کد خبر : 2016220 | 03 اردیبهشت 1403 ساعت 00:22 | 148.8K بازدید | 427 دیدگاه

شب هنرنمایی واسکز در دل سیاهی سانتیاگو

رئال مادرید ۳-۲ بارسلونا: شما شروع کنید، رئال تمام!

الکلاسیکوی برگشت این فصل، در شبی خاص و متفاوت با نتیجه ۳ بر ۲ به سود رئال مادرید خاتمه پیدا کرد.

رئال مادرید ۳-۲ بارسلونا: شما شروع کنید، رئال تمام!

به گزارش "ورزش سه"، ال‌کلاسیکوی برگشت لالیگا به جذاب‌ترین شکل ممکن برگزار شد. در این دیدار پرگل و دیدنی بارسلونا دو بار جلو افتاد اما رئالی‌ها هر دو بار به بازی برگشتند و سپس در وقت‌های اضافه گل سوم را به بارسا زدند تا ۳ امتیاز بازی را کسب کنند و با ۸۱ امتیاز در یک قدمی قهرمانی لالیگا قرار بگیرند.

ویدئو: 330681

بازی پایاپای آغاز شد اما این بارسلونا بود که روی ارسال کرنر رافینیا و در ادامه ضربه سر کریستنسن به گل رسید.

2013585

پس از گل، رئال حملاتش را آغاز کرد. در دقیقه ۸ پاس فوق‌العاده مودریچ در مقابل دروازه بارسا به وینیسیوس رسید اما ضربه او با بی‌دقتی از بالای دروازه به بیرون رفت.

بارسا هم دست و پا بسته نبود. در دقیقه ۱۴ یامال با شوتی عالی می‌توانست اختلاف را دو برابر کند اما لونین ضربه را مهار کرد.

در دقیقه ۱۷ لوکاس واسکز پس از حرکتی زیبا در سمت راست محوطه جریمه، توسط کوبارسی سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. وینیسیوس جونیور پشت توپ ایستاد و با زدن ضربه به سمت راست گل اول را به ثمر رساند.

2013586

در دقیقه ۲۵ ضربه سر لواندوفسکی روی سانتر رافینیا با اختلاف زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

سه دقیقه بعد باز هم ارسال توپ از رافینیا به محوطه جریمه رئال رسید و ضربه یامال را لونین به شکل مشکوکی از روی خط بیرون کشید. در حالی‌که به‌نظر می‌رسید توپ گل شده اما داور پس از بررسی صحنه، این ادعا را رد کرد.

در ادامه بازی کمی آرام شد و شاهد موقعیتی نبودیم تا اینکه در دقیقه ۴۲ شوت بلینگام را ترشتگن دفع کرد.

در ادامه نیمه اول هر دو تیم موقعیت‌هایی داشتند اما توپی از خط دروازه‌ها رد نشد و تنها اتفاق مهم، مصدومیت و تعویض اجباری فرانکی دی‌یونگ بود.

نیمه دوم برخلاف دقایق ابتدایی بازی به شکل آرامی دنبال می‌شد. شوت بلینگام در دقیقه ۵۰ و سیو ترشتگن از معدود اتفاقات این لحظات بود.

در ادامه بازی به شکل پایاپای در میانه میدان دنبال شد و هیچکدام از دو تیم نتوانستند موقعیتی خلق کنند تا اینکه بارسا دوباره به گل رسید. در دقیقه ۶۹ روی ارسال یامال، لونین توپ را به شکل ناقص دفع کرد و در ادامه فرمین لوپز به توپ رسید و روی ریباند دروازه را باز کرد.

2013587

این بار هم رئال خیلی زود بازی را به تساوی کشاند. در دقیقه ۷۳ ارسال زیبای وینیسیوس از سمت چپ در سمت مخالف به واسکز رسید و او به زیبایی دروازه ترشتگن را فرو ریخت.

2013588

شش دقیقه بعد وینیسیوس روی ضدحمله‌ای می‌توانست گل سوم را بزند اما ترشتگن به شکلی عالی توپ را مهار کرد.

در ادامه باز هم بازی برای دقایقی بدون موقعیت جدی دنبال شد. هر دو تیم موقعیت‌های ناقصی داشتند اما مدافعان به خوبی ظاهر شدند و مانع تهدید دروازه‌شان شدند تا اینکه در دقیقه ۱+۹۰ ارسال واسکز از همه گذشت و در سمت چپ به بلینگام رسید. او با شوتی فوق‌العاده موفق شد گل سوم رئال را به ثمر برساند.

2013589

در ادامه وقت‌های اضافه بارسا هر چه تلاش کرد نتوانست گل سوم را جبران کند و رئال به پیروزی ۳-۲ رسید. حالا فاصله این دو تیم به ۱۱ امتیاز رسیده و رئال در آستانه قهرمانی لالیگا قرار گرفته است.

