزارش "ورزش سه"، ملی‌پوشان فوتسال ایران پس از مدت‌ها باری دیگر قدرت خود را به رخ کشیدند و در دومین دیدارشان از تورنمنت چهارجانبه ویتنام برابر تیم ملی فوتسال نیوزیلند به یک پیروزی پُرگل دست پیدا کردند تا طعم شکست بازی گذشته برابر تیم ملی زیر 23 مراکش کم‌رنگ‌تر شود و به احتمال فراوان برای کسب جایگاه دومی در این تورنمنت، دوئل جالب و جذابی را با تیم ملی ویتنام، میزبان مسابقات خواهند داشت.

شاگردان شمسایی در نیمه نخست، بیش از 30 موقعیت گل را بر روی دروازه‌ نماینده اقیانوسیه خلق کردند که دروازه‌بان حریف یکی از بهترین و رویایی‌ترین روزهای خود را پشت‌سر گذاشت و واکنش‌های فراوانی را از خود نشان داد. با این حال، دو ستاره باتجربه تیم ملی فوتسال ایران در روز درخشش گلر حریف، موفق به گلزنی شدند. ابتدا علی‌اصغر حسن‌زاده، تیم ملی فوتسال ایران را روی کار تمرین شده از ضربه کرنر، پیش انداخت و دقایقی بعد محمدرضا سنگ‌سفیدی با یک ضربه دقیق در جریان بازی، تیم ملی را به گل دوم رساند.

2005438

در حالی‌که پیش‌بینی می‌شد، نیوزیلندی‌ها در جریان بازی عملا شانسی را برای باز کردن دروازه ایران نداشته باشند و برنامه‌ریزی خود را برای کارهای ایستگاهی و ضربات اوت و کرنر پیاده می‌کنند، در لحظات پایانی نیمه اول، دقیقا از غفلت بازیکنان تیم ملی بهره بردند و از روی ضربه اوت و با شلیک فوق‌العاده همیش‌گری ستاره لژیونر خود در لیگ دسته دوم اسپانیا به گل اول دست یافتند. نیمه نخست این بازی با برتری 2 بر یک شاگردان شمسایی به پایان رسید.

در نیمه دوم، ملی‌پوشان فوتسال ایران، مجال خودنمایی به سنگربان آماده نیوزیلند ندادند و همچنین شاگردان ماروین اکینیز را در نیمه خودی حبس کردند. پس از گذشت 9 دقیقه از نیمه دوم، سرانجام علی اکرمی گل سوم بازی را طی همکاری و یک‌ودو با امیرحسین داوودی به ثمر رساند تا خیال شمسایی از ادامه مسابقه راحت شود. در ادامه مهدی کریمی با یک شوت فوق‌العاده به گوشه دروازه‌ی نیوزیلند که غیرقابل مهار بود، برای تیم ملی فوتسال موفق به گلزنی شد و تعداد گل‌هایش در این تورنمنت را به عدد سه رساند.

2005439

در اواخر بازی، ستاره‌های فوتسال ایران با یک کار تیمی فوق‌العاده و زیبا، توسط مسعود یوسف به گل پنجم بازی دست پیدا کردند تا با  نتیجه پنج بر یک برابر قهرمان قاره اقیانوسیه پیروزی پُرگلی را تجربه کنند.

شاگردان شمسایی، فردا (دوشنبه) از ساعت ۱۳:۳۰ در آخرین دیدار خود به مصاف تیم ملی فوتسال ویتنام می‌روند. با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته، این مسابقه، آخرین محک تیم ملی فوتسال ایران پیش از آغاز جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۴ خواهد بود.

دیدگاه‌ها