کد خبر : 2012061 | 15 فروردين 1403 ساعت 21:36 | 11.5K بازدید | 5 دیدگاه

کایزرسلاترن بین رویای قهرمانی و کابوس سقوط

کایزرسلاترن فصل آینده می‌تواند همزمان در لیگ اروپا و دسته سوم آلمان بازی کند.

کایزرسلاترن بین رویای قهرمانی و کابوس سقوط

به گزارش "ورزش سه"، این یک سناریوی استثنایی اما ممکن است. کایزرسلاترن پس از پیروزی بر ساربروکن به فینال جام حذفی آلمان که قرار است در تاریخ 25 می در برلین برگزار شود، صعود کرد.

قهرمان جام حذفی آلمان به‌طور مستقیم به لیگ اروپا راه پیدا خواهد کرد و با شرایط فعلی ممکن است کایزرسلاترن که در حال حاضر در انتهای جدول لیگ دسته دوم قرار دارد، تیمی باشد که سهميه مستقیم صعود به لیگ اروپا را کسب می‌کند.

نکته جالب اینکه کایزرسلاترن ممکن است تا زمان برگزاری دی اف بی پوکال که بین این تیم و برنده مسابقه دیدار بایر لورکوزن و فورتونا دوسلدورف برگزار می‌شود، به دسته سوم سقوط کرده باشد.

کایزرسلاترن در شرایطی وارد فینال جام حذفی آلمان می‌شود که دومین و آخرین قهرمانی خود در این مسابقات را در سال 1996 و یک هفته پس از سقوط از بوندسلیگا به دست آورده است.

فریدلم فونکل، مربی باتجربه کایزرسلاترن که با هدف حفظ این تیم در لیگ دسته دوم هدایت آن را بر عهده گرفته است، امیدوار است تاریخ تکرار نشود. فونکل 70 ساله گفت: من نمی‌خواهم زمانی که تیمم سقوط می‌کند به برلین بروم. ما می‌خواهیم به هر قیمتی از این موضوع جلوگیری کنیم. ماندن در دسته دوم بسیار مهم‌تر از قهرمانی در جام حذفی است.

1990837

کایزرسلاترن روز شنبه مقابل تیم هامبورگ قرار می‌گیرد. فونکل در این باره گفت: به بازیکنان اجازه می‌دهم جشن بگیرند، اما در عین حال مطمئن خواهم شد که آنها فقط به بازی‌های بعدی لیگ فکر می‌کنند.

فونکل تاکید کرد که رسیدن به فینال جام حذفی نه تنها برای باشگاه، بلکه برای او نیز بسیار خاص است. این پنجمین فینال فونکل خواهد بود. او در سال 1985 به عنوان بازیکن با بایر اوردینگن قهرمان شد، در فینال 1981 با کایزرسلاترن، در سال 1998 با دویسبورگ و 2005 نیز با آینتراخت فرانکفورت به عنوان مربی بازی کرد.

فونکل توضیح داد: هیچ وقت تصور نمی‌کردم که دوباره با این تیم برای بازی فینال جام حذفی به برلین سفر کنم. باورش سخت است. من واقعاً مشتاقانه منتظر این مسابقه هستم. جو فوق‌العاده‌‌ای وجود دارد که همیشه خاص است.

دیدگاه‌ها