کد خبر : 2011579 | 13 فروردين 1403 ساعت 12:52 | 36.3K بازدید | 22 دیدگاه

خبر مهم از مصدومیت میتروویچ

آخرین رقیب رونالدو را کنار زدند!

به نظر می‌رسد غیبت الکساندر میتروویچ، مهاجم صربستانی الهلال تنها به دیدار سوپرکاپ عربستان مقابل النصر محدود نخواهد شد و فصل برای او به پایان رسیده است.

آخرین رقیب رونالدو را کنار زدند!

به گزارش ورزش سه، میتروویچ 29 ساله در نیمه اول بازی الشباب که عصر روز شنبه در هفته بیست و پنجم لیگ عربستان برگزار شد، مصدوم شد.

رسانه‌های عربستانی انتظار داشتند که میتروویچ در بازی النصر که قرار است در 8 آوریل آینده در نیمه نهایی سوپرکاپ برگزار شود غایب باشد اما مهاجم صربستانی روز یکشنبه تحت معاینات پزشکی قرار گرفت تا جزئیات مصدومیت مشخص شود.

دکتر ایمن الحمد، مشاور درمان و توانبخشی آسیب‌های ورزشی، مدت غیبت میتروویچ را اعلام کرد. الحمد گفت: مصدومیت میتروویچ پارگی عضله است و این آسیب 3 درجه دارد. من انتظار دارم پارگی عضله میتروویچ درجه دو باشد.

1944026

وی افزود: برنامه توانبخشی پس از چنین آسیب‌هایی شامل 6 مرحله است، بنابراین غیبت میتروویچ ممکن است حداقل یک ماه و نیم طول بکشد و در صورت ایجاد آسیب در زمان اتصال تاندون به استخوان، دوره غیبت بیشتر خواهد بود.

پزشک در ادامه هشدار داد: اگر الهلال پس از این مصدومیت میتروویچ را به سرعت بازگرداند، برای بازیکن خطر دارد، زیرا در صورت تکرار مصدومیت ممکن است تا 3 ماه غایب باشد.

او توضیح داد: ممکن است به زودی شاهد راه رفتن میتروویچ باشیم و ممکن است در عرض 25 روز در تمرینات دویدن داشته باشد، اما بازیکن حرفه‌ای نمی‌تواند پس از برطرف شدن درد به بازی‌ها بازگردد، بلکه توانبخشی فیزیکی قوی لازم است.

الحمد در پایان سخنان خود گفت: با توجه به فشار بازی‌ها از آسیب‌دیدگی عضلانی بازیکنان الهلال در دوره آینده می‌ترسم، بنابراین امیدوارم بار تمرینی بازیکنان کاهش داده شود.

1937808

غیبت میتروویچ یک ضعف بزرگ برای الهلال است، زیرا مهاجم صربستانی در 36 بازی که از ابتدای فصل جاری در تمام تورنمنت‌ها انجام داده، 33 گل به ثمر رسانده و نقش مهمی در 30 پیروزی متوالی این تیم داشته است.

میتروویچ 22 گل در لیگ حرفه‌ای عربستان به ثمر رسانده و در این رقابت‌ها تنها کریستیانو رونالدو، کاپیتان النصر با 26 گل از او پیشی گرفته است.

الهلال منتظر نبردهای بزرگ فوتبالی در دوره آتی است که مهم‌ترین آنها تقابل با النصر، الاتحاد و العین به ترتیب در سوپرجام، کینگ کاپ و لیگ قهرمانان آسیا است.

دیدگاه‌ها