کد خبر : 2019123 | 15 اردیبهشت 1403 ساعت 22:14 | 27.6K بازدید | 173 دیدگاه

خیرونا 4-2 بارسا: امضای ژاوی زیر حکم قهرمانی رئال

بارسلونا‌ در بازی هفته سی و چهارم لالیگا از خیرونا شکست خورد و قهرمانی رئال مادرید را مسجل کرد.

خیرونا 4-2 بارسا: امضای ژاوی زیر حکم قهرمانی رئال

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا امشب در بازی هفته سی و چهارم لالیگا میهمان خیرونا بود و با نتیجه پرگل 4-2 شکست خورد. با توجه به برتری رئال مادرید مقابل کادیز، بارسا در صورت کسب هر نتیجه‌ای به غیر از برد، قهرمانی شاگردان کارلو آنچلوتی را تثبیت می‌کرد؛ اتفاقی که شکست امشب را برای بارسا تلخ‌تر کرد.

ویدئو: 331818

برخلاف نتیجه رقم خورده، بارسا بازی را خوب آغاز کرد اما اشتباهات خط دفاعی در این بازی، مانع از نتیجه گیری تیم ژاوی هرناندز شد. بارسا روی ارسال لامینه یامال برای آندریاس کریستنسن به گل زودهنگام رسید.

2018248

کریستنسن در دقیقه 3 بعد از کنترل ارسال یامال به سمت محوطه جریمه چرخید و با ضربه پرقدرت پای راست توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

با این گل میهمان انگیزه زیادی برای گل‌های بیشتر و کنترل جریان بازی داشت اما شگفتی ساز این فصل لالیگا برای گل تساوی خیلی عجله داشت تا یک دقیقه بعد، دروازه مارک آندره تراشتگن را باز کند.

مارتین بعد از نفوذ به خط دفاعی بارسلونا موفق شد از سمت راست محوطه جریمه توپ را به سمت دروازه بفرستد که آرتم دووبیک در رقابت با رونالد آرائوخو با سر به این توپ ضربه زد و دروازه بارسا را باز کرد.

2018251

با وجود این گل هر دو تیم بازی را متعادل دنبال می‌کردند تا اینکه در دقیقه 14 بارسا یک فرصت عالی دیگر به دست آورد. کریستنسن این فرصت را داشت که به دومین گل برسد اما ضربه خطرناک او را از روی خط دروازه دفع کردند.

خیرونا کمی بازی را دفاعی دنبال می‌کرد و بیشتر به دنبال ضدحمله بود که این به بارسا اجازه می‌داد بیشتر به سمت دروازه حریف نزدیک شود. ایلکای گوندوغان در دقیقه 33 روی ارسال خطرناک ژوائو کانسلو با ضربه سر به تیرک دروازه خیرونا کوبید.

فشار بارسا بالاخره در دقیقه 44 جواب داد و آن‌ها دوباره از حریف پیش افتادند. سرنگون شدن لامینه یامال در محوطه جریمه بارسا مورد بررسی داور VAR قرار گرفت تا اینکه ضربه پنالتی به سود تیم میهمان اعلام شد.

رابرت لواندوفسکی پشت این ضربه حساس ایستاد و موفق شد برخلاف شیرجه دروازه‌بان توپ را وارد دروازه کند تا بارسا با گل دقیقه 45+1 با برد نیمه را پشت سر گذاشته و برنده به رختکن برود.

2018250

بازی از ابتدای نیمه دوم با روند متعادل‌تری نسبت به نیمه اول آغاز شد و دقایق ابتدایی آن هیجان خاصی نداشت تا اینکه خیرونا دست به تغییر زد و پورتو و یان کوتو وارد زمین شدند.

تعویض خیرونا اثرگذار بود و پورتو هنوز یک دقیقه از ورودش به زمین نمی‌گذشت که گل تساوی را در دقیقه 65 به ثمر رساند! آرتم دووبیک که با پاس پشت مدافعان را در محوطه جریمه کنترل کرده بود تصمیم گرفت در نقش گل‌ساز ظاهر شود و توپ را به پورتو پاس داد که با ضربه پای راست دروازه تراشتگن را باز کرد.

2018247

خیرونا از روحیه این گل نهایت استفاده را برد و یک بار دیگر از اشتباه خط دفاعی بارسا استفاده کرد تا گل سوم را خیلی زودتر به ثمر برساند.

روی لو رفتن توپ در میانه میدان ضدحمله سریع خیرونا شکل گرفت و پورتو با سرعت خود را به محوطه جریمه رساند. او زاویه مناسبی برای شوت زدن نداشت و توپ را به میگل گوتیرز پاس داد که ضربه زمینی او بعد از برخورد با ژول کنده تغییر مسیر داد و دروازه تراشتگن را باز کرد.

2018249

بارسا بعد از این گل دست به تغییر زد و پدری و رافینیا وارد بازی شدند تا تغییری ایجاد کنند اما باز هم فشار حملات از سوی خیرونا روی دروازه میهمان حفظ می‌شد. در دقیقه 71 واکنش دیدنی تراشتگن موجب شد تا ضربه از راه دور دووبیک مهار شده و وارد دروازه نشود.

با این حال تراشتگن خیلی خوش شانس نبود چراکه روی یک ضربه غافلگیر کننده در دقیقه 74 برای بار چهارم در این بازی دروازه او باز شد.

پورتو پس از یک گل و یک پاس گل، دوباره گلزنی کرد تا بهترین بازیکن تیمش در این بازی شود. ساویو متوجه حرکت او از گوشه سمت چپ به سمت دروازه شد و یک ارسال نرم را به سمت او ارسال کرد.

پورتو اجازه نداد توپ روی زمین فرود بیاید و آن را سرضرب با پای راست به سمت دروازه بارسا فرستاد تا تراشتگن تنها تماشاگر ورود آن به دروازه باشد.

2018244

بارسا بعد از این گل فران تورس، اوریل رومئو و ژوائو فلیکس را به بازی فرستاد. ژاوی امیدوار بود تیمش با این تعویض‌های هجومی به بازی برگردند و از شکست جلوگیری کنند اما خیرونا بدون توجه به نتیجه بازی همچنان به حملاتش ادامه می‌داد.

بارسا در نیمه دوم با دریافت سه گل کاملا کنترل بازی را از دست داد و تغییرات ژاوی هم به آن‌ها کمک نکرد تا با وجود پاسکاری منظم در دقایق پایانی نتوانند اختلاف دو گل را جبران کرده و در پایان شکست را بپذیرند.

با این شکست بارسا 73 امتیازی باقی ماند و خیرونا 74 امتیازی شد تا به رده دوم صعود کند. ژاوی و تیمش به غیر از امضا زیر حکم قهرمانی رئال، رتبه دوم را هم از دست دادند.

دیدگاه‌ها