کد خبر : 2015986 | 02 اردیبهشت 1403 ساعت 04:27 | 20.7K بازدید | 16 دیدگاه

صدرنشینی در تاریخ چگونه رقم خورد

آلونسو بالاتر از یووه، سلتیک، اینتر و رئال!

تیم جذاب آلونسو خیال دارد که رکورد شکست ناپذیری خودش را همچنان ادامه دهد.

آلونسو بالاتر از یووه، سلتیک، اینتر و رئال!

به گزارش ورزش سه، پنجشنبه شب تاریخ ساز شد و با گل تساوی دیرهنگام جرمی فریمپونگ مقابل به وستهام در لیگ اروپا، از شکست گریخت و به تساوی رضایت داد. این در شرایطی است که تنها چند روز پس از کسب اولین قهرمانی خود در بوندسلیگا، آن هم در دل تاریخ ۱۱۹ ساله خود لورکوزن به نیمه نهایی لیگ اروپا صعود کرده و با توجه به حضور در مراحل نهایی جام حذفی آلمان، کسب سه گانه برای آنها دور از دسترس نیست. 

تیم‌های شگفتی ساز همیشه با یک رکورد خودشان را در تاریخ جاودانه می‌کنند و تساوی لورکوزن مقابل نماینده انگلستان به معنای ۴۴ بازی متوالی شکست ناپذیری بود؛ رکوردی که طولانی‌ترین شکست ناپذیری در تاریخ فوتبال از آغاز قرن ۲۱ است. 

در طی ۱۱ سال اخیری که بایرن مونیخ به قهرمانی در بوندسلیگا عادت پیدا کرده بود، شاید درصد کمی از مردم این شانس را برای لورکوزن قائل بودند که آنها نوار قهرمانی‌های پی در پی باواریایی‌ها را پاره کنند.

تیم ژابی آلونسو از این نظر از رکورد تاریخی یوونتوسِ کونته با ۴۳ بازی پیاپی شکست ناپذیری عبور کرد (می ۲۰۱۱ تا می ۲۰۱۲) و اکنون آنها رکورددار‌ طولانی‌ترین روند شکست ناپذیری تاریخ در بین تیم‌های پنج لیگ معتبر اروپایی هستند. (۳۸ برد و ۶ تساوی)

لورکوزن برای رسیدن به این رکورد، بارها با گل دقایق پایانی به بازی برگشت. این تیم آلمانی در ۱۰ بازی اخیر خود، ۱۱ گل بعد از دقیقه ۸۰ به ثمر رسانده است.

ژابی آلونسو در یک فصل ایده آل حالا تیمش را در صدر ۵ تیم شکست ناپذیر جهان فوتبال قرار داده که قرار است آنها را بررسی کنیم.

بولت سرشاخهطولانی‌ترین رکوردهای شکست ناپذیری در قرن بیست و یکم

یوونتوسیوونتوس فصل ۲۰۱۱/۱۲ - ۴۳ بازی 
شاگردان آنتونیو کونته در بیانکونری فصل فوق العاده‌ای داشتند که در آن ۴۳ بازی متوالی شکست ناپذیر بودند. آنها تیمی بودند که در پیش فصل بسیار نوسان داشتند و در بازی‌های پیش فصل هم برابر میلان و هم برابر اسپورتینگ لیسبون شکست خوردند. با این حال دون انتونیو کونته فوق العاده کار کرد؛ تیم آنها در اروپا حضور نداشت و شاید این موضوع بسیار به آنها کمک کرد اما در واقعیت آنها اگر ناپولی را در فینال کوپا ایتالیا شکست می‌دادند، آنها یک فصل شکست ناپذیر را تجربه می‌کردند.

سلتیک سلتیک فصل ۲۰۱۶/۱۷ - ۴۲ بازی
برند آن راجرز پس از فصل تلخی که در لیورپول داشت، هدایت سلتیک را بر عهده گرفت و آنها در این فصل از مسابقات فوتبال اگرچه در لیگ قهرمانان اروپا ۳ شکست و سه تساوی را تجربه کردند اما با پایان مسابقات اروپایی، با توجه به حضور در سه تورنمنت لیگ اسکاتلند، کاپ اسکاتلند و لیگ کاپ اسکاتلند توانستند در ۴۳ بازی متوالی شکست ناپذیر باشند.

اینتراینتر فصل ۲۰۰۴/۰۵ - ۴۰ بازی
در فصولی که آنچلوتی با میلان جام‌های اروپایی این تیم را اضافه می‌کرد، مانچینی در آن سوی شهر میلان قصد داشت یک تیم شکست ناپذیر بسازد. او مسیر درستی را انتخاب کرده بود و موفق شده بود تا هفته بیست و پنجم لیگ و همچنین با نگاه به دیدارهای کوپا ایتالیا و لیگ قهرمانان اروپا فرم شکست ناپذیر خودش را حفظ کند اما به یکباره همه چیز تغییر کرد. اینتر در طی دو هفته قرار بود ۳ بازی مقابل میلان انجام دهد، از دیدار برگشت در لیگ تا دو بازی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا!
حاصل به دست آمده در این سه بازی بسیار برای نراتزوری تلخ است، سه داربی و سه شکست باعث شد آمال آرزوهای اینتر خراب شود و مانچینی در پایان فصل تنها به بالا بردن جام کوپا ایتالیا بسنده کند و در تورنمنت‌های دیگر برای میلان جذاب آنچلوتی ایستاده، آنها را تشویق کند.

رئال مادریدرئال مادرید ۲۰۱۶/۱۷ - ۴۰ بازی
از عجیب‌ترین فصل‌های مادرید بود. آنها با حضور زین الدین زیدان تا هفته شانزدهم لیگ شکست ناپذیر بودند، در جام حذفی تا مرحله یک چهارم نهایی پیشروی کردند و در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، سوپرکاپ اروپا و جام باشگاه‌های جهان عملکرد بی عیب و نقصی از خودشان به اجرا گذاشتند. اگرچه باز هم شکست‌ها به یکباره از راه رسیدند؛ آنها در دو بازی متوالی مقابل سویا در لیگ و پس از آن برابر سلتاویگو در جام حذفی شکست خوردند تا شرایط برای لوس بلانکوس تغییر کند. آنها مسیر قهرمانی‌شان عوض نشد اما از دست رفتن یکی از پنج جام فصل، حسرت کسب سه گانه را به دل آنها گذاشت. آنها در لیگ، لیگ قهرمانان، سوپر کاپ و جام باشگاه‌های جهان قهرمان شدند اما این کلکسیون با جام قهرمانی کوپادلری تکمیل می‌شد.

دیدگاه‌ها