کد خبر : 2014090 | 25 فروردين 1403 ساعت 01:13 | 17.1K بازدید | 13 دیدگاه

ابراز رضایت محسن کاوه از عملکرد شاگردانش در بیشکک

حسن یزدانی در ارمنستان یا مجارستان محک‌ می‌خورد

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد می‌گوید مسابقات آسیایی محک خوبی برای شاگردانش بوده است.

حسن یزدانی در ارمنستان یا مجارستان محک‌ می‌خورد

به گزارش "ورزش سه"، محسن کاوه سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان بعد از پايان مسابقات قهرمانى آسيا كه با كسب پنج طلا و سه برنز و عنوان قهرمانى تيمى براى ايران همراه بود، گفتگوى مفصلى را با سايت فدراسيون كشتى داشت.

* تركيب اصلى ايران در آسيا حاضر نبود

حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا در قرقیزستان در امتداد برنامه‌های ما برای بازی های المپیک پاریس و رقابت های جهانی اوزان غیر المپیکی در آلبانی بود. در قرقیزستان چند هدف را دنبال می کردیم، اولین هدف ما رعایت چرخه ی انتخابی تیم ملی بود و نفرات ما بر اساس چرخه راهی این مسابقات شدند و بر این اساس ما نمی توانستیم با ترکیب اصلی در این مسابقات حضور پیدا کنیم و احمد محمدنژاد جوان، یونس امامی و امیرعلی آذرپیرا تا چند روز دیگر برای کسب سهمیه در اوزان 57، 74 و 97 کیلوگرم به میدان می روند. ضمن اینکه حسن یزدانی را به دلیل مصدومیت در ترکیب خود نداشتیم و کامران قاسم پور نیز با توجه به عملی که داشت از شرایط دور بود.

* عموزاد و زارع بايد محک می‌خوردند

دومین هدف ما ارزیابی کشتی گیران مدنظر برای بازی های المپیک پاریس و رقابت های جهانی غیر المپیکی آلبانی بود که رحمان عموزاد و امیرحسین زارع بعنوان ملی پوشان حاضر در المپیک می باید خود را حدود 100 روز مانده تا این بازی ها محک می زدند و به یک ثبات می رسیدند. در اردوها فیلم حریف مغولی رحمان را بارها دیدیم و روی این کشتی کار کردیم که خدا را شکر رحمان توانست این کشتی گیر را شکست دهد تا با روحیه به آوردگاه پاریس قدم بگذارد. زارع نیز دو تاکتیک مختلف را برای مبارزات خود در این مسابقات به اجرا گذاشت، تا با دست پر راهی المپیک شود.

* سه کشتی گیر خودشان را ثابت کردند

امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی نیز با قهرمانی در این مسابقات خود را برای عضویت در تیم اعزامی به آلبانی ثابت کردند. ضمن اینکه از عملکرد امیرحسین فیروزپور نیز کاملا راضی هستیم. مسابقات رنکینگ اتحادیه جهانی است و کسب نتیجه در قرقیزستان می تواند در قرعه های المپیک تأثیر مستقیم داشته باشد به همین خاطر این رقابت ها سطح بالایی داشت. از سوی دیگر کشورهای آسیای میانه به دلیل اینکه قبل جزئی از شوروی سابق بودند همه صاحب سبک هستند، ضمن اینکه ژاپنی ها هم خوب ظاهر شدند و کشتی گیران روسی الاصل بحرین نیز از جمله تاج الدینوف سطح بر سطح این مسابقات افزودند.

1635401

* صد روز‌ تا المپیک فرصت داریم

ما بازی های المپیک پاریس که از اهمیت بالایی برای ورزش کشورمان برخوردار است پیش رو داریم و پس از آن نیز مسابقات جهانی اوزان غیر المپیکی در دستور کار است. 100 روز فرصت تا المپیک را داریم، که در این مدت اردوهای خود را به صورت منظم برگزار خواهیم کرد. ضمن اینکه حضور در دو تورنمنت بین المللی سرگسیان ارمنستان و رنکینگ مجارستان نیز در دستور کار است تا به ترکیب  نهایی خود برسیم.

* حسن یزدانی به ارمنستان یا مجارستان می‌رود

به حسن یزدانی به خاطر عمل جراحی سنگین روی کتف فرصت داده شده تا بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در چرخه انتخابی تیم ملی حضور پیدا کند. یزدانی از اردیبهشت ماه به اردو دعوت می شود و شرایط وی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پس از آن کادر فنی در جلسه با فدراسیون تصمیم خواهند گرفت که یزدانی در یکی از دو تورنمنت سرگسیان یا مجارستان به میدان برود تا شرایط مسابقه ای وی نیز مورد ارزیابی قرار گیرد.

* موفقیت کشتی برای من یا فدراسیون نیست

کشتی بعنوان ورزش اول ایران، شانس اصلی کسب مدال در المپیک است، اما برای تحقق این مهم نیاز به یک آرامش و همدلی در زمان کوتاه باقی مانده تا این مسابقات است. ورزش ملی ایران برای من یا فدراسیون نیست، بلکه برای همه است و برای اهتزاز پرچم ایران و خوشحالی مردم عزیز، همه باید کمک کنیم.

دیدگاه‌ها