کد خبر : 2017793 | 09 اردیبهشت 1403 ساعت 21:09 | 13K بازدید | 17 دیدگاه

با گل‌های گواردیول و هالند

فارست 0-2 سیتی: فرار پپ از جنگل!

منچسترسیتی در بازی خارج از خانه هفته سی و پنجم لیگ برتر انگلیس با نتیجه 2-0 ناتینگهام فارست را شکست داد.

فارست 0-2 سیتی: فرار پپ از جنگل!

به گزارش "ورزش سه"، منچسترسیتی در بازی هفته سی و پنجم لیگ برتر انگلیس امشب در ورزشگاه خانگی ناتینگهام فارست به میدان رفت و با نتیجه 2-0 برنده شد.

فارست با وجود اینکه در رتبه هفدهم جدول لیگ برتر قرار داشت اما مقابل تیم صدرنشین جدول یک بازی حساب شده را به نمایش گذاشت و این بازی موقعیت‌های زیادی داشت.

در جریان بازی بین دو تیم اختلاف چندان زیادی وجود نداشت و تنها نقطه ضعیف فارست عدم هماهنگی بازیکنانش در ضربات پایانی بود که اگر از فرصت‌ها به خوبی استفاده می‌کردند شاید نتیجه بازی به نوع دیگری رقم می‌خورد.

در دقیقه 9 بازی سیتی اولین موقعیت خطرناک را ایجاد کرد که ضربه قوس‌دار کوین دی‌بروینه روی پاس رودری را متز سلز به خوبی مهار کرد و مانع از باز شدن دروازه‌اش شد.

2016046

اولین موقعیت جدی فارست در دقیقه 11 رقم خورد که ضربه ایستگاهی گیبس وایت با فاصله کم از بالای دروازه به بیرون رفت. موقعیت خطرناک بعدی توسط بازیکنان سیتی رقم خورد که ضربه جرمی دوکو با فاصله از کنار دروازه راه بیرون شد.

ادرسون در دقیقه 18 این بازی مصدوم شد. دروازه‌بان منچسترسیتی روی ارسال کرنر با ویلی بولی برخورد کرد، اما با وجود درد پس از مداوا در زمین به بازی ادامه داد.

بازی کمی از هیجان افتاد تا اینکه دقیقه 28 ضربه سر خطرناک کریس‌وود با فاصله بسیار کم از بالای دروازه سیتی به بیرون رفت. سیتی کمی فشار به سمت دروازه فارست را اضافه کرد تا اینکه دقیقه 32 به گل رسید.

2016045

یوشکو گواردیول روی حرکت تمرین شده با کوین دی‌بروینه، هنگام ارسال ضربه کرنر توسط این هافبک بلژیکی به سمت تیر یک حرکت کرد و با ضربه سر موفق شد دروازه فارست را باز کند.

فارست بعد از گل سیتی دو موقعیت عالی برای رسیدن به گل تساوی را داشت که در اتفاقی عجیب مثمرثمر نبود. گونزالو مونتیل ارسال بلند به محوطه جریمه را با پاس سرضرب در مقابل دروازه به کریس وود پاس داد که او بی‌دقت بود و توپ از بین پاهایش عبور کرد.

بازی به سود سیتی دنبال می‌شد که در آخرین لحظات نیمه اول یک موقعیت گلزنی دیگر برای میزبان از دست رفت. روی ارسال ضربه کرنر، ادرسون اثری روی توپ داشت اما از محوطه جریمه خارج نشد و در یکقدمی دروازه مقابل موریو به زمین افتاد. بازیکن فارست که تعادل مناسبی نداشت به زیر توپ ضربه زد و پس از برخورد با تیرک افقی به بیرون رفت.

2016044

ادرسون در شروع نیمه دوم با استفان اورتگا تعویض شد و همچنین متئو کواچیچ به جای جرمی دوکو وارد زمین شد. در دقیقه 48 اولین موقعیت خطرناک نیمه دوم شکل گرفت. کریس وود نزدیک به دروازه سیتی به توپ رسید اما تکل به موقع گواردیول مانع از رسیدن توپ به اورتگا شد.

فارست نیمه دوم را برای جبران گل سیتی شروع کرده بود و در دقیقه 51 یک موقعیت خطرناک دیگر ایجاد کرد. حرکت آغاز شده توسط آنتونی الانگا در نهایت به گیبس وایت رسید که ضربه قوس‌دار او از سمت راست دروازه سیتی به بیرون رفت.

پپ گواردیولا که متوجه شده بود جک گریلیش توسط بازیکنان فارست مورد هدف قرار گرفت و چند تکل خطرناک روی او داشته‌اند، این بازیکن انگلیسی را در دقیقه 62 از بازی خارج کرد و ارلینگ هالند را به زمین آورد.

هالند در دقیقه 68 اولین موقعیت خطرناک روی دروازه فارست را ایجاد کرد. ضربه او روی پاس دی‌بروینه به گوشه دروازه را متز سلز به خوبی مهار کرد و دروازه‌اش را نجات داد.

2016043

مهاجم نروژی برای گلزنی وارد بازی شده بود و در دقیقه 71 به این هدف دست پیدا کرد. او پس از دریافت پاس رو به جلوی دی‌بروینه تنها یک مدافع را مقابل خود می‌دید، به سمت محوطه جریمه حرکت کرد و توپ را روی پای راستش برد تا ضربه او به گوشه سمت راست دروازه این بار به سادگی وارد دروازه شود.

بعد از گل دوم سیتی، فارست دست به تغییر زد و اولین موقعیت خطرناک آن‌ها بعد از تغییراتی تاکتیکی در دقیقه 88 رقم خورد. اورتگا اولین سیو خود در این بازی را روی یک شیرجه بلند به سمت چپ دروازه انجام داد تا ضربه هادسون اودوی را به خوبی مهار کند.

سیتی که خیالش از نتیجه  راحت بود، در دقایق پایانی بیشتر با پاس‌های حساب شده سرعت بازی را کنترل می‌‌کرد تا از حملات خطرناک فارست جلوگیری کند و در این امر موفق بود تا با اختلاف دو گل این بازی را پشت سر بگذارد.

2016042

سیتی با این برد 79 امتیازی شد و با یک بازی کمتر نسبت به آرسنال صدرنشین، در رده دوم جای دارد. فارست هم 26 امتیازی باقی ماند و همچنان در رده هفدهم ایستاده است.

آرسنال پس از برد در بازی امشب مقابل تاتنهام امیدوار بود سیتی در خارج از خانه امتیاز از دست بدهد اما گواردیولا بار دیگر شکست نخورد تا همچنان در تعقیب آرسنال باشد.

دیدگاه‌ها