کد خبر : 2019717 | 18 اردیبهشت 1403 ساعت 11:33 | 24.7K بازدید | 20 دیدگاه

ضربه ناک اوت نوشاد عالمیان در جده

فدراسیون جهانی تنیس روی میز حذف نفر چهارم رنکینگ جهان توسط نوشاد عالمیان را یک نتیجه شوکه کننده در مسابقات عربستان دانست.

ضربه ناک اوت نوشاد عالمیان در جده

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، نوشاد عالمیان در مسابقات معتبر تنیس روی میز بین‌المللی عربستان دست به کار بزرگی زد و توانست بازیکن چینی که رنکینگ چهار جهان را در اختیار دارد، حذف کند.

فدراسیون جهانی تنیس روی میز با اشاره به این اتفاق و رقابت نوشاد عالمیان با لیانگ از چین نوشت: "عالمیان ضربه ناک اوت را برای تغییر سرنوشت قهرمانی در جده وارد کرد. درست زمانی که فکر می‌کردید اوضاع در مسابقات عربستان بیش‌تر از این نمی‌تواند دراماتیک شود، نوشاد عالمیان قدم در میدان گذاشت و یک نتیجه شوکه‌کننده رقم زد. نوشاد با رنکینگ ۶۸ جهان توانست نفر چهارم رنکینگ انفرادی مردان را حذف کند.

لیانگ که فینالیست مسابقات اسمش سنگاپور در سال ۲۰۲۴ و قهرمان انفرادی مسابقات قهرمانان برتر دنیا در سال ۲۰۱۴ بود، یکی از چهره‌های شاخص حاضر در مسابقات عربستان بود.

در رقابت لیانگ و نوشاد مشخص بود که عالمیان قرار نیست زندگی را برای رنکینگ چهار جهان آسان کند. عالمیان از عقب‌نشینی مقابل این بازیکن امتناع کرد و پا به پای حریف چینی خود تا گیم پنجم پیش رفت. ستاره ایرانی خونسردی خود را در پایان مسابقه به تصویر کشید و دو دستی فرصت حذف لیانگ را از رقابت‌های انفرادی مردان حفظ کرد. عالمیان نه تنها برای اولین بار در دوران حرفه‌ای خود، بازیکنی با این رنکینگ را شکست داد بلکه این بازیکن ۳۲ ساله برای اولین‌بار به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات معتبر Grand Smash رسید.

نوشاد پس از این پیروزی گفت: "در اواسط بازی متوجه شدم که حریفم عصبی است و با کمی استرس بازی می‌کند. بنابراین مربی‌ام به من گفت که مطمئن شوم به فورهند او سرویس می‌دهم. توپ را روی میز نگه دارم و با کنترل بیش‌تری بازی کنم. من خیلی خوشحالم. لیانگ شماره چهار جهان و بازیکن بسیار خوبی است. این اولین باری است که مقابل بازیکنی با این رنکینگ پیروز می‌شوم."

او افزود: "هم‌چنین اولین‌بار است که به مرحله یک هشتم نهایی می‌روم. در شرایط خوبی هستم و روی بازی بعدی تمرکز خواهم کرد و رنکینگ خودم را حتی بالاتر خواهم برد."

عالمیان در مرحله یک هشتم نهایی با بازیکن ۱۹ ساله چین که رنکینگ ۱۵ جهان را دارد، رقابت خواهد کرد.

دیدگاه‌ها