کد خبر : 2018723 | 13 اردیبهشت 1403 ساعت 22:14 | 27.3K بازدید | 32 دیدگاه

سومین سهمیه مستقیم آسیا در پاریس؛

عراق ۲ اندونزی ۱: جاسم همسایه را به المپیک‌ برد

در حالی که هشت سال از آخرین حضور عراق در المپیک‌ سپری شده، آنها با درخشش علی جاسم، ستاره‌ این روزهایشان، بار دیگر تجربه حضور فوتبالشان در المپیک را تجربه خواهند کرد.

عراق ۲ اندونزی ۱: جاسم همسایه را به المپیک‌ برد

به گزارش "ورزش‌ سه"، عراق سه روز پیش در مرحله نیمه نهایی از صعود به فینال بازمانده بود، اما از شانس دوم خود نهایت استفاده را برد تا به عنوان آخرین سهمیه فوتبال زیر ۲۳ سال آسیا ضمن کسب رتبه سوم جواز حضور در المپیک پاریس را هم بگیرد. 

دو تیم پیش از اینکه نیمه اول تمام شود، هر کدام موفق به ثبت یک گل شده بودند. اندونزی در دقیقه ۱۹ با ضربه جنر ‌و عراق با شوت تاحسین در دقیقه ۲۷. در ادامه نیمه دوم هم با همین نتیجه تمام شد تا برای تعیین تکلیف سومین سهمیه فوتبال آسیا در المپیک کار به وقت‌های اضافی کشیده شود. اما سرانجام در دقیقه ۹۶ علی جاسم در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه که استادیوم اختصاصی الدحیل است، جشن‌های بزرگی‌ را برای عراقی‌ها به پا کرد برانگیخت تا بازگشت تیم امید کشورش را که گل اول را دریافت کرده بود کامل کند و قلب هواداران اندونزی را به درد بیاورد و پس از ژاپن و ازبکستان سومین سهمیه آسیا در المپیک لقب بگیرد. 

2017544

پس از گل علی جاسم تیم اندونزی تلاش کرد مقابل دیدگان تماشاگران که اکثر آنها حامی عراق بودند به گل تساوی دست پیدا کند، اما حملات آنها زور نداشت و درنهایت به جز یکی دو‌ موقعیت نصفه و‌ نیمه نتوانستند کار خاصی را رقم بزنند.

البته هنوز همه امیدها برای اندونزی برای رسیدن به المپیک پاریس از بین نرفته است، زیرا در صورت پیروزی مقابل گینه در پلی آف بین قاره‌ای می‌توانند به ژاپن، ازبکستان و اندونزی به عنوان نمایندگان قاره آسیا در پاریس بپیوندند.

2017545

دیدگاه‌ها