کد خبر : 2017655 | 09 اردیبهشت 1403 ساعت 11:52 | 20.1K بازدید | 16 دیدگاه

یورو و لیگ قهرمانان در خطر

یوفا رسما فوتبال اسپانیا را تهدید کرد

دخالت دولت اسپانیا در امور فدارسیون فوتبال این کشور با واکنش رسمی یوفا و فیفا همراه بود.

یوفا رسما فوتبال اسپانیا را تهدید کرد

به گزارش "ورزش سه"، هفته گذشته رسانه‌های اسپانیایی خبر از واکنش منفی یوفا و فیفا به این دخالت‌ها دادند و حالا دیگر این یک تهدید دروغین نیست و یک واقعیت است. 

گزینه تحریم احتمالی فیفا و یوفا علیه فوتبال اسپانیا روی میز است و می‌تواند در کنگره بعدی فیفا که در ماه می‌ برگزار می‌شود، شکل قطعی پیدا کند، همانطور که در جلسات قبلی با سایر فدراسیون‌ها اتفاق افتاده است.

شورای عالی ورزش اسپانیا نامه‌ای از سوی فیفا و یوفا دریافت کرد که در آن خواسته شده بود تا محتوای کمیسیون نظارت و شباهت آن به دخالت‌های سیاسی احتمالی را روشن کند. اگر در روزهای آینده پاسخ قاطعانه‌ای دریافت نشود، مجازات می‌تواند فورا اعمال شود.

1892460

فیفا در سال‌های اخیر فدراسیون‌هایی مانند پرو، چاد، گواتمالا، کنیا، ترینیداد و توباگو و زیمبابوه را تحریم کرده است. مورد بعدی می‌تواند اسپانیا باشد. هر دو ستاد نیون و زوریخ وقتی محرومیت قطعی علیه پدرو روشا (رئیس فدراسیون فوتبال) در اولین روزهای هفته به بیرون درز کرد، شوکه شدند. 

آنها بر این باورند که رودریگز اوریبس (رئیس شورای عالی ورزش) به همه چیزهایی که قبلاً صحبت شده بود خیانت کرده است و بنابراین یا او توضیحات قانع کننده‌ای ارائه می‌دهد یا اسپانیا هزینه خواهد داد که می‌تواند شامل از دست دادن یورو 2024 و محرومیت باشگاه‌های این کشور از رقابت‌های اروپایی باشد.

فیفا و یوفا موضع خود را روشن کرده‌اند و جایی برای نزدیک شدن سیاست‌مداران به دنیای فوتبال وجود ندارد.

دیدگاه‌ها