کد خبر : 2018610 | 13 اردیبهشت 1403 ساعت 11:05 | 25.1K بازدید | 16 دیدگاه

فکر کنید یک هیچ عقب هستید

نهیب ساکت برای بقا: نکیسا در جشن نساجی

در دیدار جذاب ذوب‌آهن و نساجی مازندران عملکرد سرمربی میهمان به خوبی به چشم آمد.

نهیب ساکت برای بقا: نکیسا در جشن نساجی

به گزارش "ورزش سه" اثر ساکت الهامی در تیم نساجی حالا به خوبی دیده می‌شود. هواداران و بازیکنان این تیم هم حالا به این باور رسیده‌اند که با ساکت، موفقیت در دسترس است. دیدار مقابل گاندوها هم شاید در حساس‌ترین پیچ مسیر نساجی برای ماندن در لیگ بود. سرمربی نساجی هم برای این دیدار روش جدیدی داشت. 

ساکت پیش از این دیدار بر خلاف معمول و در رختکن، به جای حضور در اتاق مربیان، در گوشه‌ای از رختکن و در بین بازیکنان این تیم حضور پیدا کرد و بازیکنان را زیر نظر گرفت. یکی از نقاط قوت الهامی در مربیگری هدایت و تقویت بازیکنان از جنبه ذهنی است. نکته جالب اینکه برخلاف روند معمول و شوک دادن، ساکت این‌بار کاملا با آرامش، به صحبت پرداخت. او امروز در رختکن با جملات کوتاه و یادآوری مسائل تاکتیکی به بازیکنان به شکل کلی در کنار وظایف فردی، کاملا روش جدیدی را برای مربیگری را انتخاب کرد.

در حلقه اتحاد بازیکنان شمالی پیش از آغاز بازی، ساکت تنها به مسائل روانی پرداخت و شاگردانش را راهی زمین مسابقه کرد. بعد از سوت آغاز بازی و گل زودهنگام باقری، به نظر خیال نساجی راحت شد و بعد از گل سام دلیری و سوت نیمه اول، نساجی دو بر صفر برنده به رختکن رفت.

2017358

صحبت‌های بین نیمه الهامی هم جالب بود. او به بازیکنانش توضیح داد خطرناک‌ترین نتیجه فوتبال، دو بر صفر است و هر لحظه با یک گل، نتیجه به شکل کامل تغییر خواهد کرد. الهامی به شاگردانش که روی فرش وسط رختکن در حال ریکاوری بودند، با صدای بلند گفت: بچه‌ها فکر کنید یک هیچ عقب هستید نه دو هیچ جلو.

در نیمه دوم هم با وجود فشار بالا و به ویژه در ۱۵ دقیقه پایانی، ساکت و نساجی به خوبی دوام آوردند و موفق به ثبت یک کلین‌شیت دیگر شدند و حالا شمالی‌ها در سه بازی پیاپی، توانستند دروازه خود را بسته نگه دارند. بعد از سوت پایان بازی هم جو رختکن و الهامی علاوه بر خوشحالی، توام با احترام برای تیم رقیب بود. الهامی در حال تشکر و قدردانی از بازیکنانش بود و در همین لحظه نیما نکیسا مدیرعامل ذوب‌آهن، وارد رختکن تیم شمال شد تا به آنها تبریک بگوید. سرمربی نساجی به گرمی از نکیسا استقبال کرد و بعد از خوش و بش، دقایقی را به گفت‌وگو با مدیرعامل ذوب‌آهن پرداخت.

بعد از خروج نساجی از ورزشگاه و رسیدن به فرودگاه، جمعیتی حدود ۵۰۰ نفر از هواداران نساجی به اصطلاح، فرودگاه را روی سرشان گذاشتند و از بازیکنان و اعضای تیم به گرمی استقبال کردند. با ورود الهامی، فرودگاه منفجر شد و هواداران این تیم به‌شدت الهامی را مورد تشویق قرار دادند و جو جالبی را در فرودگاه اصفهان به وجود آوردند.

سرمربی نساجی حالا امیدوارتر است و با آرامش بیشتری بازی‌های حساس باقی‌مانده را دنبال می‌کند. نساجی مازندران در هفته ۲۶ از پرسپولیس در وطنی میزبانی می‌کند.

دیدگاه‌ها