کد خبر : 2019712 | 18 اردیبهشت 1403 ساعت 10:28 | 20.6K بازدید | 13 دیدگاه

آمار فوق العاده: او دیوار زرد واقعی دورتموند است

گرگور کوبل، دروازه‌بان دورتموند، به ستاره بی چون و چرای این روزهای این تیم در لیگ قهرمانان تبدیل شده است.

آمار فوق العاده: او دیوار زرد واقعی دورتموند است

به گزارش "ورزش سه"، کوبل در چند سال اخیر هرگز عادت نداشته در تیتر اول خبرها باشد اما این بازیکن که در سال 2021 با قراردادی به ارزش 15 میلیون یورو از اشتوتگارت به دورتموند پیوست، حالا به دیوار زرد واقعی این تیم تبدیل شده است.

رومن وایدنفلر در فصل گذشته که دورتموند در یک قدمی کسب عنوان قهرمانی رقابت‌های بوندسلیگا قرار داشت به مارکا گفت: «از نظر من، کوبل بهترین بازیکن ما در این فصل در کنار جود بلینگام بوده است.» در واقع او برای دو فصل متوالی در فهرست بهترین ترکیب بوندسلیگا قرار گرفته است.

اما حالا جایی که این بازیکن بیشترین درخشش را در این فصل داشته رقابت‌های اروپایی بوده است. سپر مدافع دورتموند دروازه‌بانی است که تا به حال موفق به ثبت پنج کلین شیت در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا شده است. این بازیکن به کمک تیرک‌های دروازه توانست در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی برابر پاری سن ژرمن هم گلی دریافت نکند. گاردین در توصیف این اتفاق نوشت: «به نظر می‌رسد که دروازه کوبل با آب مقدس شستشو داده شده است.»

2019208

او در بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی برابر اتلتیکو مادرید بارها مانع از گلزنی این تیم شد و حالا امیدوار است که بتواند عملکردی مشابه را برای جلوگیری از گل زنی کیلیان امباپه و عثمان دمبله و دیگر بازیکنان پاری سن ژرمن در ورزشگاه پارک دو پرنس به نمایش بگذارد.

یک کلین شیت دیگر می‌تواند دورتموند را به سومین حضورش در فینال در لیگ قهرمانان اروپا برساند. آمارها حامی او هستند. این دروازه‌بان سابق هوفنهایم و آگزبورگ حالا دومین دروازه‌بان با بیشترین تعداد مهار در لیگ قهرمانان (36) و سومین دروازه‌بان با بهترین درصد مهار (84.1) در این مسابقات است.

واقعیت جذاب دیگری هم وجود دارد. کوبل دروازه‌بانی است که بهترین آمار را در زمینه شوت‌های زده شده به سمت دروازه و احتمال گل شدن آنها دارد. او در واقع باید 5.2 گل بیشتر از هشت گلی که تا به حال دریافت کرده است دریافت می‌کرد.

1939238

با این حال، کوبل که عملکرد خوبی هم برابر دمبله داشت، همچنان تردید بسیاری برای فینال دارد: «ما جلو هستیم اما نتیجه 0-1 است. نباید کوتاهی کنیم. کار بسیار بسیار بسیار سختی در هفته آینده پیش رو داریم.»

این ستاره سوئیسی ورزش‌های بسیاری را در کودکی تجربه کرده است و اسنو برد و تنیس هم در بین آنها بودند. با این حال، رویای بزرگ او این بوده که پا جای پای پدرش بگذارد که بازیکن حرفه‌ای هاکی روی یخ بوده است. پدرش در این باره می‌گوید: «او احتمالا دید که استعداد زیادی در سایر ورزش‌ها ندارد و به همین دلیل فوتبال را انتخاب کرد.»

او در فوتبال هم کار آسانی نداشت و در سن 16 سالگی از باشگاه گراس‌هاپر کنار گذاشته شد چون اعتماد زیادی به او نداشتند و همین باعث شد که فوتبالش را در آلمان آغاز کند.

دیدگاه‌ها