کد خبر : 2018172 | 11 اردیبهشت 1403 ساعت 15:42 | 29.1K بازدید | 25 دیدگاه

به عنوان رئیس کمیته نظارت

بازگشت ویسنته دل‌بوسکه به فوتبال اسپانیا

پیلار آلگریا، وزیر آموزش حرفه‌ای و ورزش اسپانیا، اعلام کرد که ویسنته دل‌بوسکه بعد از مدت‌ها دوری از فوتبال، رئیس کمیته نظارت بر فدراسیون فوتبال این کشور خواهد بود.

بازگشت ویسنته دل‌بوسکه به فوتبال اسپانیا

به گزارش "ورزش سه"، دل‌بوسکه به این ترتیب کسی خواهد بود که بر عملکرد فدراسیون فوتبال اسپانیا در ماه‌های آینده نظارت خواهد کرد. 

بعد از برکناری لوئیس روبیالس و جنجال‌های اخیر در مورد واگذاری میزبانی سوپرجام اسپانیا به عربستان، پلیس به دفاتر فدراسیون یورش برد و چندین نفر نیز در این رابطه دستگیر شدند. مسئله‌ای که به دخالت دولت منجر شد و فیفا و یوفا نیز سریعا به اسپانیا هشدار دادند.

1996544

امروز آلگریا واگذاری کمیته نظارت به یک چهره مشهور فوتبالی را تایید کرد تا از فشار یوفا کاسته شود: «هفته گذشته ما کمیسیون نظارت بر فدراسیون را ایجاد کردیم. یک نهاد سرپرستی و نظارتی که سه هدف دارد. اول، نمایندگی فوتبال اسپانیا دوم، اطمینان از شفافیت و عملکرد خوب در روند انتخابات پیش رو و سوم، موفقیت در برابر چالش‌هایی که فوتبال اسپانیا در پیش دارد، جام ملت‌های اروپا، بازی‌های المپیک و جام جهانی 2030، من افتخار دارم ویسنته که دل بوسکه را به عنوان رئیس این نهاد اعلام کنم.»

دل بوسکه، چهره‌ای محبوب و مردمی، سال‌ها مربی و بازیکن رئال بود و با این تیم به افتخارات داخلی و بین‌المللی زیادی رسید (از جمله دو لیگ قهرمانان). او اسپانیا را نیز قهرمان جام جهانی 2010 و یورو 2012 کرد. 

دیدگاه‌ها