کد خبر : 2019769 | 18 اردیبهشت 1403 ساعت 14:12 | 45.6K بازدید | 85 دیدگاه

با او دوباره قدرت گرفتیم

اگر مورینیو نبود، رئال این همه جام نمی‌آورد

دیگو لوپز از ژوزه مورینیو به عنوان معمار موفقیت‌های رئال در یک دهه اخیر اروپا یاد کرد.

اگر مورینیو نبود، رئال این همه جام نمی‌آورد

به گزارش "ورزش سه"، یازده سال پیش رئال مادرید شرایط خاصی داشت. به دلیل اختلاف مورینیو با کاسیاس، او به یکباره نیمکت‌نشین دیگو لوپز شد و آقای خاص به ایکر میدان نداد. 

در آخرین فصل حضور مورینیو در رئال این تیم تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان رفت ولی برای سومین دوره متوالی نتوانست به فینال برسد. یک سال بعد که رئال با کارلتو قهرمان اروپا شد، لوپز در لالیگا فیکس بود و کاسیاس در لیگ قهرمانان.

2019286

لوپز که اخیرا بازنشسته شد، در آستانه بازی برگشت رئال برابر بایرن در نیمه نهایی لیگ قهرمانان گفت: «من می‎‌بینم که رئال امسال برای پانزدهمین بار قهرمان خواهد شد. این را کاملا می‌توان حس کرد. در فینال نه دورتموند و نه پی اس جی حریف این رئال نخواهند شد. پی اس جی در دو بازی برابر بارسا اصلا خوب نبود و اگر آرائوخو اخراج نمی‌شد، آنها صعود نمی‌کردند.»

رئال در 12 سال اخیر 10 بار به نیمه نهایی رسیده و 5 بار جام را بالای سر برده است. لوپز نقش مورینیو در این موفقیت‌ها را مهم دانست: «بله، با مورینیو ما قهرمان لیگ قهرمانان نشدیم ولی درصدی از موفقیت‌های سال‌های بعد رئال را باید به او نسبت داد. مورینیو در سخت‌ترین مقطع و زمانی که بارسا با پپ بهترین دورانش را سپری می‌کرد، رئال را در اختیار گرفت و روح تازه‌ای به تیم دمید. ما از سال 2004 دیگر نتوانسته بودیم به نیمه نهایی برسیم ولی از 2011 با مورینیو قدرت‌مان در اروپا را باز پس گرفتیم.»

دیدگاه‌ها