کد خبر : 2017480 | 08 اردیبهشت 1403 ساعت 15:25 | 90.3K بازدید | 76 دیدگاه

حیران از این‌همه استعداد

سلطان گولر: رئال تسلیم جواهر ترک

حتی در رئال هم تصور نمی‌کردند آردا در دقایق اندکی که نصیبش شده مثل یک ستاره بدرخشد. او دیشب گل سه امتیازی‌ای به ارزش قهرمانی زد.

سلطان گولر: رئال تسلیم جواهر ترک

به گزارش "ورزش سه"، آردا گلر، ستاره ترکیه‌ای 19 ساله، با استعداد خود رختکن رئال را غافلگیر کرده و آنچلوتی دیشب تایید کرد که او فصل بعد می‌ماند و به تیمی قرض داده نخواهد شد.

با اجازه بلینگام که در 20 سالگی تبدیل به ستاره برتر رئال مادرید شده و در اولین فصل حضورش در لالیگا همه را بهت‌زده کرده، در این تیم جواهر دیگری نیز وجود دارد که در 19 سالگی هم‌تیمی‌ها و آنچلوتی را مجذوب خود کرده است. 

آردا گولر سرانجام در ترکیب اصلی رئال قرار گرفت و از آن بی‌نهایت نیز لذت برد. او در آنوئتا به توقعات زیاد از خودش پاسخ داد. 

2015464

آردا قبلاً در 98 دقیقه‌ای که کارلتو به او داده بود، استعداد خود را نشان داده بود: گلزنی و گرفتن یک پنالتی برابر سلتا و نزدیک شدن به ثبت گل فصل لالیگا برابر اوساسونا با ضربه‌ای که از وسط زمین به تیر زد. او دیشب برابر سوسیداد تک گل سه امتیازی تیمش را زد که ارزش قهرمانی داشت.

رئال مادرید در سال‌های اخیر به جذب جوانان بااستعداد عادت کرده است. گولر بدون شک در زمره همین استعدادهای درخشان است، اما چیزی که او را از بسیاری دیگر متمایز می‌کند، این است که سریع‌تر از توقعات پیش می‌رود. 

وینیسیوس و رودریگو که اکنون بازیکنانی اثبات شده هستند، به روند کندتری برای این مهم نیاز داشتند. این بازیکن ترک که بر خلاف وینی و رودریگو برای کاستیا بازی نکرده، در این فصل فقط مصدومیت را مانع درخشش زودهنگامش در رئال دیده است. 

او به محض اینکه خوب شد و به ریتم مورد انتظار رسید، با اصرار در خانه کارلتو را زد (کنایه از اصرار گولر برای ورود به ترکیب اصلی). مربی ایتالیایی با وجود فرصت‌های اندک این پسر در فصل جاری تایید کرد که سال آینده او در مادرید ادامه خواهد داد و این حتما دلیلی دارد.

2015465

حالا علاوه بر این، او یک پیست آزاد نیز پیش‌روی خود دارد. با تقریبا قطعی شدن قهرمانی در لیگ، بدیهی است که او دقایقی بیشتر را در پنج بازی بعدی خواهد داشت که به اذعان آنچلوتی، مدتی بود که استحقاق آن را داشت ولی نتوانسته بود به او دقایق بیشتری میدان بدهد. در لیگ قهرمانان، ولی داستان کمی متفاوت است و باید دید کارلتو آنجا نیز به آردا اعتماد می‌کند یا خیر.

آنچلوتی دیروز تایید کرد که گولر می‌ماند. بدیهی است که اگر تصمیم قطعی شود، آردا بیشتر از این فصل بازی خواهد کرد، هرچند که این کار برایش آسان نخواهد بود. همه می‌دانند که در رئال فصل بعد، امباپه، اندریک و بازیکنان جدید دیگری نیز خواهند بود و رقابت سخت‌تر از امسال است.

حقیقت این است که از زمان ورود او، تیم مادریدی از آنچه گولر در تمرینات ارائه داده، شگفت زده شده است. کروس یکی از اولین‌ها بود. 

فران گارسیا دیروز در آنوئتا گفت: «همه می‌دانند که آردا بازیکن متفاوتی است، من برای او خوشحالم.» 

مودریچ وقتی دیشب نزدیک آردا شد تا بعد از گلزنی او را در آغوش بگیرد، گفت: «تو نابغه‌ای آردا. عالی.»

2000475

آردا روی دور پیشرفت

وقتی او به رئال مادرید رسید، در والدبباس آن را به وضوح بیان کردند؛ این پسر خاص است، اما باید بزرگ شود چون هنوز فیزیک بدنی یک بچه را دارد. آردا پس از بازی اعتراف کرد که برای به دست آوردن قدرت و همچنین اعتماد به نفسش سخت تلاش کرده است.

آردا پس از درخشش در بازی شب گذشته گفت: «من فقط روی جنبه فیزیکی کار نمی‌کنم، بلکه روی روحیاتم نیز کار می‌کنم. آرام هستم و منتظر رسیدن فرصت. من می‌خواهم به هم‌تیمی‌هایم تبریک بگویم و همچنین از مربی به خاطر دادن این فرصت تشکر کنم. بسیار خوشحالم، این بهترین باشگاه جهان است و خوشحالم که اینجا هستم. کیفیت بازیکنان باورنکردنی است.»

2015467

آردا 166 دقیقه برای رئال در میدان بوده و دو گل زده است. او دیشب به خاوی گالان نیز یک دریبل تماشایی زد و حالا او در رئال یک لقب خاص دارد: سلطان گولر!

منبع مارکا

دیدگاه‌ها