کد خبر : 2019950 | 19 اردیبهشت 1403 ساعت 10:16 | 29.7K بازدید | 69 دیدگاه

اورونوف بود، پرسپولیس در آسیا هم صعود می‌کرد

پرسپولیس آسیایی فقط یک بازیکن کم داشت

سخت نیست اگر تصور کنیم پرسپولیس با در اختیار داشتن ستاره ازبک خود به احتمال زیاد از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود می‌کرد.

پرسپولیس آسیایی فقط یک بازیکن کم داشت

به گزارش ورزش سه، اوستون اورونوف جدا از هوش بالا و ضربه غافلگیرکننده‌اش در شروع بازی با نساجی که به کلی ذهن و برنامه‌های ساکت الهامی و بازیکنانش را بهم ریخت، در صحنه گل دوم سرعت، توانمندی و خونسردی خاص خود را به رخ کشید و با اینکه در زمان ارسال پاس اسدبیگی چند متری عقب‌تر از بازیکن حریف بود با سرعت بالا از او جدا شد و در نهایت گل تعیین‌کننده بازی را به ثمر رساند.

حالا که اوستون اورونوف در ترکیب پرسپولیس می‌درخشد و باعث شده این تیم در کورس قهرمانی موی دماغ استقلال باشد حتماً هواداران پرسپولیس به این نکته فکر می‌کنند که چطور و چگونه در ابتدای فصل چنین بازیکنی نصیب‌شان نشد تا در لیگ قهرمانان آسیا از موهبت برخورداری از یک خارجی تأثیرگذار بهره ببرند و در رقابت با تیم‌های متمولی مثل النصر و الدحیل به خارجی‌های گرانقیمت آنها ببازند. 

پرسپولیس برای صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نیاز داشت تا در بازی هفته ششم الدحیل را در تهران شکست دهد. در آن مسابقه پرسپولیس فوتبال فوق العاده جذاب و قابل قبولی ارائه داد اما در گلزنی و ضربه آخر کم دقت بود و بدشانسی آورد و در نهایت الدحیل با ستاره‌های خارجی مثل اولونگا تفاوت‌ها را رقم زد؛ همان طور که در بازی‌های قبلی ستاره‌هایی مثل بروزوویچ و اوتاویو برای النصر فاصله‌ها را ایجاد کرده و در نهایت پرسپولیس بدون ستاره بین‌المللی تأثیرگذار نتوانست از گروه خود صعود کند.

به فاصله دو ماه بعد از آن حذف تلخ، باشگاه پرسپولیس با خریدهای زمستانی تیم خود را تقویت کرد و حضور اورونوف خیلی زود تأثیر خود را در این تیم گذاشت. او در همان بازی نخست مقابل ذوب آهن در فولادشهر وقتی به عنوان بازیکن جانشین به میدان رفت ثابت کرد فارغ از هیاهوی لیگ و مسائلی مثل جا افتادن در تیم و لیگ جدید، آشنا نبودن با مختصات فرهنگ فوتبال ایران و... به سرعت در این تیم تبدیل به بازیکنی اصلی و تأثیرگذار شد تا بعد از هر بار درخشش او در ترکیب پرسپولیس این سؤال به شکل پررنگ‌تری در ذهن‌مان شکل بگیرد که چطور این باشگاه با این همه هزینه یک خارجی 600-500 هزار دلاری تأثیرگذار را شش ماه قبل‌تر ندیده و انتخاب نکرده بود؟

بدون شک با اینکه درخشش اورونوف در هر بازی پرسپولیسی‌ها را به صدرنشینی و قاپیدن جام تا لحظه آخر از دست رقیب سنتی امیدوار نگه داشته اما  با کمی بازگشت به عقب حسرت‌ها و افسوس‌هایی در دل آنها ایجاد خواهد کرد با این مضمون که چطور تصمیم گیران باشگاه محبوب‌شان در شروع فصل سراغ چنین مهره‌های توانمند و تاثیرگذاری نرفتند و با آن شکل دردناک از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند.

دیدگاه‌ها