کد خبر : 2018292 | 12 اردیبهشت 1403 ساعت 08:08 | 35.8K بازدید | 121 دیدگاه

واعظ آشتیانی: شما هیچ مسئولیتی در قبال دو باشگاه ندارید

تغییر نام استقلال به وزارت ورزش ربطی ندارد

مدیرعامل سابق استقلال می‌گوید که تغییر نام این باشگاه ربطی به AFC و وزارت ورزش ندارد.

تغییر نام استقلال به وزارت ورزش ربطی ندارد

به گزارش "ورزش سه"، پس از اینکه 85 درصد از سهام باشگاه استقلال در اختیار هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس قرار گرفت، پسوند این شرکت به نام رسمی آبی‌ها اضافه شد. بحث ‌بر سر تغییر نام‌ باشگاه استقلال داغ است و هواداران و كارشناسان در این‌خصوص اظهارنظرهای متفاوتی دارند.

در همین خصوص امیررضا واعظ‌آشتیانی، مدیرعامل اسبق استقلال به خبرنگار اعتماد گفت: تیم‌های پرسپولیس و استقلال با توجه به اینكه میلیون‌ها هوادار دارند و یك برند هستند اگر بخواهند نام‌شان را تغییر بدهند ساز و كار قانونی خودش را دارد. باید ‌دید قید كردند كه خریدار حق تغییر نام را دارد یا نه؟ اگر قید نشده باشد مجمع برگزار می‌كنند و یك پسوند یا پیشوند اضافه می‌كنند یا اصلا كل نام را عوض می‌كنند. این ‌حق صاحب سهام است. اما راهش است در مجمع نام را تغییر بدهند و بعد بفرستند برای ثبت شركت‌ها.

این مدیر ورزشی ادامه داد: حتی در ثبت شركت‌ها آن برند‌ ثبت شود. روال قانونی این و حق سهامداران است. قطعا سهامداران بر این واقف هستند كه نام اصلی این دو باشگاه ابزاری اقتصادی برای‌شان هست و سالیان سال با این نام فعالیت كرده‌اند و اگر این نام را عوض كنند به ضررشان می‌شود و قطعا هم این‌ كار را نمی‌كنند.

1726755

وی با اشاره به صحبت‌های اسبقیان، معاون وزیر ورزش افزود: چه چیزی را می‌خواهید بررسی كنید؟ در قرارداد اگر قید شده باشد، خصوصی‌سازی می‌تواند ورود كند نه وزارت ورزش‌. شما الان هیچ مسئولیتی در قبال این دو باشگاه ندارید و حق هیچ اظهارنظری در خصوص نام‌ این دو باشگاه ‌هم ‌ندارید پس صاحب سهام چكاره است؟

واعظ آشتیانی تصریح كرد: هیچ ربطی به وزارت ورزش ندارد كه صاحب سهام بخواهد پیشوند یا پسوند به نام اضافه كند. طرف فروش هم سازمان خصوصی‌سازی است نه وزارت ورزش! فكر كنم آقایان جایگاه حقوقی خودشان را نمی‌دانند و هنوز فكر می‌كنند باید دخالتی داشته باشند. دخالت‌تان تمام شد! هم دخالت و هم نظارت شما تمام شده. معاون پیشین سازمان تربیت‌بدنی با انتقاد از رویكرد وزارت ورزش گفت: شما آن زمانی كه باید دخالت و نظارت می‌كردید، سكوت می‌كردید امروز ‌كه ‌واگذار شده اظهارنظر می‌كنید؟ بروید شرح وظیفه‌تان را بخوانید و ببینید چه شرح وظایفی دارید!

واعظ آشتیانی در خصوص اینكه تغییر نام استقلال ممكن است این تیم را در آسیا با مشكل مواجه كند، گفت: نه؛ تغییر نام چیزی نیست كه به AFC ربطی داشته باشد. اگر مراحل در مجمع طی شود و بعد به ثبت شركت‌ها برسد طی یك فرآیند قانونی مشكلی وجود نخواهد‌ داشت.

دیدگاه‌ها