کد خبر : 2019147 | 15 اردیبهشت 1403 ساعت 23:39 | 74.8K بازدید | 59 دیدگاه

جلسه مهم یوفا: خیرونا یا سیتی در چمپیونزلیگ

یوفا طی جلسه‌ای مهم باید در مورد سهمیه چمپیونزلیگی تیم‌های خیرونا و منچسترسیتی تصمیم بگیرد.

جلسه مهم یوفا: خیرونا یا سیتی در چمپیونزلیگ

به گزارش "ورزش سه"، مطابق قوانین یوفا، خیرونا و منچسترسیتی نمی‌توانند به‌صورت همزمان در لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته باشند.

این دو باشگاه در این فصل به ترتیب در پی کسب بالاترین رتبه ممکن در لیگ برتر و لالیگا هستند و صعود به فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا را تضمین کرده‌اند.

سیتی از قبل مشخص کرده بود که در جمع چهار تیم برتر لیگ برتر قرار می‌گیرد و خیرونا هم امشب با برتری مقابل بارسلونا، صعود به فصل آینده چمپیونزلیگ را تایید کرد.

با این حال، با توجه به اینکه منچسترسیتی و خیرونا مالک مشترکی دارند که توسط گروه فوتبال سیتی اداره می‌شوند، این سوال مطرح بود که آیا هر دو باشگاه اجازه خواهند داشت در فصل آینده در لیگ قهرمانان اروپا شرکت کنند یا خیر.

به گفته جک گوکان، خبرنگار میل اسپورت، کمیته کنترل مالی باشگاه‌های اروپایی (CFCB) برای تعیین اینکه آیا خیرونا و منچسترسیتی می‌توانند سال آینده در لیگ قهرمانان بازی کنند، تشکیل جلسه خواهد داد.

2018302

مسائل پیرامون منچسترسیتی و خیرونا که هر دو در لیگ قهرمانان فصل آینده رقابت می‌کنند، توسط گروه فوتبال سیتی تصمیم گیری می‌شود و باید ثابت شود «هیچ کنترل اجرایی یا اشتراک اطلاعات» بین این دو باشگاه وجود ندارد.»

گروه فوتبال سیتی مالکیت صد در صدی درصدی باشگاه منچسترسیتی را در اختیار دارد. آن‌ها در سال 2017 نیز 47 درصد سهام باشگاه خیرونا را خریدند و یکی از مالکان اصلی این تیم کاتالان شدند.

طبق ماده 5 یوفا "هیچ باشگاهی در هیچ رقابت اروپایی نباید سهام مشترک با باشگاه دیگری داشته و یا عضوی از مجموعه باشگاه دیگری باشد و یا مدیریت مشترکی با باشگاه دوم داشته باشد."

جک گوکان تایید کرد که اگر کمیته کنترل مالی باشگاه‌های اروپایی علیه باشگاه‌های گروه فوتبال سیتی رای صادر کند، هر باشگاهی که در لیگ مربوطه بالاترین رتبه را در اختیار داشته باشد، سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب خواهد کرد.

منچسترسیتی امیدوار است که در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته باشد و اگر این رای از سوی یوفا صادر شود، آن‌ها شانس بیشتری نسبت به خیرونا برای حضور در چمپیونزلیگ خواهد داشت.

رئال مادرید اکنون عنوان قهرمانی لالیگا را به دست آورده و بهترین مقامی که خیرونا می‌تواند کسب کند رتبه دوم است. در مقابل، اگر منچسترسیتی در چهار بازی باقیمانده لیگ برتر انگلیس مقابل ولورهمپتون، فولام، تاتنهام و وستهام برنده شود، چهارمین قهرمانی متوالی لیگ برتر را جشن می‌گیرد.

دیدگاه‌ها