2013525

رئال مادریدترکیب رئال مادرید
آندری لونین | لوکاس وازکز، آنتونی رودیگر، اورلین شوامنی، ادواردو کاماوینگا (71- فران گارسیا) | فده والورده، لوکا مودریچ، تونی کروس (71- براهیم دیاز) | جود بلینگام | وینیسیوس (82- خوسلو) و رودریگو  (74- ادر میلیتائو)

بارسلوناترکیب بارسلونا
مارک آندره تراشتگن | رونالد آرائوخو، ژول کنده، پائو کوبارسی، ژائو کانسلو | فرنکی دی یونگ (7+45- پدری)، آندریاس کریستنسن (46- فرمین لوپز مارین)، ایلکای گوندوغان | لامینه یامال، رافینیا (64- ژوائو فلیکس) و روبرت لواندوفسکی (64- فران تورس)


توپ گلشرح گل:
بارسلونا ۱-۰ رئال مادرید (آندریاس کریستنسن دقیقه ۶): خروج اشتباه لونین در صحنه‌ای که به سود بارسلونا کرنر اعلام شده بود، با ضربه مدافع دانمارکی بلوگرانا همراه شد تا این تیم خیلی زود یک بر صفر پیش بیفتد.

ویدئو: 330669

بارسلونا ۱-۱ رئال مادرید (وینیسوس دقیقه ۱۶): مهاجم برزیلی رئال مادرید در کمال خونسردی پشت توپ ایستاد و توانست گل تساوی را به نام خودش ثبت کند.

ویدئو: 330670

بارسلونا ۲-۱ رئال مادرید (فرمن لوپز دقیقه ۶۹): ضربه پای چپ قوس‌دار یامال با دخالت تورس همراه شد اما لونین ابتدا آن را مهار کرد که دفع او ناقص بود و توپ مقابل پای فرمین لوپز فرود آمد تا این بازیکن کار آسانی در مقابل دروازه رئال داشته باشد.

ویدئو: 330678

بارسلونا 2-2 رئال مادرید (وازکز دقیقه ۱۶): رئال مادرید خیلی زود گل خورده را پاسخ داد. این بار وینیسوس با خلاقیت انفرادی خود، توپ را در نقطه کور مدافعان بارسلونا برای وازکز مهیا کرد و این بازیکن اسپانیایی از پشت سر کانسلو نفوذ کرد تا با یک ضربه دقیق گل تساوی را به ثمر برساند.

ویدئو: 330680

بارسلونا ۲-۳ رئال مادرید (جود بلینگام دقیقه 1+90): یک موقعیت گل فوق العاده و در نهایت تمام! براهیم دیاز به خوبی مدافعان بارسلونا را به خود مشغول کرد و پس از آن توپ را تحویل وازکز داد. وازکز بلافاصله با دیدن بلینگام توپ را به او سپرد که در این بین، خوسلو با بازی بدون توپ خود نقشی کلیدی در رسیدن توپ به نقطه کور مدافعان بارسا داشت تا بدین شکل گل برتری رئالی‌ها هم توسط جود از راه برسد.

ویدئو: 330682

کرنومترلحظات  حساس:
* در شروع بازی اشتباه لونین می‌توانست کار دست رئالی‌ها بدهد اما لواندوفسکی و رافینیا از این موقعیت استفاده نکردند.
* روی صحنه‌ای که شوامنی و مودریچ خلاقیت بالای خود را به نمایش کشیدند، وینیسوس توانست از پشت سر ارائوخو‌ نفوذ کند ولی این بازیکن در زدن ضربه آخر ناکام بود.
در شرایطی که وازکز با دریبل خود از کانسلو گذشته بود، مدافع جوان بارسلونا یعنی کوبارسی بارسلونا مجبور به انجام خطا کردن بر روی او شد و یک پنالتی به رئال مادرید تقدیم کرد.
در دقیقه ۲۱، کرنر ارسال شده توسط گوندوغان با دخالت یامال به سمت دروازه رفت و توپ به نظر از خط دروازه گذر کرده و لونین توپ را پشت خط مهار کرده است اما پس از بررسی مشخص شد توپ از خط رد نشده است.
* فرار تند و تیز یامال از پشت سر مدافعان در شرایطی بود که این بازیکن در موقعیت تک به تک قرار بگیرد اما کاماوینگا حاضر شد کارت زرد بگیرد ولی خطری دروازه تیمش را تهدید نکند.
* در دقیقه ۴۲، روی پاس خوب وینی به رودریگو، ستاره برزیلی رئالی‌ها صاحب بخت خوب گلزنی می‌شود که کریستنسن با یک تکل عالی مانع از گلزنی رودریگو می‌شود.
* پیش از پایان نیمه اول دی یونگ در تقابل برای گرفتن توپ با والورده مصدوم شد و از بازی بیرون رفت که با نظر ژاوی، پدری به جای او وارد زمین شد.
* در نیمه‌ای که درگیری‌های میانه زمین شدت گرفته بود، در دقیقه ۶۶، فرار فران تورس باعث شد این مهاجم با لونین تک به تک شود ولی ضربه او با کم‌دقتی‌اش به بیرون رفت.
* در دقیقه ۷۹ این بازی، در موقعیت 2 به 1 رئالی‌ها وینیسیوس با خودخواهی تمام توپ را به بدن تراشتگن می‌کوبد تا مهم‌ترین بخت شاگردان آنچلوتی به هدر برود.
* در یک موقعیت عجیب سه رئالی یک فرصت ایده آل گلزنی را از دست دادند؛ ارسال مودریچ روی دروازه بارسلونا ابتدا میلیتائو برای بلینگام توپ را آماده کرد که این بازیکن ناکام ماند و پس از آن خوسلو توپ را به کنار دروازه زد.


کارت زردکارت زرد:
ادواردو کاماوینگا (33) وینیسیوس جونیور (75) لوکا مودریچ (83)
ژول کنده (75)

دیدگاه‌ها