کد خبر : 2017740 | 09 اردیبهشت 1403 ساعت 17:10 | 37.9K بازدید | 68 دیدگاه

جام قهرمانی در دو ورزشگاه

شمارش معکوس: هفت ضربدر در تقویم لیگ

با اعلام برنامه چهار هفته پایانی لیگ برتر، تاریخ بازی‌های حساس آخر فصل هم مشخص شد.

شمارش معکوس: هفت ضربدر در تقویم لیگ

به گزارش "ورزش سه"، سازمان لیگ فوتبال ایران امروز سرانجام تاریخ چهار هفته پایانی لیگ برتر ایران را نهایی کرد تا بدین ترتیب مشخص شود که لیگ بیست و سوم روز جمعه یازدهم خرداد ماه به پایان خواهد رسید و احتمالا از بین تیم‌های پرسپولیس و استقلال، یک تیم جام را بالای سر خواهد برد.

هم اکنون سپاهان 8 امتیاز و تراکتور 13 امتیاز تا صدر جدول فاصله دارد و همین موضوع باعث شده تا احتمالا در هفته‌های آینده شانس قهرمانی آنها به حداقل برسد. در صورتی که استقلال این هفته به پیروزی برسد، تراکتور حتی روی کاغذ هم شانس قهرمانی نخواهد داشت و اگر سپاهان نیز به پرسپولیس ببازد، شاید در سه هفته پایانی شانس چندانی برای قهرمانی نداشته باشد.

این در حالی است که در هفته‌های باقی‌مانده پرسپولیس و استقلال دیدار رودررو و مستقیم با یکدیگر نخواهند داشت، اما به هر حال یک امتیاز اختلاف به حدی شکننده و خطرناک است که پرسپولیس برای خود شانس قهرمانی را قائل باشد و امیدوار است که در هفته‌های باقیمانده از لغزش احتمالی آبی‌ها سود ببرد و به صدر جدول برسد.

بولت پرسپولیساما در این شش هفته پرسپولیس و استقلال با کدام تیم‌ها بازی خواهند کرد؟

بولت سرشاخهچهارشنبه 12 اردیبهشت:
تراکتورتراکتور - استقلالاستقلال (ساعت 17 - ورزشگاه یادگار)
پرسپولیسپرسپولیس - سپاهانسپاهان (ساعت 19:30 - ورزشگاه آزادی)

این هفته شاید حساس‌ترین بازی پرسپولیس و استقلال باشد. جایی که آنها تنها دیدار باقیمانده خود با مدعیان قهرمانی را برگزار خواهند کرد. امتیاز جالب پرسپولیس این است که آنها در ورزشگاه خانگی و بعد از استقلال بازی خواهند کرد و با حمایت هواداران خود و با علم بر نتیجه دیدار استقلال بازی خواهند کرد. اما طبیعتا از نظر قدرت تیم مقابل و شرایط تیم حریف، تراکتور حریف مناسب‌تری تلقی می‌شود.

بولت سرشاخهدوشنبه 17 اردیبهشت:
نساجینساجی - پرسپولیسپرسپولیس (ساعت 18:15 - ورزشگاه وطنی)
استقلالاستقلال - ذوب آهنذوب‌آهن (ساعت 20:30 - ورزشگاه آزادی)

نکته مهم اینکه این دیدار خانگی استقلال هم وسط هفته برگزار خواهد شد و طبیعتا پتانسیل هواداری این تیم تحت‌تاثیر قرار خواهد گرفت. با این حال نکته مهم این است که پرسپولیس رودرروی نساجی قرار می‌گیرد که برای بقا تلاش می‌کند و از این نظر طبیعتا انگیزه بیشتری نسبت به حریف استقلال، ذوب‌آهن، خواهد داشت.

بولت سرشاخهشنبه و دوشنبه، 22 و 24 اردیبهشت:
هوادارهوادار - پرسپولیسپرسپولیس (ساعت 18:20 - ورزشگاه دستگردی)
استقلالاستقلال - فولادفولاد (ساعت 19:30 - ورزشگاه آزادی)

در این هفته نیز همچون هفته بیست و ششم، ابتدا پرسپولیس بازی خواهد کرد و سپس استقلال در ورزشگاه آزادی رودرروی حریف خود قرار خواهد گرفت. هر دو تیم در این هفته با تیم‌هایی بازی خواهند کرد که در منطقه سقوط قرار دارند که البته اهمیت این بازی برای تیم فولاد بیشتر از هوادار است، چرا که آنها خطر بیشتری را در پایین جدول پیش‌روی خود می‌بینند.

بولت سرشاخهسه‌شنبه یک خرداد (همزمان):
پرسپولیسپرسپولیس - استقلال خوزستاناستقلال خوزستان (ورزشگاه آزادی)
نساجینساجی - استقلالاستقلال (ورزشگاه وطنی)

سه هفته پایانی لیگ به صورت همزمان برگزار خواهد شد. پرسپولیس باید در استادیوم آزادی به مصاف استقلال خوزستان برود و تیم استقلال بیرون از خانه رودرروی نساجی قرار خواهد گرفت که این بازی اهمیت بسیار زیادی در پایین جدول هم خواهد داشت. به عبارتی نساجی تنها حریف مشترک پرسپولیس و استقلال در ادامه لیگ خواهد بود.

بولت سرشاخهیکشنبه 6 خرداد (همزمان):
استقلالاستقلال - گل گهرگل‌گهر سیرجان (ورزشگاه آزادی)
شمس آذرشمس آذر - پرسپولیسپرسپولیس (ورزشگاه سردار آزادگان)

در صورتی که گل‌گهر شانس کسب سهمیه آسیایی داشته باشد، این بازی هم دشواری خاص خود را خواهد داشت. از سوی دیگر سعید دقیقی که سودای مربیگری در تیم‌های بزرگ را دارد، در این بازی امید زیادی خواهد داشت تا خود را در یک بازی مهم دیگر به نمایش بگذارد. در صورتی که استقلال اختلاف خود را با پرسپولیس به بیش از سه امتیاز برساند، این بازی آخرین شانس این تیم برای جشن قهرمانی در ورزشگاه آزادی خواهد بود.

بولت سرشاخهجمعه 11 خرداد (همزمان):
پرسپولیسپرسپولیس - مس رفسنجانمس رفسنجان (ورزشگاه آزادی)
پیکانپیکان - استقلالاستقلال (ورزشگاه دستگردی)

هفته پایانی لیگ برتر تقابل پرسپولیس و استقلال با تیم‌های میانه جدولی خواهد بود. البته پیکان فعلا در منطقه سقوط است، اما به نظر نمی‌رسد که خطر سقوط این تیم را تهدید کند. با این حال تقابل رضا عنایتی با جواد نکونام، دیدار ویژه برای این سرمربی خواهد بود و او تمام تلاش خود را خواهد کرد تا از استقلال امتیاز بگیرد.

به نظر شما در این شش بازی چه اتفاقی رخ می‌دهد و چه تیمی قهرمان لیگ برتر خواهد شد؟

دیدگاه‌ها