کد خبر : 2013134 | 20 فروردين 1403 ساعت 15:10 | 59.9K بازدید | 64 دیدگاه

ملوان، پیکان و مس شگفتی‌ ساختند؛

پرسپولیس، صدرنشین دور برگشت لیگ برتر

پرسپولیس بیشترین امتیاز را در نیم فصل دوم لیگ برتر ایران به دست آورده است.

پرسپولیس، صدرنشین دور برگشت لیگ برتر

به گزارش "ورزش سه"، هفته هفتم نیم فصل در حالی به پایان رسید که تیم پرسپولیس با استفاده از توقف نابهنگام استقلال مقابل مس رفسنجان و با کسب سه امتیاز حساس دیدار گل‌گهر، به بهترین تیم فصل دوم لیگ برتر تبدیل شد.

پرسپولیس در این 7 بازی پنج برد و یک تساوی به دست آورده و با 16 امتیاز صدر جدول را در اختیار دارد و توانسته یک امتیاز از اختلاف خود با استقلال را هم جبران کند. این در حالی است که تنها شکست سرخپوشان مقابل آلومینیوم رقم خورد که اگر این بازی با برد پرسپولیس همراه می‌شد، حالا آنها در جدول اصلی لیگ برتر هم صدرنشین بودند.

استقلال در دور برگشت هیچ باختی نداشته اما سه تساوی تلخ مقابل ملوان، پرسپولیس و مس رفسنجان باعث شده تا این تیم امتیازات کمتری را نسبت به پرسپولیس جمع کند.

شگفتی جدول نیم فصل دوم تیم ملوان است که با 14 امتیاز متوسط دو به ازای هر بازی را کسب کرده و شرایط بسیار خوبی را در نیم فصل دوم تجربه می‌کند. جالب اینکه ملوان در دور برگشت با استقلال و گل‌گهر به عنوان دو مدعی بزرگ دیدار کرده و توانسته برابر آنها بدون شکست باقی بماند. ملوان همچنین در کنار پرسپولیس و استقلال بهترین خط دفاعی را در اختیار دارد.

پایین‌تر از شاگردان مهدی تارتار، تیم پیکان حضور دارد. این تیم سه برد و سه تساوی کسب کرده و روز گذشته نیز با برد برابر استقلال خوزستان کاملا از منطقه سقوط جدا شد. تیم رضا عنایتی 10 گل هم به ثمر رسانده که آماری بسیار خوب به حساب می‌آید.

2008630

مس رفسنجان دیگر تیمی است که در دور برگشت عملکرد خوبی داشته و 11 امتیاز دارد. با این حال اگر تراکتور امروز به پیروزی برسد، بالاتر از این تیم در جدول نیم فصل دوم قرار خواهد گرفت.

نکته جالب اینکه استقلال خوزستان به عنوان تیم پایین جدولی در دور برگشت 8 امتیاز کسب کرده و توانسته شرایط خود را نسبت به فولاد و نساجی و صنعت نفت بهبود بخشد.

ضعیف‌ترین تیم‌های دور برگشت ذوب آهن و صنعت نفت هستند که تنها دو امتیاز به دست آوردند. نکته جالب اینکه هر دو تیم یک بازی با سپاهان دارند تا تعداد دیدارهایشان به عدد 7 برسد اما جالب‌تر اینکه حتی اگر سپاهان را ببرند، بازهم نمی‌توانند از رتبه پانزدهم بالاتر بیایند.

سپاهان که به عنوان مدعی قهرمانی مطرح می‌شود نیز با پیروزی در این دو بازی، شانس این را خواهد داشت تا بالاتر از پیکان، چهارمین تیم موفق نیم فصل دوم لقب بگیرد.

دیدگاه‌ها