کد خبر : 2019279 | 16 اردیبهشت 1403 ساعت 17:51 | 49.1K بازدید | 32 دیدگاه

سعداله‌یف:

یک عبدالرشید متفاوت را در پاریس می‌بینید!

چند هفته بعد از محرومیت عبدالرشید سعداله‌یف از مسابقات گزینشی المپیک، او در انتخابی تیم ملی روسیه قهرمان شد!

یک عبدالرشید متفاوت را در پاریس می‌بینید!

به گزارش "ورزش سه"، با وجود منع عبدالرشید سعداله‌یف از مسابقات گزینشی المپیک همچنان این کشتی گیر شناخته شده روسی امیدوار به چراغ سبز کمیته بین المللی المپیک است. 

جانشین سعداله‌یف موفق شد در مسابقات گزینشی اروپا سهمیه وزن 97 کیلوگرم را برای روسیه کسب کند، اما روس‌ها همچنان امیدوار به حضور تانک روس در المپیک 2024 پاریس هستند. 

برخی فعالیت‌های سعداله یف در جریان جنگ روسیه با اوکراین برای او دردسرساز شده و حالا نه تنها فدراسیون روسیه بلکه اتحادیه جهانی کشتی نیز پیگیر حضور او در المپیک به عنوان یکی از ستاره‌های کشتی جهان و دارنده مدال طلای المپیک 2020 توکیو است. 

2018520

اما پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی روسیه به عنوان مرحله نهایی انتخابی این تیم برای حضور در بازی‌های المپیکی شب گذشته با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان داد که عبدالرشید سعداله‌یف هم مطابق انتظار در وزن 97 کیلوگرم توانست به عنوان قهرمانی برسد. 

حالا همه منتظر تصمیم نهایی کمیته بین المللی المپیک هستند تا تکلیف حضور یا عدم حضور یکی از فوق‌ستاره‌های تاریخ کشتی جهان در پاریس مشخص شود. 

عبدالرشید بعد از قهرمانی در مسابقات انتخابی روسیه گفت: "اگر من به المپیک برسم، هواداران آنجا یک عبدالرشید کاملاً متفاوت را می‌بینند. ما باید همه چیز را روی تشک بگذاریم تا پیروز بیرون بیاییم."

بدون شک سعداله‌یف حتی در صورت کسب مجوز حضور در المپیک رقبای سرسختی همچون کایل اسنایدر و تاج الدینوف را پیش‌رو دارد و شاید همچون دوره قبلی نتواند به راحتی قهرمانی‌اش را جشن بگیرد. در این وزن امیرعلی آذرپیرا، پدیده کشتی ایران هم حضور دارد که توانست چندی قبل اسنایدر را در تورنمنت کرواسی از پیش‌رو بردارد.

دیدگاه‌ها