کد خبر : 2019353 | 16 اردیبهشت 1403 ساعت 23:53 | 6.8K بازدید | 9 دیدگاه

ما امسال یک تیم ساختیم؛

اوزونیدیس: تماشاگران نباید به این بازی اعتراض کنند!

مارینوس اوزونیویس به دفاع از عملکرد بازیکنانش در بازی با شمس آذر پرداخت.

 اوزونیدیس: تماشاگران نباید به این بازی اعتراض کنند!

به گزارش "ورزش سه"، مارینوس اوزونیدیس، سرمربی گل گهر در نشست خبری پس از بازی گل گهر و شمس آذر حاضر شد. اوزونیدیس در ابتدا گفت: در چنین مسابقاتی که شما پیروز نمی‌شوید ولی همه توانتان را در زمین می‌گذارید، نمی‌دانم چه کار باید بکنیم که بازی را برنده بشویم. نیمه اول ایده‌آل نبودیم و مقابل تیمی دونده و فعال بازی کردیم. در نیمه اول 3-4 شانس خوب پیدا کردیم.

وی ادامه داد: در نیمه دوم فکر می‌کنم یکی از بهترین نیمه‌هایی بود که بازی کردیم. جلوی چنین تیمی وقتی هیچ موقعیتی به رقیب نمی‌دهید و 3-4 موقعیت از دست می‌دهید،‌ چه می‌توانم به بازیکنانم بگویم. آنها بهترین توان‌شان را در بازی گذاشتند. خیلی باتمرکز بودند و شانس‌های گلزنی ایجاد کردند ولی خب گل نزدند. من به عنوان سرمربی ترجیح می‌دهم اگر ببازیم یا حتی مساوی کنیم، چنین عملکردی از بازیکنانم ببینم. باید بدانیم که یک مهاجم جوان داریم که 7-8 گل زده است.

2010095

سرمربی گل گهر سیرجان در ادامه گفت: همیشه گفته‌ام که 2 راه برای تیمداری دارید، یک اینکه بروید و یک تیم آماده بخرید و دیگر اینکه یک تیم را بسازید و ما تصمیم گرفتیم که یک تیم بسازیم. در چنین موردی ما یک روز بالا هستیم و یک روز پایین ولی بعد از چنین عملکردی من به بازیکنانم تبریک می‌گویم. طبیعتاً اگر گل می‌زدیم خیلی بهتر می‌بود ولی نزدیم و در دقیقه آخر یک تیرک نیز زدیم. من بارها گفته‌ام وقتی شما 3-4 تیم اول نیستید، برای من مهم نیست که پنجم یا ششم بشویم، مهم شیوه بازی ماست و در این سبک، بازیکنان به مرور پیشرفت می‌کنند. من به عنوان سرمربی باید از بازیکنانم تشکر کنم، آن سبکی که می‌خواستیم را انجام دادند، دویدند و جنگیدند.

اوزونیدیس در پاسخ به سوال خبرنگار که گل گهر 6 هفته است نتیجه نمی‌گیرد و امشب طرفداران علیه تیم شعار دادند و نتیجه مهم است، گفت: بله نتیجه مهم است ولی به شما گفتم که ببینید چطور ما امتیاز نگرفتیم. شما به عنوان یک خبرنگار و هواداران طبیعی است که نتیجه را ببینید ولی من از دید خودم دارم می‌بینم که تفاوت زیادی وجود دارد.

سرمربی گل گهر در این خصوص اضافه کرد: اگر یادتان بیاید بازی‌های مقابل پیکان یا استقلال خوزستان یا بازی امروز ما بدشانس بودیم. می‌خواهم به این شکل نگاه نکنید زیرا که اگر اینگونه به مسابقات نگاه کنید، آن راهی را که می‌خواستیم از دست می‌دهیم. من ترجیح می‌دهم که همین سبکی که تیم بازی می‌کند را ارائه کند و حالا مثلا در یک بازی شانس با ما یار باشد و ببریم ولی مستحق پیروزی نباشیم.

1907431

اوزونیدیس در پاسخ خبرنگار که گفت ما 4 سال است نتیجه نمی‌گیریم و همه مربیان می‌گویند که تیم پیشرفت می‌کند، اظهار داشت: تفاوت امسال با سال‌های گذشته این است که ما داریم یک تیم می‌سازیم. ما بازیکنان آماده نمی‌خریم. من در مورد سال‌های گذشته حرف نمی‌زنیم چون هر کسی یک سبکی دارد ولی ما امسال خواستیم که یک سبکی بسازیم. تا حالا دیدید که یک تیم با مهاجم 20 ساله کل فصل را بازی کند؟ یا دفاع 20-21 ساله کل لیگ را بازی کنیم؟ به من پاسخ بدهید!

سرمربی گل گهر ادامه داد:وقتی شما اول نیستید،‌ درگیر این نباشید که یک رده بالاتر یا پایین‌تر تیم قرار دارد. ببینید من دوست ندارم فوتبال «بکش زیرش» را بازی کنم، ما داریم یک تیم می‌سازیم. امروز باید به بازیکنان تبریک بگوییم زیرا که بهترین‌شان را گذاشتند و خیلی خوب بودند، البته که ما می‌دانیم ضعف‌هایی داریم. ترکیب ما در نیم فصل اول با نیم فصل دوم مقایسه کنید. تماشاگرها باید امروز از بازیکنان حمایت کنند، نه اعتراض. زمانی باید اعتراض کنند که یک بازیکن 100 درصد توانش را در زمین نگذارد ولی می‌بینید که بازیکنان وجودشان را می‌گذارند، این تیم باید حمایت شود. این سبک باعث می‌شود که باشگاه پیشرفت کند. باید همه با هم باشیم. ما نمی‌خواهیم هر زمان که برنده‌ایم هوادار با ما باشد.

سرمربی گل گهر در پاسخ به اینکه چرا لباس تیم بین 2 نیمه عوض شد، گفت: برای اینکه مشکل داشتند. طبیعتاً تیم میهمان باید 2 دست لباس داشته باشد. ما می‌توانستیم نگذاریم تیم میهمان با آن لباس وارد زمین شود ولی ما چنین شخصیتی نداریم و به ما به احترام هواداران، دوربین و اینکه لباس‌ها شبیه به هم بودند، لباس‌ها را عوض کردیم.

دیدگاه‌ها