کد خبر : 2011397 | 12 فروردين 1403 ساعت 05:10 | 18K بازدید | 21 دیدگاه

یک دهه با شروع‌های استقلال در سال تازه

نفرت آبی‌ها از یحیی و اسکو و برانکو در ماه یک!

با مرور اولین بازی‌های استقلال در سال جدید در یک دهه اخیر همراه ما باشید.

نفرت آبی‌ها از یحیی و اسکو و برانکو در ماه یک!

به گزارش ورزش سه، صدرنشین لیگ برتر در حالی در نخستین بازی سال جدید خود به مصاف مس رفسنجان می‌رود که در سال‌های اخیر نتایج نسبتا خوبی را در اولین بازی‌شان در سال نو گرفته‌اند. به همین بهانه نگاهی به نتایج این تیم در اولین بازی‌های سال جدیدشان در یک دهه اخیر انداخته‌ایم که یادآور خاطرات جالبی است.

۱۳۹۳: استقلال ۰-۱ نفت تهران، اولین برد یحیی مقابل ژنرال و آبی ها
ششم فروردین ماه ۱۳۹۳ بود که استقلال از هفته بیست و هفتم لیگ برتر میزبان نفت تهرانی بود که با یحیی گل محمدی نتایج درخشانی گرفته بود و حتی شانس کسب سهمیه داشت. نفت تهران در آن فصل با هدایت یحیی دوران درخشانی را با ستارگانی نظیر وریا، بیرانوند، پورعلی گنجی، امیری، هادی و رضا نوروزی سپری‌می‌کرد و در طرف مقابل استقلال با قلعه نویی چندان دوران خوبی را سپری نمی‌کرد.

2005656

 این بازی کم موقعیت در نهایت با تک گل دقیقه نودی رضا نوروزی به سود زردپوشان خاتمه یافت تا سال جدید برای هواداران استقلال به تلخ ترین شکل ممکن آغاز شود. جالب آنکه این اولین برد یحیی در دوران مربیگری اش برابر استقلال و امیر قلعه نویی بود.

۱۳۹۴: فولاد ۲-۱ استقلال، کامبک به سبک اسکوچیچ
همانند ۳۶۵ روز قبل، سال جدید نیز با شکست برای شاگردان قلعه نویی این بار در اهواز آغاز شد. در دیداری که استقلال ابتدا توسط عنایتی از میزبان پیش افتاد اما دو گل از شریفات و ماتیاس چاگو منجر به کامبک شاگردان اسکوچیچ در نیمه دوم شد تا فولاد موفق به پیروزی در هر دو بازی رفت و برگشت لیگ چهاردهم برابر استقلال شود.

2005666

۱۳۹۵: استقلال خوزستان ۱-۱ استقلال، صلح ویسی و مظلومی به نفع برانکو
اولین بازی شاگردان مظلومی در سال ۹۵ مصادف با حساسترین دیدار آنها در نیم فصل دوم شد. چرا که استقلال خوزستان با هدایت ویسی از مدعیان قهرمانی بود و استقلال تهران نیز با مظلومی به دنبال کسب جام خوشرنگ لیگ برتر بود. آبی‌ها در این دیدار با گل میثم مجیدی از میزبان قدرتمند خود پیش افتادند اما در نیمه دوم این گل توسط فرشاد سالاروند پاسخ داده شد تا خوشحال ترین تیم از این نتیجه، پرسپولیسی باشد که با برانکو ایوانکوویچ ترسناک ترین تعقیب کننده دو هم نام آبی پوش فوتبال ایران بود.

2005657

۱۳۹۶: استقلال ۱-۰ فولاد، روزگار خوش علی منصور با آبی‌ها
روزهای درخشان منصوریان با استقلال در زمستان ۹۵ با فرا رسیدن عید نوروز متوقف شد تا اینکه شاگردان کاپیتان سابق استقلال بهار را هم با برتری یک گله مقابل فولاد آغاز‌ کردند. تک گل استقلال در این بازی را محسن کریمی در شصتمین دقیقه بازی به‌ثمر رساند تا آبی‌ها عیدی خوبی به هوادارانشان اهدا کنند.

