کد خبر : 2018201 | 11 اردیبهشت 1403 ساعت 17:52 | 35K بازدید | 62 دیدگاه

پیام و بیژن و قضاوت حساس‌ترین بازی‌های فصل

سرنوشت فوتبال ایران در دست این دو برادر!

بیژن و پیام حیدری دو داور فعال فوتبال ایران هستند که در مجموع 27 مرتبه در لیگ برتر سوت زده‌اند، که از این 27 بار 14 مرتبه قرعه قضاوت‌شان به 4 تیمی مدعی و پرهوادار لیگ برتر خورده است.

سرنوشت فوتبال ایران در دست این دو برادر!

به گزارش "ورزش‌سه"، کمیته داوران فدراسیون فوتبال در فاصله 48 ساعت مانده تا دیدارهای حساس هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر اسامی داورانی که قرار است 8 مسابقه این هفته را قضاوت کنند، اعلام کرد که تمام نگاه‌ها به دو بازی سرنوشت‌ساز هفته خواهد بود؛ یکی بازی پرسپولیس و سپاهان که در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند و دیگری مصاف تراکتور و استقلال که در ورزشگاه یادگار امام تبریز مقابل هم صف‌آرایی خواهند کرد.

کمیته داوران و در رأس آنها خداداد افشاریان در این فصل به‌شدت از سوی جامعه فوتبال تحت فشار بوده و به همین دلیل بهترین داوران خود را برای قضاوت این دو مسابقه برگزیده است. براین اساس پیام حیدری دیدار تراکتور و استقلال را در تبریز سوت خواهد زد و بیژن حیدری هم ماموریت گرفته تا از همدان به تهران بیاید و مصاف همیشه حساس و حاشیه‌دار سپاهان و پرسپولیس را قضاوت کند.

2016669

به همین بهانه نگاهی به قضاوت‌های این دو برادر فوتبال ایران در 24 هفته‌ای که از مسابقات سپری شده، داشته‌ایم؛ نگاهی که البته نکات قابل توجهی درباره این دو داور و قضاوت برای تیم‌های مدعی فاش می‌کند.

بولت سرشاخهدر ابتدا نگاهی می‌اندازیم به مصاف‌هایی که این دو داور برای 4 تیم مدعی قضاوت کرده‎‌اند:

بولت تراکتوربیژن حیدری
بولت زیر مجموعهپرسپولیس، یک مرتبه (پرسپولیس 0، آلومینیوم اراک 1). 
بولت زیر مجموعهاستقلال، سه مرتبه (استقلال 3 هوادار 2)، (استقلال 4 نساجی 0)، (استقلال 2 مس رفسنجان 2). 
بولت زیر مجموعهسپاهان، یک مرتبه (استقلال خوزستان 1 سپاهان 3).
بولت زیر مجموعهتراکتور، دو مرتبه (ملوان 0 تراکتور 0)، (تراکتور 4 هوادار 2).

2016674

همانطور که مشخص است بیژن حیدری در مجموع هفت مرتبه برای 4 تیم مدعی لیگ برتر سوت زده است.

دکتر بیژن حیدری دومین قضاوت خود را برای سپاهان و پرسپولیس در طول فصل انجام خواهد داد که نکته جالب شکست پرسپولیس و پیروزی سپاهان بوده و حالا باید دید دومین قضاوت این تیم داور در طول فصل با چه نتیجه‌ای برای سرخپوشان و زردپوشان تمام خواهد شد.

بولت فولادپیام حیدری
بولت زیر مجموعهپرسپولیس، دو مرتبه (پرسپولیس 1 گل گهر 0)، (ملوان 0 پرسپولیس 1)
بولت زیر مجموعهاستقلال، دو مرتبه (گل‌گهر 1 استقلال 1)، (استقلال 1 سپاهان 0) 
بولت زیر مجموعهسپاهان، 4 مرتبه (سپاهان 3 تراکتور 1)، (سپاهان 2 ملوان 3)، (استقلال 1 سپاهان 0)، (سپاهان 1 ذوب‌آهن 0).
بولت زیر مجموعهتراکتور، یک مرتبه (سپاهان 3 تراکتور 1).

2016676

همینطور پیام حیدری نیز به‌مانند برادرش برای تیم‌های مدعی در فصل جاری لیگ برتر 7 مرتبه سوت زده است. 

با این حال قضاوت پیام حیدری در این فصل برای استقلال بد نبوده و آنها موفق به کسب یک پیروزی و یک تساوی با قضاوت این داور شده‌اند. جالب اینکه این داور برای تراکتور فقط یک مرتبه سوت زده که با شکست این تیم همراه بوده است.

بولت فولادجنجالی‌ترین قضاوت بیژن حیدری 
دکتر بیژن یکی از آماده‌ترین داوران فوتبال ایران به‌شمار می‌رود که به ویژه در بازی‌های حساس و تعیین کننده مدیریت و قضاوت خوبی از خود به نمایش گذاشته. با این‌حال وقتی سوت پایان دیدار پرسپولیس و آلومینیوم به صدا درآمد اهالی فوتبال به 5 اشتباه این داور اشاره می‌کردند و مصاف استقلال و مس رفسنجان هم در شرایطی تمام شد که استقلالی‌ها معتقد بودند شوت میلاد فخرالدینی از خط رد شده است.

2016675

بولت فولادجنجالی‌ترین قضاوت‌های پیام حیدری 
برخلاف برادر بزرگ بیشتر قضاوت‌های پیام حیدری در بازی‌های حساس این فصل با حرف و حدیث زیادی همراه بوده است که می‌توان به دو دیدار پرسپولیس برابر گل‌گهر در ورزشگاه آزادی و آن ضربه جنجالی تی‌ورده اشاره کرد و همچنین بازی پرسپولیس و ملوان که مهدی تارتار معتقد بود سرخپوشان از موقعیت آفساید موفق به ثبت تک گل بازی شده‌اند. همچنین پس از پایان بازی سپاهان و استقلال این اردوی اصفهانی‌‎ها بود که خودش را در جبهه ضرر کرده می‌دید. آنها معتقدند بودند که اخراج ایمان سلیمی دیده نشده و به همین دلیل وقتی نام پیام حیدری برای قضاوت دربی برگشت اصفهان بیرون آمد، شاهد اعتراض سپاهانی‌ها بودیم که خواهان تغییر داور شدند و شاید هم به همین دلیل در طول بازی حیدری با سپاهانی‌ها مهربان‌تر از قضاوت قبلی‌اش بود.

به هر ترتیب حالا دو دیدار سرنوشت‌ساز فصل به بیژن و پیام حیدری سپرده شده؛ دو داوری که فعال‌ترین قاضیان فوتبال کشور هم هستند و باید دید کدام‌شان وقتی سوت مسابقات در روز چهارشنبه به صدا درمی‌آید، توانسته ماموریت خود را به شکل بهتری تمام کند.

دیدگاه‌ها