کد خبر : 2017691 | 09 اردیبهشت 1403 ساعت 16:09 | 260.5K بازدید | 220 دیدگاه

ماموریت شمسایی انجام شد؛

تایلند 1 ایران 4: قهرمانی قاطع فوتسال در آسیا

وحید شمسایی که در دوره قبلی جام ملت‌های آسیا در فینال مغلوب ژاپن شده بود، این‌بار توانست فوتسال ایران را بار دیگر به جایگاه اصلی‌اش در آسیا برگرداند.

تایلند 1 ایران 4: قهرمانی قاطع فوتسال در آسیا

به گزارش "ورزش‌سه"، در بازی پایان جام ملت‌های آسیای 2024 ایران و تایلند میزبان مسابقات به مصاف هم رفته‌اند. ایران با شکست افغانستان، بحرین، کویت، قرقیزستان و ازبکستان به این مرحله رسیده و تایلند هم با شکست چین، میانمار و ویتنام در مرحله گروهی و سپس پیروزی برابر عراق و تاجیکستان به بازی فینال راه پیدا کرده است.

ویدئو: 331302
2015856

 داور اول: فهد بدیر الهوسانی/داور دوم: آن یان/داور سوم: هیرویوکی کوبویاشی/وقت نگه‌دار: ترونگ دانک/داور چهارم: لیون جیانکیائو

ایرانترکیب تیم ملی ایران
باقر محمدى - محمدحسين درخشانى، سالار آقاپور، مهدى كريمى و بهروز عظيمى.

کارت زردکارت زرد: محمدرضا سنگ سفیدی ('۱۴)، سعید احمدعباسی ('40)

با حاشیه و متن این مسابقه همراه "ورزش‌سه"، باشید.


 گل اول ایران در دقیقه 1

یوزها ترسناک ظاهر شدند
ملی‌پوشان فوتسال ایران با یک کار تمرین شده از روی ضربه اوت و با شلیک دیدنی مهدی کریمی، گل اول بازی را به ثمر رساندند. مهدی کریمی برای دومین‌بار برابر تایلند موفق به گلزنی شد و تعداد گل‌های خود در جام ملت‌های آسیا را به پنج رساند.

ویدئو: 331295

 

گل دوم ایران در دقیقه 7

ملی‌پوشان ایران بی‌رحمانه می‌تازند
سعید احمد عباسی، آقای گل فعلی جام ملت‌های آسیا، پاس بی‌نقص و معرکه مسلم اولاد قباد را به شکل رباح ماجری به گل تبدیل کرد و اختلاف را به دو گل رساند. پیش از به ثمر رسیدن این گل، اولاد قباد و علی‌اصغر حسن‌زاده، یک‌ودوی زیبایی را داشتند که گل دوم ایران را به همراه داشت. احمدعباسی با این گل، در جدول گلزنان هشت گله شد.

ویدئو: 331296

 

گل اول تایلند در دقیقه 26

سورن‌ویچیان، کاپیتان و ستاره تیم ملی تایلند در مصاف تک به تک با باقر محمدی و یک ضربه غیر قابل مهار به گوشه‌ی دروازه، گل اول تیم ملی تایلند را به ثمر رساند.

ویدئو: 331298

 

گل سوم ایران در دقیقه 27

پاسخ کوبنده کاپیتان ایران به گل تایلندی‌ها
ضربه‌ی کار شده و کرنر ایران به شکل لاب برای علی اصغرحسن‌زاده و شلیک فوق‌العاده کاپیتان ایران به سوی دروازه سنوات، گل سوم تیم ملی را به ارمغان آورد تا باری دیگر اختلاف به دو گل برسد.

ویدئو: 331299

 

گل چهارم ایران در دقیقه 35

گل تاریخی فینال به نام سنگربان ایران
باقر محمدی، دروازه‌بان تیم ملی فوتسال که در نیمه دوم واکنش‌ها و عکس‌العمل‌های خیره کننده‌ای را داشت و بارها دروازه تیم ملی را نجات داد. پس از مهار ضربه بازیکن تایلند و در حالی‌که دروازه حریف خالی بود، با یک ضربه بلند، گل پنجم ایران را به ثمر رساند تا اولین گل ملی خود و گل چهارم تیم ملی را به ثمر برساند.