2005660

۱۳۹۷: نفت تهران ۱-۲ استقلال، بازگشت درخشان مقابل تیم بحران زده
آخرین سال حضور نفت تهران در لیگ برتر بود که همانند سال ۹۳ آنها باید در اولین مصاف‌شان در سال نو به مصاف استقلال می‌رفتند. استقلال در این بازی که در نهم فروردین ماه سال ۹۷ برگزار می‌شد، با گل محسن بنگر از حریف عقب افتادند اما در نیمه دوم و با گل‌های جابر انصاری و امیدنورافکن از حریف پیش افتادند تا آخرین مصاف شان مقابل نفت در تاریخ لیگ برتر را با کسب سه امتیاز به پایان برسانند. ضمن آنکه این دیدار در ورزشگاه تختی برگزار می‌شد.

2005659

۱۳۹۸: استقلال ۰-۱ پرسپولیس، امان از چیپ فرشید
بی شک یکی از تلخ‌ترین شکست‌های استقلال در شهرآورد هشتاد و نهم پایتخت رقم خورد. جایی که دروازه آبی ها برخلاف جریان بازی توسط نوراللهی باز شد اما بلافاصله استقلال فرصت جبران این گل‌را از روی نقطه پنالتی بدست آورد تا نفس همگان در سینه حبس شود. پنالتی ای که فرشيد اسماعیلی با ضربه چیپ از دست داد تا نتیجه یک بر صفر تا پایان بازی پابرجا بماند و پرسپولیس شیرین‌ترین عیدی را به هواداران خود داده باشد.

2005665

۱۳۹۹: فولاد ۲-۱ استقلال، مچ گیری‌ جواد از فرهاد
براثر شیوع بیماری کرونا بود که لیگ برتر به مدت چهار ماه تعطیل شد تا اولین بازی تیم‌ها در سال ۹۹ نه در فروردین و بلکه در تیرماه برگزار شود. نخستین بازی آبی ها در سال ۹۹ نیز در ورزشگاه فولاد آرنا مقابل فولادی بود که هدایت آن را نکونام برعهده داشت. این دیدار پرحاشیه و جنجالی در نهایت با نتیجه دو بر یک به سود یاران نکو به پایان رسید. ضمن آنکه شاگردان مجیدی با اخراج غلامی و علی کریمی نزدیک به ۳۰ دقیقه بازی را ۹ نفره دنبال کردند.

2005663

۱۴۰۰: استقلال ۰-۰ پیکان، صلح مجیدی و تارتار
نخستین بازی آبی‌ها در دهه جدید مصادف با تساوی بدون گل مقابل پیکان در ورزشگاه آزادی شد تا استقلال از صدر جدول دورتر شود. این دیدار جزو کم موقعیت ترین بازی های استقلال در آن بود و البته درخشش علیرضا رضایی دروازه‌بان آن روزهای پیکان نیز در رقم خوردن این نتیجه بی تاثیر نبود.

2005661

۱۴۰۱: استقلال ۰-۰ پیکان، تکرار عجیب تاریخ برای آبی‌ها 
همانند سال پیش، بازهم شروع آبی ها با تساوی بدون گل مقابل پیکان رقم خورد. دیداری که در چهاردهم فروردین ماه ۱۴۰۱ برگزار شد و در پایان شاگردان مجیدی با وجود ده نفره بودن از دقیقه ۴۰، موفق به ثبت کلین شیت شدند اما در گلزنی ناکام ماندند تا این دیدار با تساوی صفرصفر به پایان برسد.

2005662

۱۴۰۲: استقلال ۲-۰ ذوب آهن، عیدی ساپینتو به هواداران
دهم فروردین ماه سال گذشته بود که استقلال با هدایت ساپینتو در ورزشگاه آزادی با نتیجه دو برصفر از سد ذوب آهن تارتار گذشت تا سال را بعد از ۴ سال با پیروزی آغاز کنند. مهدی قایدی و کوین یامگا زننده دو گل‌ استقلال در ورزشگاه آزادی بودند.

2005664

دیدگاه‌ها