کد خبر : 2017568 | 08 اردیبهشت 1403 ساعت 22:13 | 23.6K بازدید | 61 دیدگاه

فرار از شکست با گل دقیقه 90+7

لورکوزن 2-2 اشتوتگارت: تیم آلونسو بباز نیست!

بایرلورکوزن در بازی هفته سی و یکم بوندس‌لیگا از اشتوتگارت میزبانی کرد و با فرار از شکست در لحظات پایانی به تساوی 2-2 دست پیدا کرد.

لورکوزن 2-2 اشتوتگارت: تیم آلونسو بباز نیست!

به گزارش "ورزش سه"، بایرلورکوزن در بازی هفته سی و یکم بوندس‌لیگا از اشتوتگارت میزبانی کرد و به تساوی 2-2 رسید. تیم ژابی آلونسو در این بازی ابتدا دو گل دریافت کرد و سپس دو گل زد تا از شکست فرار کند.

لورکوزن بازی را نسبت به حریف بهتر آغاز کرد و در دقیقه 8 جرمی فریمپونگ فرصت خوبی در محوطه جریمه برای گلزنی داشت که به جای شوت به سمت دروازه موقعیت عالی را هدر داد و مشخص نشد توپ را برای کدام بازیکن ارسال کرده است.

سرهو گیراسی در دقیقه 14 موقعیت خطرناکی ایجاد کرد و فقط یک سانتی متر کم داشت تا دروازه لورکوزن را باز کند که ضربه سر او درون محوطه جریمه از کنار تیرک عمودی به بیرون رفت.

2015662

بازی دو تیم پس از هیجان اول بازی، به صورت پایاپای دنبال می‌شد تا اینکه در دقیقه 29 یک موقعیت خطرناک دیگر شکل گرفت. پس از اینکه ضربه فریمپونگ توسط الکساندر نوبل دفع شد، پاتریک شیک در نزدیکی دروازه فرصت خوبی برای گلزنی داشت که ضربه او با فاصله به بیرون رفت.

دو تیم ظاهراً علاقه داشتند که بازی در نیمه اول گلی در پی نداشته باشند و بازی بیشتر در وسط زمین پیگیری شد تا اینکه در نهایت 45 دقیقه نخست با تساوی به پایان رسید.

کمی از نیمه دوم گذشته بود که لورکوزن خیلی زود غافلگیر شد. روی ارسال بلند به پشت مدافعان، الکس گریمالدو بعد از کنترل توپ ضربه خطرناکی به توپ زد که از بین پاهای لوکاس هرادکی عبور کرد و با واکنش این دروازه‌بان به تیرک خورد و بلوکه شد.

2015663

کریس فوریش که از سمت دیگر محوطه جریمه نزدیک شده بود این توپ را با ضربه پای چپ وارد دروازه میزبان کرد. این گل توسط VAR مورد بازبینی قرار گرفت و سپس توسط داور تایید شد.

لورکوزن هنوز این گل را هضم نکرده بود که زود، اشتوتگارت گل دوم را هم وارد دروازه هرادکی کرد. روی اشتباه خط دفاعی، دنیز اونداو موفق شد توپ را در نزدیکی محوطه جریمه از آن خود کرده و در حالیکه یک مدافع را مقابل خود می‌دید با ضربه به گوشه دروازه دومین گل تیمش را به ثمر برساند.

2015664

این دو گل انگیزه زیادی به اشتوتگارت داده بود که آن‌ها در دقیقه 60 به گل سوم هم نزدیک بودند اما ضربه گیراسی از نزدیکی نقطه پنالتی با فاصله بسیار کم از سمت چپ دروازه به بیرون رفت.

لورکوزن در دقیقه 61 به گل رسید. میزبان طاقت نیاورد و زود به یکی از گل‌ها پاسخ داد. امین عدلی بعد از دریافت پاس گریمالدو در نزدیکی محوطه جریمه، با ضربه زمینی پای چپ توپ را به گوشه دروازه فرستاد و یکی از گل‌ها را جبران کرد.

2015665

لورکوزن در دقیقه 65 به گل دوم نزدیک بود که نوبل موفق شد طی دو مرحله دروازه اشتوتگارت را نجات دهد و گریمالدو و عدلی را در گلزنی ناکام بگذارد. میزبان هرچه برای به پایان نزدیک می‌شد فشار بیشتری وارد می‌کرد تا اینکه دقیقه 75 به گل رسید اما این گل به دلیل آفساید کوسونو رد شد.

لورکوزن که حملات پی در پی را روی دروازه اشتوتگارت امتحان می‌کرد در دقیقه 87 نزدیک بود که گل سوم را دریافت کند اما واکنش به موقع هرادکی مانع از گلزنی گیراسی شد و دروازه لورکوزن نجات پیدا کرد.

بازی به دلیل اخطارها و برخوردهایی که بازیکنان دو تیم با یکدیگر داشتند با 5 دقیقه وقت اضافه همراه شد. این وقت اضافه زمان خوبی بود تا تیم تحت هدایت ژابی آلونسو که بیش از هر زمان دیگری رکوردشکست ناپذیری‌اش در خطر بود، نتیجه را تغییر دهد.

2015666

حملات متعدد لورکوزن بالاخره دقیقه 90+7 جواب داد و رابرت آندریش موفق شد ضربه ایستگاهی ارسال شده به محوطه جریمه را پس از ضربه زدن توپ به پای مدافع اشتوتگارت به گل تساوی تبدیل کند.

این گل هیجان ورزشگاه بای آرنا را دو چندان کرد چرا که قهرمان زودهنگام بوندس‌لیگا در یک بازی دیگر شکست ناپذیر باقی ماند و همچنین موفق شد نتیجه را در لحظات پایانی تغییر دهد. با این تساوی لورکوزن 81 امتیازی شد و اشتوتگارت هم با 64 امتیاز در رده سوم قرار دارد.

دیدگاه‌ها