ویدئو: 331301

بولت فولاددر حاشیه‌

تیم‌های ملی ایران و تایلند تا به‌ کنون 20 بار در رویداد‌های مختلف به مصاف همدیگر رفته‌اند که ایران 16 مرتبه به برتری دست یافته و تایلند نیز سه بار پیروز شده است. همچنین یک دیدار دو تیم با تساوی به پایان رسیده. 

تیم ملی فوتسال ایران موفق شده در 20 دوئل گذشته برابر تایلند 110 گل به ثمر برساند و در نقطه مقابل، تایلندی‌ها 44 بار موفق به گلزنی در مصاف ایران شده‌اند.

این دیدار، دهمین جدال دو تیم برابر یکدیگر دیگر در چارچوب جام ملت‌های آسیا به‌شمار می‌رود. در 9 تقابل قبلی، ایران هفت‌بار و تایلند یک‌بار به پیروزی رسیده‌اند و یک مسابقه با تساوی خاتمه یافته است.

تایلند در آخرین مسابقه حمایت هوادارانش را به همراه خواهد داشت و آنها عامل محرک این تیم مقابل ایران به‌عنوان قدرت بلامنازع فوتسال آسیا هستند.

اولین مصاف دو تیم در سال 1999 بوده است که ایران موفق شد در جام ملت‌های آسیا مالزی، با نتیجه ده بر یک تایلند را گلباران کند. گلزنان ایران در آن دیدار، رضا رضایی‌کمال سه‌گل، علی صانعی سه گل، احمد باغبان‌باشی دو گل و کاظم محمدی دو گل بوده‌اند.

وحید شمسایی، سرمربی فعلی تیم ملی فوتسال ایران، بهترین گلزن تیم ملی برابر تایلندی‌ها بوده است. شمسایی در دوران بازیگری خود 13 بار دروازه تایلند را باز کرده.

تیم ملی فوتسال ایران برای پانزدهمین‌بار در فینال جام ملت آسیا حضور دارد و با 12 قهرمانی و 2 نایب‌قهرمانی، پرافتخارترین تیم آسیا به‌شمار می‌رود.

تیم ملی فوتسال تایلند برای سومین‌بار در تاریخ خود در فینال جام ملت‌های آسیا به میدان می‌رود و هر دو دیدار پایانی قبلی خود را شکست خورده است.

مهدی کریمی برای دومین‌بار برابر تایلند موفق به گلزنی شد و تعداد گل‌های خود در جام ملت‌های آسیا را به پنج رساند.

سه دقیقه از آغاز بازی گذشته است و شاگردان وحید شمسایی کاملا نبض بازی را در دست گرفته‌اند و به خوبی خلق موقعیت کرده‌اند که دروازه‌بان حریف چند واکنش خوب را از خود نشان داده است.

وورساک بازیکن تایلند در موقعیت بسیار خوب گلزنی و تک‌به‌تک با باقر محمدی قرار داشت که خوشبختانه ضربه او به تور کناری دروازه برخورد کرد و خطر رفع شد.

سعید احمد عباسی با گلی که برابر تایلند به ثمر رساند، در جدول گلزنان هشت گله شد و در یک قدمی کفش طلا رقابت‌ها قرار دارد. احمد عباسی برای چهارمین‌بار موفق به گلزنی مقابل تایلند شد.

میگوئل رودریگو، سرمربی تیم ملی تایلند، بلافاصله پس از دریافت گل دوم، تقاضای تایم استراحت کرد. نباید فراموش کرد که تایلند‌‌ در دیدار نیمه نهایی برابر تاجیکستان، نتیجه سه بر یک باخته را برگرداند و کامبک زد.

تایلندی‌ها در دقایق اخیر سعی کرده‌اند با شوت‌زنی دروازه ایران را تهدید کنند که باقر محمدی چندین‌بار واکنش‌های خوبی داشته است و ضربات آن‌ها را مهار کرده است.

در حالی‌که بیش از هشت دقیقه تا پایان نیمه نخست باقی مانده است. تیم‌ملی ایران چهار خطایی شده و در صورت اینکه دو خطای دیگر مرتکب شوند. محدودیت خطا به پایان می‌رسد و تایلندی‌ها صاحب ضربه پنالتی نقطه دوم می‌شوند.

محمدرضا سنگ سفیدی، بازیکن با تجربه تیم ملی، در شرایطی که وورساک در موقعیت خوب گلزنی قرار داشت، مجبور شد روی این بازیکن خطا کند و با کارت زرد داور جریمه شد.

