کد خبر : 2019858 | 18 اردیبهشت 1403 ساعت 19:27 | 16.7K بازدید | 19 دیدگاه

انجام ماموریت سروش و ترابی توسط شماره 88

سینا اسدبیگی در نقش تونی کروس برای پرسپولیس

هافبک پرسپولیس یک بار دیگر در فرصت کوتاهی که نصیب خود دید، به بهترین شکل ممکن به اعتماد کادرفنی پاسخ داد.

سینا اسدبیگی در نقش تونی کروس برای پرسپولیس

به گزارش "ورزش سه"، بعد از 10 نفره در دقیقه 50 بازی و در آن اتمسفر خاصی که هواداران نساجی شکل داده بودند، دریافت گل تساوی و فشار زیادی که شاگردان ساکت الهامی شکل داده بودند، شاید کمترین امید در بین هواداران این تیم برای دستیابی به امتیاز وجود داشت.

پرسپولیس علی‌رغم برتری خوبی که در نیمه اول با مالکیت توپ و ایجاد موقعیت روی دروازه نساجی شکل داده بود، اما بعد از 10 نفره شدن و اخراج سروش رفیعی، شرایط را کاملا علیه خود دید. اوسمار اما باز هم دست به تعویض زد؛ تعویض‌های او شاید نگرانی دوباره هواداران پرسپولیس را به همراه داشت اما اینبار برخلاف جدال با آلومینیوم اراک حساب‌شده‌تر صورت گرفت و در نهایت زمینه‌ساز یک برد ارزشمند شد و ادامه حضور در کورس قهرمانی را برای آنها به همراه داشت.

یکی از تعویض‌های جالب و تاثیرگذار پرسپولیس و اوسمار ویرا در این بازی حضور سینا اسدبیگی به جای مهدی ترابی در دقیقه 65 بازی بود. تعویضی که برای هوادارانی که پیگیر جدی وضعیت این تیم هستند، یک شوک بزرگ محسوب می‌شد و خیلی زود در فضای مجازی به انتشار کامنت‌های انتقادی در خصوص خروج ستاره شماره 9 خود و تصمیم عجیب سرمربی پرداختند!

1972621

سرمربی برزیلی پرسپولیس اما تدابیر دیگری در ذهن داشت. شاید باید در آن جو و استادیوم حضور داشتید که بهتر استراتژی اوسمار برای شطرنج تاکتیکی مقابل ساکت الهامی را در شرایط 10 نفره شدن درک می‌کردید. فشار باورنکردنی سکوها برای نتیجه‌گیری نساجی و خروج از بحران و منطقه سقوط از یک سو، حملات پردامنه و خالی شدن میانه میدان که عرصه بهتری برای فضاسازی حریف شکل داده بود از سمت دیگر، باعث یک ریسک بزرگ از سوی اوسمار شد تا او با حضور سینا اسدبیگی به جای مهدی ترابی، بیشتر به دنبال بستن راه‌های نفوذ حریف باشد.

اسدبیگی که پیش از این در جام حذفی بعد از چند هفته نیمکت‌نشینی به ترکیب پرسپولیس اضافه شده بود و در آن بازی نیز با یک پاس گل و گل دیدنی پاسخ اعتماد اوسمار را داده بود، در ادامه اما برای جدال با سپاهان بار دیگر به نیمکت قفل شد. هافبک شوتزن پرسپولیس اما در دقایقی که برابر نساجی به میدان رفت بار دیگر انگیزه و توانایی خود را به نمایش گذاشت. شاید کمتر کسی انتظار این را داشت که شماره 88 سرخپوشان در این بازی در نقش یک گلساز حرفه‌ای ظاهر شود. کافی است یک بار دیگر به صحنه منجر به گل دوم پرسپولیس توسط اوستون اورونوف نگاه کنید: او بعد از اینکه توپ را از گولسیانی دریافت کرد، خیلی زود عزم دروازه حریف با پاس طولی و کوتاه به وحید امیری را کرد. با این حال مزاحمت مدافع حریف مانع از این شد که وحید امیری بتواند کنترل مناسبی روی این توپ داشته باشد اما اسدبیگی با حضوری به موقع به یاری کاپیتان تیمش رفت و با در اختیار گرفتن دوباره توپ، با بررسی شرایط خیلی زود عمق دفاع نساجی را در سمت راست این تیم شناسایی کرد و اورونوف را روانه دروازه کرد.

یک پاس دیدنی و شوکه کننده که باعث شد مدافعان نساجی که پیش آمده بودند کاملا غافلگیر شوند و اینجا بود که سرعت و خلاقیت و البته کیفیت تمام‌کنندگی اونوروف به کار آمد و زمینه‌ساز دستیابی این تیم به گل برتری شد.

اکنون برخلاف دقایقی که هواداران پرسپولیس سیل انتقادات خود بابت تعویض مهدی ترابی را روانه فضای مجازی کرده بودند، فضا کاملا متفاوت شده و به تحسین سینا اسدبیگی و عملکرد او در جدال با نساجی قائمشهر مشغول هستند. هافبکی که با خصوصیات تدافعی‌تر کار نیمه تمام مهدی ترابی و سروش رفیعی که به مهندسان گلسازی مشهور هستند را با یک پاس طلایی به سرانجام رساند تا تیمش همچنان در کورس مدعیان قرار داشته باشد.

نکته جالب توجه اینکه هواداران این تیم به تشبیه جالبی از این پاس و گل پرداخته‌اند و آن را با پاس گل دیدنی تونی کروس در جدال با بایرن مونیخ برای وینیسیوس مقایسه می‌کنند. باید دید با این شرایط و در حالی که سروش رفیعی بازی بعدی تیمش را به دلیل محرومیت از دست داده و اسدبیگی نیز طی دو دیدار اخیری که برای این تیم در دقایق کوتاه مدت حضورش به میدان رفته و دو پاس گل و یک گل به ثبت رسانده، فرصت حضور در ترکیب را به دست خواهد آورد یا خیر.

دیدگاه‌ها