کد خبر : 2015938 | 02 اردیبهشت 1403 ساعت 02:44 | 64.7K بازدید | 209 دیدگاه

برگی از تاریخ

بدترین شکست تاریخ پرسپولیس در آسیا!

پانزده سال پیش‌ در چنین روزی یکی از تلخ‌ترین شکست‌های فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا رقم خورد.

بدترین شکست تاریخ پرسپولیس در آسیا!

به گزارش "ورزش سه"، فصل ۸۸-۱۳۸۷ یکی از پرفراز و نشیب‌ترین فصول تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر‌ بود. فصلی که با افشین قطبی آغاز شد و در ادامه با جدایی قطبی، هدایت این تیم به افشین پیروانی و نلو وینگادا سپرده شد. تغییر و تحولاتی که چندان هم کارساز نبود تا این فصل فوتبال بدون دستاورد خاصی برای سرخپوشان به پایان برسد.

این تیم که به واسطه قهرمانی در لیگ قبلی، یکی از نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا بود، در گروه f در کنار الشباب عربستان، الغرافه قطر و شارجه امارات قرار گرفت و موفق به صعود به یک هشتم نهایی هم شد اما خاطره تلخی مقابل تیم قطری برای هواداران پرسپولیس یعنی شکست پنج گله مقابل الغرافه رقم خورد.

2013111

بازی‌ای که از هفته پنجم برگزار شد و پرسپولیسی که با هفت امتیاز شانس صعود به مرحله بعدی را داشت باید در قطر به مصاف الغرافه‌ای می‌رفت که برای صعود نیاز مبرمی به هر سه امتیاز بازی داشت.

در پایان این دیدار که با درخشش کلمرسون ستاره برزیلی آن روزهای فوتبال قطر همراه بود، پرسپولیس با نتیجه عجیب و غریب ۵ بر ۱ شکست خورد تا شانس صعودش کمتر از قبل شود. هرچند که‌ در پایان دور گروهی تیم پرسپولیس بالاتر از الغرافه قرار گرفت و به دور بعدی صعود کرد.

در این دیدار الغرافه با گل‌های فرناندائو و کلمرسون نیمه نخست را با نتیجه سه بر صفر به پایان رساند. در حالی که شاگردان وینگادا به امید جبران در نیمه دوم وارد میدان شدند، در دقایق ۹۶ و ۸۱ باز هم دروازه‌شان را توسط کلمرسون و نشاط اکرم باز شده دیدند تا در نهایت بازی با نتیجه پنج بر یک به سود الغرافه به پایان برسد.

دیدگاه‌ها