ضربه‌ی تمرین شده و ایستگاهی تیم ملی تایلند را باقر محمدی با رفلکسی دیدنی مهار کرد تا نتیجه همچنان دو بر صفر به سود ایران در جریان باشد.

باقرمحمدی دروازه‌بان تیم ملی فوتسال که تا به این لحظه عملکرد بسیار خوبی را داشته است. بارها با خروج‌های خود در نقش سوییپر عمل کرده و فضای خالی مدافعین (عقب‌گیر) تیم ملی را به خوبی پوشش داده.

ضربه خطرناک جانفون بازیکن تایلند با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه ایران به بیرون رفت و پس از آن، وحید شمسایی تصمیم گرفت تایم استراحت خود را بگیرد.

سه دقیقه از نیمه دوم فینال گذشته است، ولی همچنان موقعیت جدی روی دروازه‌های دو تیم ایجاد نشده است.

اولین موقعیت جدی در نیمه دوم، ضربه دیدنی مهدی کریمی بود که سنوات دروازه‌بان تایلند‌‌ به خوبی مهار کرد.

تیم ملی فوتسال ایران پس از دریافت گل، حملات زهرداری را داشت که هر بار سنوات دروازه‌بان تایلند‌‌ به شکل خیره کننده‌ای واکنش نشان داد.

باقر محمدی، دروازه‌بان تیم ملی فوتسال دو واکنش بسیار دیدنی و پیاپی را داشت و با دبل سیو خود از دروازه‌بان ایران به خوبی محافظت کرد.

بهروز عظیمی، ستاره جوان تیم ملی در موقعیت تک به تک بسیار خوبی قرار داشت اما موفق به دریبل کردن دروازه‌بان تایلند‌‌ نشد و به راحتی فرصت گلزنی را از دست داد.

در حالی که هشت دقیقه تا پایان بازی وقت باقی مانده. میگوئل رودریگو سرمربی تیم ملی تایلند تصمیم گرفت برای جبران گل‌های خورده به تاکتیک پاورپلی (پنج نفره) روی بیاورد.

واکنش استثنایی باقرمحمدی که با صورت خود شوت محکم بازیکن تایلند را مهار کرد و یک تنه در برابر ضربات تایلندی‌ها ایستادگی کرده است.

باقر محمدی، دروازه‌بان تیم ملی ایران، برای اولین‌بار با پیراهن تیم ملی موفق به گلزنی شد و عملکرد خود را در جام ملت‌های آسیا ستودنی‌تر کرد.

تیم ملی فوتسال ایران برای سیزدهمین‌بار قهرمان جام ملت‌های آسیا شد تا همچنان غول بی چون‌وچرای قاره کهن باشد‌.

09 اردیبهشت 1403 ساعت 16:37

جایزه فیرپلی به تیم‌ملی فوتسال تایلند رسید.

09 اردیبهشت 1403 ساعت 16:34

سعید احمدعباسی، آقای گل جام ملت‌های آسیا، جایزه بهترین بازیکن مسابقات را از آن خود کرد.

2012357
09 اردیبهشت 1403 ساعت 16:33

سعید احمدعباسی، با هشت گل زده آقای گل جام ملت‌ها آسیا 2024 شد.

2014899
09 اردیبهشت 1403 ساعت 16:32

باقر محمدی، دروازه‌بان تیم ملی فوتسال ایران و باشگاه گیتی‌پسند اصفهان، به‌عنوان بهترین دروازه‌بان مسابقات شناخته شد.

2015922
09 اردیبهشت 1403 ساعت 14:09

حلقه اتحاد بازیکنان تیم ملی در حین گرم کردن.

2015869
09 اردیبهشت 1403 ساعت 14:09

تصاویر از گرم کردن بازیکنان پیش از شروع مسابقه. رفته رفته همه چیز مهیای شروع بازی می‌شود.

2015866
2015867
2015868
09 اردیبهشت 1403 ساعت 14:08

بازیکنان تیم ملی ساعت 13:30 دقیقه به وقت ایران به سالن بانکوک آره‌نا محل برگزاری مسابقه رسیدند و از تصاویر مشخص است که روحیه بالایی برای پیروزی در بازی آخر دارند.

2015864
2015865

دیدگاه‌ها