کد خبر : 2011713 | 14 فروردين 1403 ساعت 11:00 | 9.2K بازدید | 12 دیدگاه

دهدار در پی رزرو آخرین بلیت پاریس؛

وزنه‌برداری ایران سهمیه کامل المپیک را می‌خواهد

برای حضور در آخرین مرحله گزینشی المپیک پاریس، میر مصطفی جوادی و رضا دهدار راهی تایلند شدند.

وزنه‌برداری ایران سهمیه کامل المپیک را می‌خواهد

به گزارش "ورزش سه"، میر مصطفی جوادی و رضا دهدار، اولین گروه اعزامی تیم ملی وزنه برداری برای حضور در آخرین مرحله گزینشی المپیک پاریس تهران را به مقصد پوکت تایلند، محل برگزاری رقابت‌های جام جهانی وزنه‌برداری ترک کردند.

مسابقات جام جهانی وزنه‌برداری از روز گذشته آغاز شده و تیم ملی وزنه‌برداری ایران برای کسب 3 سهمیه المپیک با حضور 4 وزنه‌بردار در این رقابت‌ها شرکت می‌کند. 

علی داوودی و آیت شریفی دیگر نفراتی هستند که برای حضور در جام جهانی وزنه‌برداری پنجشنبه شب راهی تایلند می‌شوند. 
طبق برنامه میر مصطفی جوادی روز شنبه 18 فروردین (ساعت 15 و 30)، رضا دهدار دوشنبه 20 فروردین (ساعت 15 و 30)، آیت شریفی پنجشنبه 23 فروردین (ساعت 10) و علی داوودی پنجشنبه 23 فروردین (ساعت 12 و 30) به روی تخته می‌روند.

از بین نفرات اعزامی مصطفی جوادی و علی داوودی حضور در المپیک پاریس را با توجه به جایگاهی که در رنکینگ جهانی دارند قطعی کردند. مصطفی جوادی در دسته ۸۶۹ کیلوگرم در جایگاه ششم قرار دارد و علی داوودی هم در دسته فوق سنگین در جایگاه چهارم قرار دارد. 

رضا دهدار هم در رنکینگ جهانی در جایگاه نهم قرار دارد که او هم تا به اینجا سهمیه حضور در المپیک را به دست آورده است، اما جایگاهش در رنکینگ جهانی متزلزل است و باید در مسابقات جام جهانی تایلند با همه توان حاضر شود، در غیر این صورت به راحتی نامش از بین ۱۰ نفر برتر رنکینگ جهانی حذف و سهمیه المپیک را از دست می‌دهد.

دیدگاه‌ها