کد خبر : 2018621 | 13 اردیبهشت 1403 ساعت 12:27 | 22.6K بازدید | 13 دیدگاه

سنگین وزن خوزستانی طلای پاریس را نشانه گرفت

خلبانی، رویای کودکی هرکول طلایی ایران!

امين ميرزازاده مى‌گويد خوش‌رنگ‌ترين مدال المپيک را در حضور تمام ستاره‌های این وزن نشانه گرفته است.

خلبانی، رویای کودکی هرکول طلایی ایران!

به گزارش "ورزش سه"، قهرمان بلامنازع این روزهای کشتی فرنگی جهان که چندی پیش با رای مردم، عنوان مرد سال ورزش کشور را از آن خود کرده بود، اين روزها با جديت تمام خود را براى المپيک ۲۰۲۴ پاریس آماده می‌کند.

دارنده مدال طلای مسابقات جهانی ۲۰۲۳ در سنگین وزن در گفت‌وگو با "ورزش سه" با معرفى خود گفت: "امین میرزازاده متولد ۱۳۷۶ در شهرستان گتوند از استان خوزستان و خادم ملت ایران در ورزش اول کشور هستم. کشتی را در زادگاهم و از سن ۱۴ سالگی زیر نظر سینا طالب‌وند و یوسف محمدی شروع کردم. پس از مدتی که روی تشک قدم گذاشتم و علاقه‌مند به کشتی شدم، خانواده و دوستانم مشوق من شدند تا بتوانم مسیر سخت و شیرینی را طی کنم و امروز به‌عنوان سربازی برای ورزش کشور در خدمت شما باشم."

او در بخش ديگرى از صحبت‌هايش مى‌گويد: "خوزستان مهد کشتی فرنگی است و بچه‌های استان به‌خصوص هم‌تباران لر و بختیاری به دلیل داشتن قدرت بدنی ذاتی و فیزیک مناسب می‌‌توانند به قهرمانان بزرگی در دنیا تبدیل شوند به شرطی که بستر مناسبی برای شناسایی، معرفی و رشد آنها فراهم شود. اگر روزی مسئولیتی در کشتی استان یا کشور داشته باشم قطعا در گام اول روی دانش و توان مربیان پایه و مناطق مختلف سرمایه‌گذاری می‌‌کردم البته به گونه‌ای که دغدغه‌ای جز آموزش کشتی نداشته باشند."

1929400

امين ميرزازاده با اشاره به قهرمانان و استعدادهاى آن منطقه مى‌گويد: "قبل از من چند چهره نامدار از جمله مرحوم علی یوسفی‌کیا و غلامرضا سالوند در شهر گتوند برای کشتی این شهر افتخارآفرینی کرده بودند. مردم ایران ورزش و ورزشکاران را دوست دارند اما برخی مسائل از جمله اخلاق نیکو، متانت، مردم‌داری و بالابردن پرچم کشور در میدان‌های بزرگ باعث می‌شود که تعدادی از قهرمانان ورزشی به محبوبیت عمومی برسند و مردم آنها را ویژه دوست داشته باشند."

قهرمان سنگين وزن كشتى فرنگى جهان در خصوص انتخابش به عنوان مرد سال ورزش كشور گفت: "عنوان مرد سال ورزش ایران از آن جهت برایم ارزشمند بود که این عنوان را از رای و نظر مردم به دست آوردم. مردمی که ما هر چه داریم و هر آن چه تلاش می‌‌کنیم برای خوشحالی دل آن‌هاست. قبل از هر مسابقه‌ای به مقام شهدای گمنامی که در فدراسیون کشتی آرمیده‌اند، ادای احترام می‌‌کنم و از آنها مدد می‌خواهم ضمن این که ارادت خاصی به شهید زادگاهم گتوند، شهید مدافع حرم محمد تاج بخت دارم و معتقدم که قهرمانان واقعی کشور همین شهدا هستند."

ميرزازاده درباره برنامه‌هاى آينده‌اش هم عنوان كرد: "تا لیسانس تربیت بدنی درس خوانده‌ام و قصد دارم در کنار ورزش آن را ادامه بدهم، هر چند الان به‌شدت درگیر ورزش قهرمانی هستم و با دعای خیر مردم به خوش‌رنگ‌ترین مدال المپیک فکر می‌‌کنم اما در پستوی ذهنم و در آینده قصد دارم روی کشتی فرنگی زادگاهم و دیگر نقاط خوزستان سرمایه‌گذاری کنم."

1936219

در پايان از امين ميرزازاده پرسيديم با شنیدن این کلمات، یاد چه می‌‌افتد؟

بهمن علادین: اسطوره موسیقی قوم بزرگ لر
قیصر امین‌پور: استاد تمام
خوزستان: دیار مردمان خونگرم
شاهنامه: روایت پهلوانان ایران زمین
ورزش سه: همراه همیشگی جامعه ورزش
رویای‌تان در موضوع انشا زمان مدرسه: خلبانی

حرف آخر: ممنون از شما بابت این گفت‌وگوی صمیمانه و تشکر از خانواده‌ام، مربیانم، دوستانم، مردم عزیز شهرم، استانم، هم‌تبارانم و ملت بزرگ ایران و هموطنانم در سراسر دنیا که دعایشان و محبت‌شان تاکنون همراه من بوده و از آنها می‌‌خواهم که باز هم من و دیگر ورزشکاران ملی‌شان را دعا کنند که در میادین بزرگ پیش رو از جمله المپیک سربلند باشیم و بتوانیم پرچم پرافتخار میهن‌مان را برافراشته‌تر نگه داریم.

هوشنگ نوبخت

دیدگاه‌ها